Jeśli zastanawiasz się nad nową aranżacją sypialni, weź pod uwagę kilka różnych możliwości. W sypialni warto używać jasnych, świeżych kolorów, które działają kojąco i zapewniają relaks. Trafiony wybór to wiosenne pastele - błękit i delikatna zieleń. Te barwy przez cały rok będą Cię nastrajać pozytywnie. Pastelowe odcienie rzeczywiście mają charakter uspokajający i wyciszający, ale warto także poeksperymentować i łączyć różne kolory: jasne i stonowane z mocniejszymi, jednolite z tymi we wzory. Odpowiednio dobrane do takiego tła meble sypialniane powinny stworzyć harmonijną kompozycję.

Bardzo modne są także różne odcienie szarości, które z powodzeniem można stosować w sypialni. Jeśli nie chcesz malować ścian farbą, postaw na wzorzyste tapety. Świetnie prezentują się te, o subtelnych motywach kwiatowo-

roślinnych lub geometrycznych. Ożywią wnętrze, ale go nie zdominują. Niezwykle ciekawym pomysłem jest połączenie np. ściany w zdecydowanym kolorze z tapetą z delikatnym motywem kwiatów albo pozostawienia w sypialni jednej ściany z cegieł. Można też wziąć pod uwagę zastosowanie kilku różnych technik wykończenia ścian w jednym pomieszczeniu. Innym jeszcze rozwiązaniem są fototapety- pozwalają uzyskać złudzenie dużej przestrzeni, w małej sypialni sprawdzi się np. ta o wzorze trójwymiarowym, co nada wnętrzu głębi. Na przyklejenie tapety przeznacz ścianę, przy której stoi łóżko lub tą naprzeciwko niego.

Wybierz nowe meble sypialniane

Jeśli decydujesz się na wymianę wszystkich mebli sypialnianych, zastanów się nad drewnianym łóżkiem i szafą z litego drewna. Jeśli spędzisz noc w zdrowym, drewnianym łóżku, przekonasz się szybko, że jakość Twojego snu meble sypialniane jest nieporównywalnie lepsza niż gdy śpisz w jakimkolwiek innym. Tajemnica tkwi w zdrowym surowcu, z 

którego wykonuje się meble sypialniane. Drewno to materiał ekologiczny, emitujący do powietrza pozytywne jony dla człowieka.

W każdym wnętrzu będą dobrze wyglądały meble proste w formie, ale solidne i starannie wykonane. Stoliki nocne to ważne meble sypialniane, tam możesz położyć książkę czy gazety, karafkę z wodą, budzik. Nie warto przesadzać z ich wielkością szafek nocnych. Wysokość nocnego stolika z drewna powinna być niewiele wyższa od położenia materaca albo ta sama – tak, by wszystko było na wyciągnięcie ręki.

Dla kobiety wspaniałym meblem jest toaletka z drewna. Można wybierać wśród wielu wdzięcznych w formie modeli, w pokoju można także ustawić niewielką drewnianą komodę i wygodny fotel. Dużą sypialnię można połączyć z garderobą - to bardzo wygodne rozwiązanie, rzeczy przechowywane są w osobnym miejscu, co pozwala na zachowanie przestrzeni i ułatwia utrzymanie porządku.

Ciemność w sypialni jest pożądana, ale zanim nastanie, przyda się we wnętrzu trochę światła. Najbardziej popularne i funkcjonalne są zamontowane po bokach łóżka kinkiety. Na rynku można dostać rozmaite ich rodzaje – od klasycznych po oryginalne – z możliwością regulacji wysokości i nachylenia. Klasyczne rozwiązanie to lampki nocne, ustawione na szafce lub wolnostojące obok drewniane łóżka. Nawet w bardzo skromnie urządzonej sypialni, gdzie jest tylko kilka mebli sypialnianych, możesz uzyskać miły nastrój, gdy ułożysz na łóżku kolorowe, stylowe poduszki, czy powiesisz na ścianie interesującą reprodukcję lub stare zdjęcia w oryginalnych ramkach.

Tkaniny w sypialni są bardzo istotne, to one nadają klimat, a niekiedy wręcz zmieniają jej styl. Tu ważna jest pościel i narzuta na łóżku, kolorystycznie powinny korespondować z kolorem zasłon czy rolet lub kontrastować z kolorem ścian. Dobrym wyborem są tkaniny miękkie i puszyste, w naturalnych i ciepłych kolorach. Najbezpieczniejsze są beże i mleczne brązy, ale również inne pastele nadadzą przytulny charakter sypialni.

Nad wystrojem sypialni warto pomyśleć nieco dłużej – nie zapominajmy, że jedną trzecią życia spędzamy śpiąc. Zdrowy sen to dobre samopoczucie i dobry start na każdy dzień, dlatego wybierz najlepsze dla Ciebie, drewniane meble sypialniane.