Jak stworzyć nowoczesną jadalnie w starym stylu? Najlepszym rozwiązaniem tego problemu będą meble w rustykalnym stylu, na przykład te proponowane przez firmę Seart.

Zadziwiającym zjawiskiem ostatnich lat jest wzmożone zainteresowanie rustykalnym stylem. Nie jest to chwilowa moda, lecz ogromna potrzeba powrotu do korzeni, realna tęsknota za ciepłem i przytulnością zapamiętaną z dawnych lat. Jak zatem urządzić jadalnię w rustykalnym stylu? Nie jest to proste zadanie, możemy tu jednak liczyć na pomoc specjalistów – firmę Seart, której szczególną pasją są meble postarzane.

Meble drewniane

Jaka powinna być jadalnia w rustykalnym stylu?

Przede wszystkim ciepła i przytulna, nawiązująca do tradycji, przypominająca sielskie chwile z dziecinnych lat. Styl rustykalny tworzą nie tylko meble, ale stylistyka całego wnętrza. Niezmiernie istotne są ściany, podłogi, a także wszelkie dodatki, które konsekwentnie nawiązują do tego stylu. Drewniane belki sufitowe, akcenty ze starej cegły i dodatki pamiętające czasy naszych pradziadów idealnie tu pasują, podkreślając charakter retro wnętrza.

 

Idealne meble rustykalne do jadalni

Meble w rustykalnym stylu powinny być wykonane z naturalnego drewna. Często jest to drewno pochodzące z odzysku, ze starych palet, skrzyń i desek. Dzięki takiemu wykorzystaniu drewna z recyclingu, meble rustykalne otrzymują zamierzony Meble drewniane białeefekt postarzenia, posiadają subtelne, „kontrolowane” niedociągnięcia, jak chociażby dziurki po kornikach, czy gwoździach, które dodają im większego uroku. Efekt postarzenia tych mebli otrzymuje się dodatkowo poprzez ich ługowanie i przecieranie. Dzięki temu sprawiają one wrażenie starych i zniszczonych, jakby przetrwały z minionej epoki. Klimatu dodają im również szuflady na drewnianych prowadnicach, masywne, najlepiej ręcznie kute uchwyty i zawiasy, a także ozdobne wieńce i cokoły. W stylu retro zdecydowany prym wiodą meble w różnych odcieniach bieli, écru, aż po odważniejszy błękit i kolor niebieski. Nawiązują one do sielskiego klimatu Prowansji. Pożądane są również ciepłe brązy i odcienie szarości. W jadalni urządzonej w rustykalnym stylu nie może zabraknąć masywnego stołu, tradycyjnych ławek, witryn, szafek i szafeczek. Do łask powracają również „babcine” kredensy, pełne szufladek i zakamarków, a także regały na wino.

Gdzie kupić drewniane meble w starym stylu? Produkcją i sprzedażą mebli rustykalnych zajmuje się między innymi firma Seart, której produkty można obejrzeć na stronie: www.seart.pl

Białe mebleMeble białe

Artykuł przeredagowano z //deko-rady.pl/pozostale-wnetrza/nowoczesna-jadalnia-w-rustykalnym-stylu_5596