INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl


Konsole drewniane wracają na salony

Przez dekady niechętnie spoglądaliśmy na konsole w aranżacji wnętrz. Obecnie zmienił się sposób postrzegania tych mebli i coraz chętniej umieszczamy je w naszych domach. Mogą stanowić doskonały element wyposażenia wielu pomieszczeń, który połączy w sobie estetykę z funkcjonalnością. Podpowiadamy, w jakich miejscach warto zastosować konsole drewniane.

Czytaj więcej

Dlaczego szafka nocna jest obowiązkowym meblem w sypialni?

Szafka nocna jest najważniejszym elementem każdej sypialni, nie licząc łóżka. Najczęściej do pomieszczeń wybieramy tyle szafek nocnych, ile osób korzysta z danej sypialni. Czy te meble są potrzebne, a może się da jakość bez nich obejść? Ten poradnik poświęcimy szafkom nocnym i wieloma kwestiami z nimi związanymi.

Czytaj więcej

Krzesła do jadalni - jakie wybrać?

Trudno wyobrazić sobie inne miejsce siedzące przy stole w jadalni od krzeseł. To właśnie te klasyczne konstrukcje uznawane są za najbardziej funkcjonalne i odpowiednie do spożywania posiłku. Wymuszają na użytkowniku utrzymanie przełyku w odpowiednim ułożeniu i pozwalają wstać od stołu, nie przeszkadzając innym użytkownikom. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać krzesła odpowiednie do kuchni.

Czytaj więcej

Stoły drewniane - klasyczne i ponadczasowe?

Wszystkie stoły drewniane wykonane z pełnowartościowego drewna są konstrukcjami niedoścignionymi przez współczesne konstrukcje. Próżno szukać innych materiałów, które są gwarancją takiej trwałości, wytrzymałości oraz estetyki. Stoły z naturalnego drewna, podobnie do innych materiałów wnoszą do naszych wnętrz dodatkowo niepowtarzalny klimat.

Czytaj więcej

Szafy drewniane – dlaczego są lepsze niż nowoczesne zabudowy?

Szafy drewniane uznawane są za niezwykle estetyczne i trwałe. Choć ich koszt czasem może być wyższy, niż konstrukcji z płyt meblowych, wielokrotnie jakość jest warta wyższej ceny. Wskazujemy zalety mebli drewnianych i podpowiadamy, dlaczego podczas urządzania wnętrza warto wybrać właśnie ten materiał.

Czytaj więcej

Natura w sypialni – łóżko drewniane jako gwarancja zdrowego i efektywnego snu?

Problemy z odpowiednią jakością snu dotykają wielu osób. Szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy mieszkanie zaczyna pełnić wiele ról, o które dotychczas go nie podejrzewałeś. Wówczas zasypianie może być nieco trudniejsze. Niestety poza higieną snu i jego odpowiednimi godzinami potrzebne jest także dobrej jakości łóżko. Jego wybór może mieć ogromny wpływ na Twój sen.

Czytaj więcej

Czym kierować się przy wyborze dekoracji do wnętrza? Jak dopasować je do mebli?

Podczas urządzania wnętrza każdy element powinien być dobrany do pozostałych. Może to powodować spore trudności i prowadzić do konsternacji. Podpowiadamy, w jaki sposób dobierać dodatki do mebli i po jakie sięgnąć, żeby wnętrze zachowało swoją stylistykę.

Czytaj więcej

Komoda drewniana - jak wybrać idealna?

Może się wydawać, że wybór komody do mieszkania nie powinien sprawić problemu. Mebel ma być pojemny, funkcjonalny, a wewnątrz ukrywać wszystkie przedmioty, których nie chcemy trzymać na widoku. Tymczasem ogromny wybór tych mebli i różne przeznaczenie może być przyczyną wielu dylematów w czasie wyboru. Małe, duże, szerokie, wąskie, z szufladami czy półkami? Jak wybrać komodę idealną? Postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

Czytaj więcej

Regały i witryny drewniane - co polecamy?

Otwarte regały i przeszklone witryny drewniane, to meble łączące w sobie funkcjonalność oraz wysoki poziom stylistyki. Pozwalają na ekspozycję wybranych elementów wyposażenia mieszkania jak zastawa stołowa czy pięknie wykończone szklanki. Jednak wiele nowoczesnych stylów aranżacji wnętrz odrzuca tego typu meble, stawiając na minimalizm. Czy w dobie mody na zabudowy i powściągliwość w eksponowaniu dekoracji takie meble mają rację bytu?

Czytaj więcej

Krzesło w sypialni – moda czy funkcjonalne rozwiązanie?

Pozornie może się wydawać, że krzesła drewniane i sypialnia niewiele mają ze sobą wspólnego. Krzesło kojarzy się głównie ze stołem jadalnianym czy biurkiem w gabinecie. Z kolei sypialnia to w zasadzie łóżko, szafa na ubrania i nic więcej. Tymczasem w wielu nowoczesnych, nawet minimalistycznych aranżacjach krzesło stanowi jeden z elementów wyposażenia sypialni. Czy to tylko moda, a może ten mebel rzeczywiście poprawi funkcjonalność sypialni?

Czytaj więcej