Praca z domu — symbol XXI wieku

Jeszcze na początku XXI wieku paca z domu możliwa była dla nielicznej części społeczeństwa. Praktykowali ją właściciele firm, architekci czy artyści. Jednak obecnie, dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu oraz przez pandemię koronawirusa, wiele osób dla ochrony swojego zdrowia, musiało podjąć pracę zdalną w zaciszu własnego domu. Wówczas najważniejsze pytanie brzmiało: czy postawić na tradycyjne biurko drewniane, czy może wybrać stylowy stół z drewna, aby zapewnić sobie komfortowe miejsce do pracy.

Biurko z drewna powszechnie kojarzy się z pokojem dla dzieci i młodzieży. Tego rodzaju meble drewniane stanowią także ważne wyposażenie wielu gabinetów zarówno w siedzibie firmy, jak i tych domowych. Obecnie jednak coraz wyraźniej widoczny jest trend, w którym biurko drewniane zastępowane jest przez tradycyjne stoły drewniane i krzesła drewniane. To właśnie takie sprzęty pozwalają stworzyć niezwykle stylowe i eleganckie aranżacje wnętrz. Odpowiednio dobrane meble drewniane do salonu sprawdzą się zwłaszcza w najmniejszych pomieszczeniach, w których każdy metr wolnej przestrzeni jest na wagę złota.

stol drewniany

Więcej w kolekcji Fargo na seart.pl

Biurko drewniane kiedyś i dziś

Zacznijmy od tego, że biurko z drewna to bardzo funkcjonalny mebel — pozwala zachować porządek na stanowisku pracy lub nauki, dzięki licznym półkom i szufladom. Jednak im więcej ma schowków, tym większy jest jego gabaryt zwłaszcza w stosunku do tradycyjnych stołów drewnianych o tej samej powierzchni użytkowej. Dlatego też biurko drewniane stanowi dobre rozwiązanie dla przestronnych wnętrz. W innym przypadku mogą niepotrzebne zajmować zbyt dużo miejsca i przytłaczać całe pomieszanie. W takich wnętrzach doskonałą alternatywę dla biurek stanowią stoły drewniane.

Stoły drewniane — wielofunkcyjność i mobilność

Stół z drewna w roli biurka to przede wszystkim bardzo modny i elegancki sposób, aby stworzyć domową strefę przeznaczoną do pracy i nauki. Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach szybki tryb życia spowodował tendencje do użytkowania mebli w sposób odmiennyod ich pierwotnego przeznaczenia. Niegdyś biurko drewniane służyło wyłącznie do nauki i pracy, dziś stanowi strefę relaksu, nierzadko spożywamy przy nim również posiłki. To samo dzieje się, jeśli chodzi o stoły drewniane – nie tylko jemy przy nich, ale często też służą nam jako miejsce do pracy i nauki, a dzieciom do zabawy.

Takie meble drewniane do salonu bardzo łatwo dostosować do pozostałych elementów wystroju. Ich uniwersalność sprawia, że łączą w sobie wiele funkcji i łatwo przystosować je do bieżących potrzeb. Jednak wybierając stół z drewna, który posłuży nam za biurko, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Kształt

Po pierwsze, warto postawić na stoły drewniane kwadratowe lub prostokątne. Okrągły stół z drewna jest bardzo elegancki i stylowy, jednak praca z domu przy nim będzie utrudniona, ponieważ nie daje on oparcia pod łokcie. Dodatkowo ma on mniejszą powierzchnię użytkową w stosunku do modeli o tradycyjnym kształcie.

Rozmiar

Po drugie, tego rodzaju meble drewniane do salonu zawsze powinny uwzględniać wielkość pomieszczenia. Jeśli nasze wnętrza są przestronne, możemy wybrać stół z drewna bardziej masywny o większym rozmiarze. Z kolei, jeśli zależy nam na wolnej przestrzeni wokół stołu, najlepiej wybrać modele o delikatniejszej bryle, które nie przytłoczą wnętrza, a doskonale się w nie wkomponują.

 • stół z drewna rustykalny do jadalni sosnowy

  Stół drewniany woskowany Rustyk 3

  2 174,00 zł

  Brak w magazynie

 • drewniany stol

  Stół drewniany Vintage

  1 558,00 zł

  Brak w magazynie

 • Rustykalny stół drewniany

  Drewniany stół Country New 32

  2 425,00 zł

  Brak w magazynie

 • krzesło drewniane rustykalne do jadalni tapicerowane

  Krzesło drewniane tapicerowane Rustyk 1

  W MAGAZYNIE
  843,00 zł
 • stół z drewna metalowe nogi

  Drewniany Stół Loftowy Industrial 1

  4 871,00 zł

  Brak w magazynie

 • metalowa podstawa do stołu

  Stół z betonowym blatem AUSTIN 3

  5 110,00 zł

  Brak w magazynie

stół z betonowym blatem

Więcej w mebli z kolekcji Boston na seart.pl

Dodatkowa powierzchnia

Dobrze jest także wybrać takie stoły drewniane, które będą posiadały dodatkowe szuflady lub też wybrać modele rozkładane. Dzięki ukrytym blatom można w każdej chwili zapewnić sobie dodatkową przestrzeń użytkową. Z kolei przy naprawdę małych pomieszczeniach można skorzystać z innego rozwiązania, a mianowicie, postawić na same blaty drewniane zamocowane przy ścianie, które w każdej chwili będzie można złożyć. Dzięki temu praca z domu będzie możliwa nawet w najmniejszej kawalerce.

Krzesła drewniane w domowym gabinecie i nie tylko

Praca z domu nie może odbyć się nie tylko bez stołu czy biurka, ale i bez wygodnych krzeseł. W dzisiejszych czasach spędzamy naprawdę wiele czasu na pracy, nauce czy przed komputerem. Dlatego też coraz więcej osób skarży się na bóle pleców, których najczęstszą przyczyną jest źle dobrane siedzisko.

Warto zatem postawić na krzesła drewniane, które są solidnie wykonane i trwałe, dzięki czemu będą służyły nam przez długie lata. W przeciwieństwie do krzeseł obrotowych obitych w sztuczny materiał lub skórę, modele drewniane lub metalowe z ciekawym i zaskakującym ażurowym oparciem zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Równie dobrze możemy postawić na wygodne krzesła drewniane tapicerowane. Przede wszystkim jednak warto szukać krzeseł o specjalnie profilowanym oparciu, które zapewnią kręgosłupowi naturalną pozycję. 

stół z drewna

Więcej w kategorii stoły z drewna na seart.pl

Pamiętajmy jednak, aby siedziska były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne oraz pasujące swoim wyglądem do stołu i całego wystroju danego pomieszczenia. Jeśli urządzamy wnętrza nowoczesne, minimalistyczne i industrialne, możemy sięgnąć po sprzęty będące połączeniem drewna i metalu. Z kolei do wnętrz klasycznych, rustykalnych, skandynawskich czy retro zdecydowanie lepiej postawić na krzesła drewniane o prostej linii, ręcznie zdobione lub celowo postarzane.

Praca z domu stanowi coraz powszechniejsze zjawisko w wielu zawodach. Wszystko też wskazuje na to, że trend ten będzie przybierał na sile i na stałe wpisze się w model pracy w wielu firmach. Dlatego też coraz więcej uwagi przykładamy do tego, aby w domowych zaciszu stworzyć idealne i ergonomiczne domowe biuro. Tradycyjne biurko drewniane chętnie zastępujemy stołami drewnianymi, wielofunkcyjnymi i mobilnymi, które szybko możemy dostosować do swoich aktualnych potrzeb. Niewielki stół z drewna w jednej chwili może stanowić miejsce do pracy i nauki, ale i do zabawy dla dzieci, aby za moment powrócił do pełnienia swojej pierwotnej funkcji. Równie ważne, jak odpowiednio dobrane stoły drewniane, są także wygodne i solidne krzesła drewniane, które zapewnią odpowiednie oparcie dla pleców. Takie aranżacje wnętrz — stylowe i eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne i ergonomiczne — to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby ich praca z domu stanowiła czystą przyjemność.