Pochodzenie

Przy produkcji pokrowca Space wykorzystano materiał wykonany w technologii Outlast®. Opracowano go pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury. Dziś obszary zastosowania materiałów Outlast® są kompleksowe i zwiększają komfort tysiącom ludzi przykładowo dzięki odzieży, butom, bieliźnie pościelowej i innym zastosowaniom.

Dobre samopoczucie

Każdy człowiek odczuwa wahania temperatury inaczej i w zależności od tego poci się względnie marznie szybciej lub wolniej. Jednakże „korytarz termiczny”, w którym się dobrze czujemy, jest względnie wąski.
Jeśli temperatura ciała wynoszącą 37°C odbiega tylko o 2°C w górę lub w dół, mamy wysoką temperaturę lub cierpimy na wskutek groźnej hipotermii (wychłodzenie organizmu) W takich przypadkach pomagają produkty Outlast®. Tłumią one wahania temperatury i wpływają w istotny sposób na zakres dobrego samopoczucia. Mikroklimat jest zrównoważony, mniej potu i mniej uczucia chłodu. Nie jest za gorąco i nie jest za zimno, lecz dokładnie jak trzeba.

Temperatura

Funkcja

1. Mikrokapsułki Outlast® wchłaniają nadmiar ciepła.
2. Zmagazynowane ciepło w razie potrzeby oddawane jest organizmowi.
3. Wynikiem tego jest zrównoważony mikroklimat.

Działanie

MikrokapsułkiSposób oddziaływania materiałów Outlast® można obrazowo pokazać na podstawie barwnych zdjęć termowizyjnych. Zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki wszystkie ciała (ludzie, rośliny, przedmioty) emitują energię w postaci promieniowania cieplnego. Im wyższa jest temperatura obiektu, tym intensywniej emitowane jest przez nie promieniowanie podczerwone.
Przeprowadzono test z użyciem pary rękawiczek. Przy tym jedna rękawiczka była z materiałem Outlast® a druga bez. Dłoń została położona na pięć minut na blok lodu.
Test udowodnił: Produkty Outlast® potrafią znacznie zredukować wahania temperatury. Jeśli chodzi o materiały regulujące temperaturę, to Outlast® jest ich wyznacznikiem na całym świecie.
Materiały Outlast® podlegają stałej kontroli jakości i są testowane na bieżąco w komorach klimatycznych zarówno za pomocą znormalizowanych metod testowania jak i w międzynarodowych instytutach. Przeprowadzone studia wykazały, że produkty Outlast® mogą znacznie zredukować wydzielanie potu, w przypadku odzieży do 33%, butów prawie o połowę. W bieliźnie pościelowej osoby testowane pociły się o 67% mniej. Outlast® nadaje produktom wysoką wartość i są one wysoce cenione przez licznych klientów.

 Dłoń o zrównoważonej temperaturze

 Dłoń o zrównoważonej temperaturzeDłoń o zrównoważonej temperaturze

 Dłoń o zrównoważonej temperaturze

Dłoń o normalnej temperaturze przed testem Schłodzona dłoń, rękawiczka bez Outlast® Zrównoważona temperatura, rękawiczka z Outlast®