INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

BLOG - Seart.pl - Jadalnia


Styl vintage — porady aranżacyjne oraz inspiracje

Głównym celem stylu vintage jest odtworzenie uroku minionych dekad. To harmonijne połączenie elementów z różnych epok, tworzące niepowtarzalny wyraz przeszłości w nowym, odświeżonym wydaniu. Styl vintage nie ma określonych ram czasowych, niemniej jednak polski styl vintage najczęściej odwołuje się do estetyki wnętrz z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Charakteryzuje się on połączeniem klasycznego uroku z funkcjonalnością, wprowadzając do przestrzeni naszych domostw przytulną aurę i unikalny wyraz. Styl vintage budują meble znalezione na strychu czy pchlim targu lub też celowo postarzane i stylizowane. Tworzy go także kolorystyka pełna ciepłych odcieni ziemi, delikatnych pasteli i głębokich barw. Również materiały odgrywają w nim ważną rolę - głównym bohaterem jest drewno, ale odnajdziemy tam też wiele dodatków ze szkła, porcelany oraz jedwabiu i aksamitu, które nadają wnętrzom unikalny charakter.

Czytaj więcej

Nowoczesna jadalnia — porady aranżacyjne oraz inspiracje

Styl nowoczesny narodził się pod koniec XIX wieku jako przejaw buntu wobec aranżacji pełnych przepychu i bogactwa. Jego głównymi wyznacznikami jest elegancka prostota i maksymalna funkcjonalności, dlatego też nowoczesna jadalnia, rezygnuje z nadmiaru dodatków, a stawia na ich funkcje użytkowe i wysoką jakość materiałów. Dzięki temu otrzymamy aranżacje estetyczne, nieco minimalistyczne, ale i eleganckie, w których główną rolę odgrywają nowoczesne stoły i krzesła o geometrycznych kształtach i prostym wzornictwie. Aranżację modernistycznej jadalni uzupełnimy również o funkcjonalne komody i kredensy, które pozwolą nam przechować stylową zastawę. Jak urządzić nowoczesną jadalnię i jakie dodatki do niej wybrać?

Czytaj więcej

Jadalnia boho - porady aranżacyjne oraz inspiracje

Jeśli marzymy o lekkiej, sielskiej i naturalnej jadalni, która od progu będzie napawać nas dobrą energią, wybierzmy styl boho do naszych wnętrz. Jadalnia w stylu boho z jednej strony odznacza się stonowaną, jasną i ciepłą kolorystyką, z drugiej nie boi się wprowadzać do tej przestrzeni barwnych wzorów widocznych w dodatkach i dekoracjach. Aby stworzyć miejsce idealne do rodzinnych i towarzyskich spotkań, niezbędne będą nam odpowiednio dobrane meble boho oraz drobne, ale bardzo istotne dodatki i dekoracje.

Czytaj więcej