INFOLINIA: 601 316 615

Brak produktów w koszyku.

Drewniane szafy prowansalskie

Drewniane szafy prowansalskie są charakterystycznym elementem wnętrz urządzonych w tym południowofrancuskim stylu. Zazwyczaj wykonuje się je z jasnych gatunków drewna - sosny, świerka czy brzozy. Dominuje biel, choć spotyka się też szafy w kolorze naturalnego drewna. Cechują się prostymi, eleganckimi kształtami, niekiedy zdobione subtelnymi detalami, jak profile czy nóżki. Typowe dla prowansalskich szaf są przeszklone górne części zamiast drzwiczek, osłonięte koronkowymi firankami. Dzięki temu wnętrze szafy jest przestronne i jasne. Często spotyka się też szafy z praktycznymi szufladami. Metalowe okucia i uchwyty nadają im dodatkowego uroku. Szafy prowansalskie świetnie komponują się z innymi meblami w tym stylu - stołami, krzesłami, półkami. Całość tworzy przytulną, sielską atmosferę, kojarzącą się z wakacyjnym wypoczynkiem na francuskiej prowincji. Jednocześnie są niezwykle funkcjonalne i pozwalają utrzymać porządek w domu. Często stawia się je w sypialniach, garderobach czy przedpokojach. Ich pojemne wnętrze pomieści ubrania, pościel, ręczniki oraz inne przydatne w gospodarstwie domowym przedmioty.

 
 • Drewniana szafa Country New 19

  W MAGAZYNIE
  RATY 0%
  4 544,00 zł
 • Szafa dwudrzwiowa Charlotte Mix 2

  RATY 0%
  4 387,00 zł
 • Szafa trzydrzwiowa Charlotte Mix 7

  RATY 0%
  4 658,00 zł
 • Szafa trzydrzwiowa Charlotte Mix 1

  RATY 0%
  5 590,00 zł
 • Szafa dwudrzwiowa Charlotte Mix 5

  RATY 0%
  3 745,00 zł
 • Szafa jednodrzwiowa Charlotte Mix 8

  RATY 0%
  3 055,00 zł
 • Szafa trzydrzwiowa Charlotte Mix 6

  RATY 0%
  3 510,00 zł
 • Szafa trzydrzwiowa biała Florence 2

  RATY 0%
  5 589,00 zł
 • Szafa dwudrzwiowa biała Florence 1

  RATY 0%
  3 837,00 zł
 
1

FAQ

Szafy drewniane prowansalskie – jakie mają zalety?

W wystroju pomieszczeń takich jak chociażby salon, sypialnia, jadalnia, czy też przedpokój bardzo przydatnym rozwiązaniem mogą się okazać szafy drewniane prowansalskie. Są to meble ukierunkowane na cele związane z uporządkowanym przechowywaniem posiadanych przedmiotów. Umiejętna organizacja dostępnego miejsca pod tym kątem z pewnością ma duże znaczenie podczas opracowywania aranżacji. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem wskazanych elementów wyposażenia w swoich pomieszczeniach. Drewniane szafy prowansalskie to meble stylowe oraz funkcjonalne, które są wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie mogą przyciągać uwagę. Dostępne są tutaj różnorodne warianty, co daje duże możliwości. Można zdecydować się na modele jednodrzwiowe, dwudrzwiowe lub też trzydrzwiowe w zależności od osobistych potrzeb. Znaleźć można zarówno propozycje wyposażone w szuflady, jak i bez nich. Wysokiej jakości i starannie wykonane szafy drewniane prowansalskie w licznych przypadkach są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, co jest istotne z perspektywy planowania własnego budżetu. Warto również pamiętać o tym, że takie wyposażenie może być pomocne w budowaniu przyjaznej atmosfery w pomieszczeniach. Drewno niejednokrotnie kojarzyć się może z przytulnym klimatem, co może mieć duże znaczenie w przestrzeniach przeznaczonych do wypoczynku, spędzania czasu z bliskimi, rozrywki, czy też spożywania posiłków. Podczas kompletowania wyposażenia meblowego z pewnością należy dbać o szczegóły, gdyż często mają one duży wpływ na ostateczny efekt aranżacyjny.

Prowansalskie szafy z drewna – w jakich aranżacjach się sprawdzą?

Szafy drewniane prowansalskie mogą się świetnie sprawdzić w przestrzeniach stawiających na dekoracyjność, wystawność, tradycję i swojskość. Można je wykorzystywać zarówno w aranżacjach prowansalskich, jak i rustykalnych. Modele utrzymane w białym odcieniu mogą być przydatne do tworzenia kontrastowych zestawień, a także do wnętrz prostych i eleganckich. Ważne jest tutaj z pewnością to, aby dokładnie przeanalizować własne upodobania. Osoby zainteresowane mogą eksperymentować z wystrojem swojej przestrzeni, choć trzeba pamiętać tutaj o wyczuciu estetycznym. Można również stawiać na nieskomplikowane i subtelne kompozycje. Podejmowane decyzje powinny być skrupulatnie przemyślane, dlatego też nie należy się spieszyć.

Drewniane szafy prowansalskie – z czym można je połączyć?

Wprowadzając do swojej aranżacji szafy drewniane prowansalskie, można tworzyć naprawdę ciekawe zestawienia. Takie wyposażenie może świetnie wyglądać z meblami białymi, a także utrzymanymi w jasnych odcieniach. Miłośnicy kontrastów mogą próbować opracowywać w tym zakresie połączenia z wyposażeniem ciemnym, co może się okazać bardzo efektownym rozwiązaniem. Ostatecznie wszystko zależy od indywidualnej koncepcji oraz od osobistych preferencji. Można tutaj stawiać na subtelne stoliki kawowe, czy też na witryny i komody.

Jakie materiały są często używane przy produkcji szaf prowansalskich?

Drewno świerkowe niejednokrotnie okazać się może bardzo praktycznym rozwiązaniem. Warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w swojej przestrzeni. Należy pamiętać o tym, że drewno to surowiec, który ma dosyć uniwersalny charakter, dzięki czemu można go dopasowywać do różnorodnych kompozycji. Szafy drewniane prowansalskie mają wiele do zaoferowania użytkownikowi i mogą się wspaniale prezentować w przestrzeni. Drewno to materiał o dużej trwałości i wytrzymałości. W licznych przypadkach możliwa jest jego długoterminowa eksploatacja, co jest istotne z praktycznego punktu widzenia. Dodatkowo drewno jest surowcem prostym w modyfikacji. Można łatwo je personalizować, dopasowywać do osobistych potrzeb oraz wprowadzać do niego pewne zmiany. Dla tych, którzy często eksperymentują z aranżacją posiadanych wnętrz, może to być bardzo ważne zagadnienie, z czego dobrze jest zdawać sobie sprawę.