INFOLINIA: 41 370 8006

Brak produktów w koszyku.

Kolekcja
Rozmiar
Materiał

Białe meble drewniane

Białe meble to doskonałe wyposażenie wnętrz domowych, z łatwością można je dostosować do wielu różnych stylów aranżacyjnych. Prosta, biała szafa sosnowa idealnie wpasuje się w modne wnętrza w stylu skandynawskim, a meble bielone, takie jak bielona toaletka drewniana, czy drewniana komoda rustykalna odnajdą się w stylach shabby chic, rustykalnym oraz prowansalskim. Drewniane meble w białym kolorze nadają wnętrzu z jednej strony eleganckiego charakteru, z drugiej – swojskości i przytulności. Bez trudu dopasujemy do nich dodatki i dekoracje w dowolnych barwach! Meble białe to najbardziej gustowne, uniwersalne wyposażenie mieszkań.
 
 
Modne, drewniane meble, białe, bielone, doskonałe do uzupełnienia stylu retro, jak i meble wytworne i gustowne w stylu prowansalskim. Sprawdź w Seart!

Białe meble czy bielone?

Nie da się nie zauważyć, że w naszych domach coraz częściej goszczą białe meble i jest to zjawisko stale rozwijające się. W związku z coraz większym zainteresowaniem i poszukiwaniem tego rodzaju mebli powstają dylematy jakie białe meble wybrać. Oferta jest bardzo szeroka, wybór ogromny, mamy do dyspozycji mnogość stylów, odcieni bieli, a także sposobów wykończenia. Czym zatem kierować się przy wyborze? Musimy przede wszystkim zdecydować czy chcemy wyposażyć nasze wnętrza w białe meble z efektem intensywnej, kryjącej bieli czy może potrzebujemy kupić meble bielone. Różnica jest bardzo duża i ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd i charakter produktu. Zdecydowana większość Klientów szuka intensywnie białych mebli i nie ma dla nich znaczenia na jakiej bazie została uzyskana kolorystyka. Ważne aby biel była bielą bez widocznego usłojenia i struktury drewna. Tak wykończone meble zyskują na elegancji i idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu francuskim i prowansalskim. Jakie zatem są meble bielone? Zdecydowanie bardziej naturalne, ponieważ po zastosowaniu tech techniki struktura drewna, każdy słój czy sęk drewna jest widoczny. Meble bielone są jedynie muśnięte bielą, dlatego nigdy nie są intensywnie białe, a ich ostateczna kolorystyka jest zależna od gatunku drewna, na którym zastosowano bielenie. Do najbardziej popularnych należą sosnowe meble bielone. Jeśli efekt bielenia zostanie uzyskany na bazie naturalnych wosków lub olei mamy nie tylko gwarancję pięknych, ale przede wszystkim zdrowych i ekologicznych mebli. Dotykając je wyczuwamy naturalną strukturę drewna, a meble nieustannie pachną drewnem, zawartymi w nim olejkami eterycznymi, a także zastosowanymi woskami. Ich ogromnym atutem jest możliwość bardzo łatwego odnowienia poprzez ponowne nałożenie wosku lub oleju. Dzięki takiemu zabiegowi mamy gwarancję, że meble bielone zawsze będą piękne, niezależne od lat, które mają już za sobą. Meble bielone na bazie naturalnych preparatów idealnie pasują do wiejskich, rustykalnych domów. Zwolennicy lakierów mogą wybrać bielone meble na bazie bejcy. To już nieco mniej naturalne wykończenie, ponieważ białą bejcę musimy zabezpieczyć lakierem. Jest to rozwiązanie dla osób lubiących wygodę, dla których łatwość użytkowania i pielęgnacji jest najważniejszym kryterium wyboru. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą w wyborze, sami jesteśmy ciekawi czy wybór padnie na meble białe czy może jednak na meble bielone.

Moda na białe meble

Moda na białe meble to ostatnio bardzo powszechne zjawisko. Niezależnie od wnętrza, stylu, wieku osób dla których są przeznaczone, meble w białym kolorze podbijają salony. Upodobanie do tego koloru wynika z wielu czynników, między innymi z ogromnej uniwersalności, pozwalającej na dopasowanie białych mebli do naszych pomysłów i przeróżnych aranżacji. Najczęściej wprowadza się je do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, prowansalskim lub francuskim, choć są one równie często wykorzystywane do aranżacji minimalistycznych wnętrz nowoczesnych. Tę niesamowicie pożądaną kolorystykę uzyskuje się na bazie różnych technik, najczęściej jednak meble białe są pokrywane lakierami. W zależności od rodzaju zastosowanego lakieru powstają intensywnie białe meble bez widocznego usłojenia i struktury drewna, lub meble delikatnie wybielone. Ten rodzaj mebli jest polecany osobom, którym zależy na uzyskaniu efektu bieli z jednoczesnym zachowaniem i podkreśleniem piękna naturalnego drewna. Zwolennicy jeszcze bardziej naturalnych wykończeń mogą wybrać białe meble pokryte akrylem. Meble wykończone w ten sposób uzyskują efekt intensywnej, kryjącej bieli, nie pozbawiając jednak drewna swego naturalnego uroku. Dotykając tak zabezpieczony mebel nadal wyczuwamy strukturę drewna, co jest niewątpliwym atutem tego wykończenia. Akryle pozwalają również na bardzo łatwe postarzanie mebli, poprzez stosowanie różnego rodzaju przecierek. Bardzo popularne są również meble bielone. Dzięki zastosowaniu wosków uzyskujemy nie tylko wyjątkowo piękne, ale również naturalne i ekologiczne meble. Nowoczesne meble białe najczęściej posiadają delikatny lub wysoki połysk.

Biały kredens ozdoba każdego domu.

Białe meble przeżywają prawdziwy renesans, dlatego zapotrzebowanie na ten rodzaj mebli jest ogromne. Najczęściej poszukiwane są meble białe w stylu prowansalskim, francuskim lub nieco surowszym skandynawskim. W zależności od aranżacji i naszych pomysłów całe wnętrza meblujemy na bazie jednorodnego zestawu lub tylko akcentujemy wybrany przez nas styl wprowadzając do wnętrza pojedyncze białe meble. Każde z tych rozwiązań jest bardzo ciekawe, a ostateczny efekt jest zależny jedynie od naszej kreatywności. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się białe meble: łóżka, szafy, witryny, regały, jednak zdecydowaną furorę robią białe kredensy. Jak wytłumaczyć to zjawisko? Jest to niewątpliwy powrót do przeszłości, próba odtworzenia tak dobrze zapisanych w pamięci obrazów, kiedy to w każdej babcinej kuchni stał piękny biały mebel – kredens. Szczęśliwi posiadacze rodzinnych skarbów mogą po prostu odnowić stary mebel, dzięki czemu ich wnętrze nie tylko zostanie ozdobione, ale również przywołane zostaną wspomnienia z czasów kiedy to drzwi kredensu otwierała ukochana mama czy babcia. Dla tych którzy nie mają takich pamiątek mamy dobrą wiadomość, białe meble dominują w ofercie naszego sklepu, dlatego każdy może wybrać odpowiedni dla siebie model. W zależności do stylu, który preferujemy możemy wybrać piękne białe meble o jednorodnej kolorystyce, lub wybrać modele postarzone w taki sposób, że wyglądają niemalże jak antyki. Stosowane w tym celu zabiegi strukturyzacji, oraz różnego rodzaju przecierki to nie wszystko, niepowtarzalny charakter mają białe meble wykonane z drewna z odzysku. Ich wyjątkowy styl podkreśla wykonanie zgodnie z technikami sprzed lat, oraz zastosowanie ręcznie kutych uchwytów, skobli, haczyków. Tak wykonane białe meble to niewątpliwa ozdoba każdego domu.