BLOG - Seart.pl


Jakie meble wybrać do szarej podłogi? PORADNIK

Wraz z nadejściem mody na skandynawskie wnętrza, do naszych mieszkań i domów zawitała szarość. Ma różne oblicza, tak jak wiele jest jej odcieni: od jasnych delikatnych popieli do intensywnych, niemal czarnych kamiennych szarości. Pojawiła się nie tylko na ścianach i w elementach wyposażenia, ale także na podłogach. Trzeba przyznać, że jest w niej coś, co sprawia, że wiele osób decyduje się na ten kolor we własnym mieszkaniu. Poznaj kilka inspiracji.Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do szarych ścian?

Przez kilka dekad uciekaliśmy od szarości w aranżacjach wnętrz, stawiając na radosne kolory. Jednak wraz z nadejściem mody na nowoczesne aranżacje i skandynawską stylistykę, szary kolor ponownie pojawił się w naszych mieszkaniach. Ceniony jest za prostotę i uniwersalne zastosowanie. Można dopasować do niego niemal każdy inny kolor, a w razie potrzeby wystarczy odmienny odcień szarości.Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do jasnych ścian?

Jasne ściany to sposób wykańczania wnętrz, który nigdy nie przestał być modny. Zmieniały się obowiązujące nurty w aranżacji wnętrz, a jasne kolory na ścianach pojawiały się w większości z nich. Jasne ściany wizualnie powiększają pomieszczenie, czyniąc je bardziej nasłonecznionym i dając poczucie czystości. Także dobranie mebli i innych elementów wyposażenia do jasnych ścian nie powinno być większym kłopotem, ponieważ na takim tle mamy sporo możliwości aranżacyjnych. Oto kilka z nich.Czytaj więcej

Jakie meble wybrać do ciemnych ścian?

Szukając stylu, w jakim chcemy zaaranżować wnętrze naszego mieszkania, możemy dostać prawdziwego zawrotu głowy. W odpowiedzi na najmodniejsze dekoracje w danym sezonie kolejny zaskakuje nas zgoła odmiennymi rozwiązaniami. Podobnie jest z kolorem ścian. Białe wnętrza jakiś czas temu wkroczyły do naszych mieszkań, stając się z miejsca najmodniejsze. Jednak nie minęło wiele czasu, kiedy okazało się, że intensywnie ciemne ściany to dużo ciekawsze rozwiązanie.

Czytaj więcej

Jakie kolory we wnętrzu wybrać do białych mebli?

Meble w kolorze białym zdobywają coraz większą popularność w nowoczesnym wnętrzarstwie. Wpływa na to nie tylko moda na wizualnie powiększone jasne przestrzenie w aranżacjach skandynawskich czy prowansalskich. Biel to także bardzo uniwersalny kolor, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Na dodatek nowoczesne materiały pokrywające meble i środki chemiczne dobrze ze sobą współgrają, pozostawiając na długo biel wyraziście białą.

Czytaj więcej

Jakie meble do ciemnej podłogi wybrać?

Nowoczesne nurty we wnętrzarstwie połączone z rozwojem technologii sprawiają, że coraz częściej wybieramy do swojego mieszkania ciemne podłogi. Nie jesteśmy już skazani na wielobarwne klepki w różnych odcieniach ani wycierające się dywany. Ciemne barwy na podłodze już same w sobie stanowią interesującą dekorację. Problem może pojawić się wówczas, kiedy postanowimy dobrać do nich odpowiednie meble. Co zatem zrobić, żeby meble dobrze pasowały do ciemnej podłogi?

Czytaj więcej

Styl skandynawski w meblarstwie - Porady i inspiracje

Skandynawski styl aranżacji mieszkań od lat uznawany jest za bardzo popularny. Filozofia wyposażania wnętrz mieszkań w jasnych odcieniach sięga początku XX wieku, jednak świat docenił go dopiero w latach 60. Od tego czasu sporo się zmieniło, a sama stylistyka nieco ewoluowała, otwierając się na nowoczesność. Mamy do dyspozycji nowe materiały i technologie, a jednak nadal chętnie sięgamy po tego rodzaju dekoracje.

Czytaj więcej

Styl vintage w meblarstwie - Porady i inspiracje

Czy przeszukując strych w domu dziadków, można znaleźć tam meble do jednego z najmodniejszych współczesnych stylów wyposażenia wnętrza? Jeśli pojawiają się tam wyroby, które mają przynajmniej ćwierć wieku, można uznać je już za retro. I właśnie takie elementy stanowią wyposażenie mieszkań w stylu vintage. Na czym konkretnie polega ten styl i w jaki sposób dobrać do niego meble? Wszystkie informacje znajdują się w dalszej części tekstu.

Czytaj więcej

Styl prowansalski w meblarstwie - Porady i inspiracje

Podczas projektowania i szukania inspiracji na wyposażenie mieszkania, często możemy usłyszeć o stylu prowansalskim. W odróżnieniu od wielu modnych nurtów związanych z aranżacją wnętrz, które opierają się na harmonii równowadze i prostocie, styl prowansalski nie ma tak sztywnych zasad. Mieszkanie wyposażone w ten sposób przywołuje raczej skojarzenia z letnią beztroską i swobodą. Ten tekst przybliży, czym jest styl prowansalski i w jaki sposób można dobrać do niego odpowiednie meble.

Czytaj więcej

Styl rustykalny w meblarstwie - Porady i inspiracje

Któż z nas nie wspomina z rozrzewnieniem beztroskich wakacji spędzanych w wiejskich domach u babci, czy dalszej rodziny. Część osób pewnie miało okazję mieszkać w naturalnych drewnianych budynkach często ręcznie budowanych przez członków rodziny i lokalnej społeczności. Wspomnienia z sielskich czasów sprawiają, że chętnie sięgamy po nawiązania do tego stylu we własnych domach i mieszkaniach.

Czytaj więcej