Jak aranżować ściany o intensywnych barwach?

W zakresie intensywnej kolorystyki ścian można wykorzystywać różnorodne pomysły. Ostatnimi czasy jednym z bardzo popularnych rozwiązań w tym zakresie jest po prostu stawianie na jedną jaskrawą ścianę, kontrastującą z pozostałymi, które są utrzymane w stonowanym kolorze. Takie rozwiązanie ukierunkowane jest na zachowanie swego rodzaju równowagi – chodzi o to, aby pomieszczenie nie było przesadnie krzykliwe, a jednocześnie, aby wprowadzić tam pewne urozmaicenie. Jest to rozsądna opcja, która może sprawdzić się w rozmaitych pokojach. Jeśli chcemy wykorzystywać intensywne kolory ścian w swojej aranżacji, warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. Jest ono praktyczne i ciekawe. Zarówno w kuchni, jak i w jadalni, sypialni, czy też salonie takie wdrożenie intensywnych barw może prezentować się bardzo interesująco. Dodatkowo taka opcja nieraz świetnie sprawdza się w rozmaitych stylistykach – zarówno w chłodnych i eleganckich wnętrzach, jak i w swojskich, przytulnych pomieszczeniach jedna intensywna kolorystycznie ściana może przyciągać wzrok w pozytywnym znaczeniu. Jest to więc opcja uniwersalna w swoim charakterze.

łóżko drewniane

Więcej mebli do sypialni znajdziesz na seart.pl

Dlaczego intensywne barwy ścian cieszą się popularnością?

Intensywne kolory ścian są popularne już od dawna, ponieważ wiele osób bardzo ceni sobie eksperymentowanie z barwami przy urządzaniu wnętrz. Poza tym nie można zaprzeczyć, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, jeżeli chce się urozmaicić w jakiś sposób pomieszczenia, którymi się dysponuje. Bez wątpienia jaskrawa ściana może być intrygującym akcentem w pokoju, dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że mnóstwo ludzi decyduje się na takie posunięcie aranżacyjne. Często wykorzystuje się tutaj kontrast, który w wielu przypadkach prezentuje się bardzo ciekawie we wnętrzach. Dlatego właśnie dobrze jest rozważyć wprowadzenie jednej intensywnej pod względem kolorystycznym ściany do swojej przestrzeni. Taka opcja może się świetnie sprawdzić.

Jakie meble pasują do intensywnych kolorów ścian?

Bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o urządzanie przestrzeni z wykorzystaniem intensywnej kolorystyki ściany, jest umiejętna aranżacja tej powierzchni. Ponieważ jest ona jaskrawa, w naturalny sposób przyciąga ona wzrok osoby wchodzącej do pomieszczenia. Należy więc mieć na uwadze podczas aranżacji tę kwestię i odpowiednio dopasować wyposażenie. Warto tutaj zestawić meble i ścianę na zasadzie kontrastu, ponieważ w przeciwnym razie dosyć łatwo jest osiągnąć efekt przesadnego pomieszania barw, który potrafi być nieraz po prostu niepokojący. Koniecznie trzeba pamiętać również o kwestiach funkcjonalnych – na tle intensywnej kolorystycznie ściany powinny znaleźć się meble, które faktycznie są przydatne w określonym typie pomieszczenia. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na wdrożenie takiego rozwiązania w salonie, warto pomyśleć o szafce pod telewizor, czy też komodzie. Jeżeli jaskrawa ściana znajduje się w sypialni, można na jej tle ustawić łóżko. W jadalni i kuchni ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie może być stół drewniany. Ciekawym pomysłem może być również urządzenie w tym punkcie ekspozycji przedmiotów, które mają dla nas wartość sentymentalną lub z innego powodu są ważne. Oczywiście, są to jedynie przykładowe propozycje – każdy musi sam przeanalizować gruntownie to zagadnienie zgodnie z własnymi preferencjami.

O czym pamiętać, wykorzystując intensywne kolory w przestrzeni?

Dosyć oczywistą kwestią jest to, że jaskrawa ściana rzuca się w oczy, a wraz z nią powierzchnia, która się przy niej znajduje. Konieczne jest zatem skrupulatne dbanie o czystość oraz porządek w tym miejscu. Musi wyglądać ono reprezentatywnie – nie ma tutaj miejsca na niedociągnięcia. Na etapie dobierania mebli drewnianych również nie możemy pozwalać sobie na przypadkowe decyzje. W końcu celem jest stworzenie estetycznej i praktycznej aranżacji, na którą przyjemnie się patrzy.

Stół drewniany

Więcej mebli do jadalni znajdziesz na seart.pl

Nie ulega wątpliwości, że intensywne kolory mogą sprawdzić się w naprawdę wielu aranżacjach. Takie urozmaicenie potrafi mieć naprawdę ogromne znaczenie z punktu widzenia estetycznego. Warto więc odważyć się i wprowadzić tego typu opcję do posiadanych pomieszczeń. Jest to rozwiązanie stylowe i nowoczesne, które potrafi być naprawdę intrygujące. Należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać kolor ściany do całości aranżacji, ponieważ jest to bez wątpienia bardzo istotne – barwy muszą być umiejętnie dopasowywane do siebie.