Białe meble to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie uniwersalność i ponadczasowość. Meble z drewna w tym kolorze sprawdzą się w wielu stylach i aranżacjach. Tutaj nie ma mowy o przemijających trendach czy modzie. Biel jest kolorem klasycznym, który umożliwi stworzenie nowoczesnej i harmonijnej przestrzeni. Białe meble będą świetnym wypełnieniem kolorowych wnętrz. Dzięki takiej aranżacji nie istnieją obawy, że w efekcie powstanie wnętrze krzyczące kolorami.


Dlaczego warto wybrać białe meble?

Białe mebleBiałe meble stanowią świetną podstawę aranżacji. Świetnie sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, które z powodzeniem rozświetlą. To właśnie dzięki nim w pomieszczeniach będzie jasno, a tym samym ciepło i przytulnie. Ponadto, biel to kolor, który wprowadza harmonię. W takim wnętrzu odpoczniesz i nabierzesz energii. Jeśli zależy Ci na stworzeniu wnętrza w skandynawskim stylu to wystarczy, że dodasz do białych mebli elementy z jasnego drewna czy też industrialną cegłę lub beton na ścianie. Białe meble to kopalnia inspiracji. Zadbaj o przetarcia, wzbogać o dodatki w pastelowych kolorach i gotowe! Białe komody, garderoby i półki świetnie będą pasowały do wnętrz minimalistycznych. Ich wszechstronność jest wręcz niemożliwa! Moglibyśmy tak wymieniać i wymieniać, gdyż białe meble naprawdę odnajdują się w prawie każdym stylu.


Białe meble a przytulne wnętrze

Bardzo często o bieli mówi się jako o zimnym kolorze. Dzisiaj staniemy w jego obronie! Wnętrza z białymi meblami w roli głównej, jak choćby te w stylu prowansalskim,mogą być przytulne i ciepłe. Kwestią kluczową jest dobranie dodatków i kolorów ścian. Wszystko tak naprawdę zależy od stylu. Jeśli chcecie stworzyć nowoczesne i futurystyczne wnętrze, to może i białe meble będą potęgowały w nim zimny klimat. Jeśli jednak nie macie zamiaru tworzyć takiego wnętrza, to zapewniamy, że w połączeniu z innymi barwami Twoje wnętrze będzie piękne i przytulne.


Skąd biel w białych meblach?

Po pierwsze i chyba najbardziej oczywiste – dzięki farbie. Do mebli drewnianych najbardziej nada się farba akrylowa lub olejna. Jednak to nie wszystko. Meble białe mogą zawdzięczać swoją biel również woskom. Biały wosk jest dobrym rozwiązaniem, gdyż pozostawia widoczne usłojenie drewna. Ważnym jest, aby pamiętać, że na woskowanych powierzchniach nie należy pozostawiać ciepłych naczyń – zostaną ślady. Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest użycie białego olejowosku. To właśnie on podkreśla naturalne piękno drewna. Ostatnią z białych „substancji” jest biały lakier. Jeśli podejmiemy decyzje o jego użyciu musimy liczyć się z faktem, iż zakryje słoje (będą wyczuwalne poprzez dotyk). Farba, wosk, olejowosk i lakier stanowią różnorakie wykończenia, dzięki którym każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Białe meble z pewnością sprawdzą się w wielu aranżacjach. Należy pamiętać, ze wykończenia mogą być błyszczące i matowe. Dodatkowo każde z nich może mieć dowolny odcień bieli.