Pragniesz zaaranżować wyjątkowe wnętrze w stylu loft? Koniecznie musisz pamiętać o wyjątkowych fotelach i krzesłach! Styl industrialny nie przekonuje Cię swoją surowością, minimalizmem i zamiłowaniem do staroci? Może wydaje Ci się, że tak zaaranżowane wnętrza będą zbyt chłodne i pozbawione przytulności? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Zapanowała moda na wykorzystanie typowo loftowych mebli w aranżacjach innego typu, nie tylko industrialnych! Ustawienie w salonie pojedynczych mebli w stylu loft to świetny sposób na stopniowe oswajanie się z tą stylistyką i szansa na dostrzeżenie potencjału w industrialnych aranżacjach. Krzesła i fotele w stylu loft to obecnie jeden z najgorętszych hitów we wnętrzach!


Krzesła i fotele w stylu loft – cechy charakterystyczne

meble w stylu loft


Zakup produkty z kolekcji LOFTY tutaj - https://www.seart.pl/lofty-k.html

Styl loft uwielbia duże, otwarte przestrzenie, nadawanie nowego życia przedmiotom już zużytym, łączenie starego z nowym i klasycznego z futurystycznym. W tak zaaranżowanych wnętrzach króluje drewno (noszące wyraźne ślady zużycia i dobrze zaznaczony rysunek), metal, szkło i beton. Jeśli jednak chodzi o meble wypoczynkowe: sofę, fotele i krzesła, bardzo istotny jest dobór odpowiedniego obicia. Dla wnętrz industrialnych wymarzone będą meble ze skóry lub eko skóry albo połączenie skóry z metalem i/lub drewnem.


Styl industrialny wyraża zamiłowanie do rozwoju techniki, a inspiracje czerpie ze starych zakładów przemysłowych. I choć lubi surowość i prostotę, nie można zapominać, że uwielbia także wygodę i odważne innowacje. Kanapa, fotele i krzesła to te meble, które w aranżacjach loftowych muszą być designerskie, a do tego niezwykle wygodne w użytkowaniu. Głębokie fotele, krzesła tapicerowane skórą doskonałej jakości, miękkie sofy z dużą ilością poduszek dekoracyjnych - oto meble typowe dla stylu loft. Meble mają prostą, klasyczną linię, delikatnie urozmaiconą nowatorskimi rozwiązaniami wprowadzającymi dynamikę i lekkość do designu krzeseł i foteli industrialnych. Zwykle to metalowe, łukowate lub proste i cienkie nogi oraz podłokietniki nadają meblom loftowym wizualnej lekkości i ekspresji. Samo siedzisko i oparcie są dość masywne i proste, nawiązując swą stylistyką m.in. do estetyki PRL. Swoiste smaczki, które sprawiają, że meble w stylu loft są tak wyjątkowe, to eleganckie pikowania, głęboko osadzone guziki dekoracyjne, tkaniny o nietypowej fakturze czy zaskakujące printy na tkaninie obicia. Kolorystyka krzeseł i foteli w stylu loft jest bardzo zróżnicowana, znajdziemy tutaj zarówno egzemplarze jednokolorowe, jak i obite tkaniną wzorzystą i wyrazistą. Zdecydowana większość foteli i tapicerowanych krzeseł posiada jednak barwę jednolitą i stonowaną, od ciemnej zieleni, przez przygaszony granat i szarości, aż po głębokie brązy. Takie barwy najlepiej wpisują się w stylistykę industrialną. Kwintesencję stylistyczną krzeseł i foteli loftowych znajdziecie w naszej kolekcji LOFTY.


Fotele i krzesła idealne do industrialnej aranżacji

meble w stylu loft


Zakup produkty z kolekcji LOFTY tutaj - https://www.seart.pl/lofty-k.html

Masywna wizualnie forma, staromodny wygląd, połączenie metalu, drewna i skóry i wysoki komfort użytkowania sprawiają, że fotele i krzesła w stylu loft są wręcz wymarzonym wyposażeniem do wnętrz industrialnych. Z jednej strony doskonale i harmonijnie wpisują się w aranżację surowego, poprzemysłowego wnętrza, z drugiej – dodają pomieszczeniu miękkości, przytulności, komfortu i nieco elegancji. Takie meble pięknie kontrastują z metalowymi szafkami, stolikiem z palet, czy betonową ścianą. To dzięki miękkim, tapicerowanym meblom wypoczynkowym uzyskujemy we wnętrzach loftowych ciepły, domowy klimat i trochę łagodności. To przede wszystkim właśnie te elementy wyposażenia wnętrza sprawiają, że loftowa aranżacja nie jest tak surowa i oschła, jak mogłoby się początkowo wydawać. Miękka, luksusowa forma fotela, który wygląda jak mebel odnaleziony na strychu pradziadka to zaproszenie do komfortowego wypoczynku.


Gdzie można wstawić fotel w stylu loft?

meble w stylu loft


Zakup produkty z kolekcji LOFTY tutaj - https://www.seart.pl/lofty-k.html

Ale to nie wszystko. Projektanci wnętrz coraz chętniej sięgają po krzesła i fotele w stylu loft i wprowadzają je do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, a nawet vintage. Prosta linia mebli oraz zastosowanie tradycyjnych tworzyw sprawia, że industrialne kanapy, fotele i krzesła pięknie prezentują się w wielu różnych typach aranżacji. Stają się swoistą perełką, urozmaicającą aranżację, przełamującą pewne konwencje. Industrialny fotel dekoracyjnie pikowany, ustawiony w klasycznie zaaranżowanym salonie to swoiste puszczenie oka do odwiedzających nas gości. Z jednej strony jest nadal elegancko, z drugiej – oryginalnie, niebanalnie i odważnie. Intrygujące połączenia pozwalają ożywić wnętrze, nawet takie, w którym nie chcemy umieszczać zbyt wielu dekoracji. Loftowe krzesła i fotele będą pięknym dodatkiem do salonu, przedpokoju lub sypialni w dowolnym stylu. Trzeba tylko pamiętać, by do reszty wnętrza nawiązać choćby drobnym szczegółem, np. kolorystyką, deseniem albo zastosowanym materiałem. Dzięki temu uda się utrzymać harmonijny charakter wnętrza.