INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl


Ławka drewniana – mebel o wielu zastosowaniach

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w wielu przypadkach okazać się mogą ławki drewniane. Warto mieć świadomość tego, że są to niejednokrotnie naprawdę funkcjonalne, a także atrakcyjne od strony wizualnej meble drewniane, które mogą wspaniale prezentować się w przestrzeni. Przy wykorzystaniu takiego wyposażenia możliwe jest często stworzenie bardzo interesujących i przyciągających wzrok aranżacji. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć zastosowanie ławki drewnianej w całościowej kompozycji.

Czytaj więcej

Jak stworzyć wnętrze, które zawsze będzie modne i na czasie?

Trendy w urządzaniu domów i mieszkań są bardzo dynamiczne i zmieniają się niemal z roku na rok – to co jest modne dzisiaj, w następnych latach może okazać się całkowicie passe. A ślepe podążanie za obowiązującą modą niemal zawsze kończy się częstymi remontami i zmianami. Jak tego uniknąć? Warto postawić na klasyczne i ponadczasowe aranżacje wnętrz, które można uzupełniać sezonowymi dodatkami. Takie rozwiązanie sprawi, iż prywatny azyl będzie zawsze modny i na czasie, a nadanie mu indywidualnego i oryginalnego charakteru nie nadwyręży zbyt mocno domowego budżetu. Jak zatem stworzyć wnętrze, które przetrwa zawirowania modowe? Oto kilka podstawowych wskazówek.

Czytaj więcej

Slow life – czyli jak osiągnąć balans i harmonię we wnętrzu

Odejście od przesytu lub wręcz przeciwnie od chłodu we wnętrzach – czyli zabudowanych, jednolitych mebli; otoczenie się naturalnymi bryłami – nawet jeśli preferujemy surowe, industrialne wnętrza, to naturalne materiały przywrócą równowagę i harmonię; zieleń i roślinność we wnętrzu, odejście od krzykliwych kolorów, które nas rozpraszają; skupienie się na przytulnych, „miłych” akcentach; nieważne czy styl industrialny czy boho, ważne, aby nie utracić poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Nie żyjemy po to, żeby stale remontować i zmieniać swoje wnętrze, dom ma być przystanią, w której odpoczywamy i celebrujemy proste czynności, których na co dzień nie dostrzegamy – wspólne posiłki, oglądanie tv; dlatego wybierz trwałe i solidne meble z korzyścią dla Twojego portfela i ekologii – drewniane meble jako inwestycja na lata

Czytaj więcej

Meble drewniane przyjazne dla środowiska - z dbałości o ekologię!

wykonywane z selekcjonowanego drewna pochodzącego również z lasów odnawialnych z certyfikatem FSC; drewno jest suszone do momentu, w którym wszystkie bakterie lub robaki, które mogą mieć wpływ na środowisko, są wytępione; niektóre kolekcje mebli wykonane są z drewna pochodzącego z recyklingu

Czytaj więcej

Jak zaaranżować małą sypialnię?

wybierzmy węższe łóżko,minimalistyczne, którego zagłówek lub rama nie jest wystawna tylko skromna, drewniana, zajmująca mało miejsca. Wysokie szafki nocne, w których będzie dodatkowe miejsce do przechowywania, zamiast jednej szafki nocnej można rozważyć regał z szufladami na dole, żeby można było odłożyć do niej książkę leżąc na łóżku; półki nad łóżkiem; wysoka komoda lub szeroka ale płytsza szafa.

Czytaj więcej

Salon w casualowym stylu – drewniane meble dla osób, które cenią luz i prostotę w codziennym funkcjonowaniu

klasyczne, swobodne i odporne na modę, a przy tym przytulne i trwałe meble drewniane, których design nie przytłacza, ale nadaje lekkości i wprawia w optymizm, daje poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Meble, które nie są nachalne, nie są naszpikowane przepychem i kiczem.

Czytaj więcej

Powrót kolorów na ścianach – jak zaaranżować ścianę o intensywnej barwie?

Istnieje naprawdę wiele zagadnień, które mają zastosowanie przy aranżacji wnętrz. Do dyspozycji jest również mnóstwo pomysłów, które można wykorzystać w procesach związanych z planowaniem przestrzeni. Jedną z istotnych kwestii jest tutaj bez wątpienia dobór kolorystyki ścian. Niektórzy stawiają tutaj na stonowane rozwiązania, inni potrafią szaleć i eksperymentować. Każdy powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chce uzyskać w swoim wnętrzu oraz jakie ma preferencje kolorystyczne. Bez tego trudno jest bowiem podejmować decyzje odnoszące się do barwy poszczególnych ścian w pomieszczeniach, którymi się dysponuje.

Czytaj więcej

Czym się kierować podczas urządzania wnętrz?

Skupić się na jednym stylu czy można wyjść ze sztywnych ram i mieszać style? Urządzanie mieszkań, pensjonatów i hoteli to zadanie trudne. Szczególne problemy może sprawić próba urządzenia pomieszczenia w sposób oryginalny i wyróżniający się na tle innych. Czy warto trzymać się jednej sprawdzonej stylistyki w wykańczaniu wnętrz i stworzyć bezpieczną aranżację? Może lepiej puścić wodze fantazji? Spróbujmy znaleźć złoty środek.

Czytaj więcej

Jak ekonomicznie zmienić wystrój mieszkania? Dekoracje DIY.

Zagadnienia o charakterze budżetowym bez wątpienia odgrywają bardzo ważną rolę przy codziennych decyzjach. Dotyczy to również sfery aranżacji wnętrz – często to właśnie to, jakie środki mamy do dyspozycji na dany cel, określają nasze wybory. Nieraz również zdarza się, że ograniczamy się, na przykład, w zakupie dodatków i dekoracji do naszej przestrzeni mieszkalnej właśnie ze względu na domowy budżet. Może to być bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ bardzo ciekawe elementy ozdobne można niejednokrotnie wykonać samemu. Choć niektórzy prawdopodobnie mają pewne obawy w tych kwestiach, warto zainteresować się tym tematem. Można bowiem w ekonomiczny sposób wprowadzić nieco urozmaicenia do pomieszczeń, które ma się do dyspozycji. W dzisiejszych czasach dziedzina samodzielnego wykonywania dekoracji jest dosyć rozwinięta, dlatego też nie brakuje materiałów do rozwijania swojej wiedzy w tym zakresie.

Czytaj więcej

Jakie łóżko drewniane do sypialni wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że łóżko drewniane stanowi centralny element w sypialni, dlatego też należy naprawdę rzetelnie zastanowić się nad jego wyborem. Jest to główny punkt wspomnianego pomieszczenia – trzeba wziąć tutaj zatem pod uwagę zarówno kwestie wizualne, jak i użytkowe. Jeśli chodzi o wybór łóżka, duże znaczenie mają po prostu nasze indywidualne upodobania. Każdy powinien zatem zastanowić się nad swoimi preferencjami i kierować się nimi podczas zakupu mebla. W omawianym zakresie istnieje naprawdę mnóstwo możliwości, dzięki czemu osoby zainteresowane mają szerokie spektrum opcji do wyboru. Warto poświęcić czas na przeanalizowanie czynników, które mogą zadecydować o naszej decyzji.

Czytaj więcej