Meble z drewna i blaty betonowe – przepis na modne aranżacje wnętrz

Meble z drewna od zawsze cieszą się ogromnym uznaniem dekoratorów wnętrz i tych właścicieli mieszkań, którzy cenią sobie ich wyjątkową wytrzymałość i ponadczasowy wygląd. Bogaty rysunek słojów i sęków oraz naturalne wybarwienie drewna przesądzają o  jego unikatowości i niezwykłym uroku. Dlatego też wysokiej jakości meble do jadalni i salonu, takie jak stoły drewniane  królują nie tylko we wnętrzach klasycznych i tradycyjnych, ale także nowoczesnych i przemysłowych. Do mieszkań urządzonych w stylu industrialnym i loftowym idealnie pasują meble loftowe, czyli stoły dębowe i stoliki kawowe będące połączeniem szlachetnego drewna, chłodnego metalu i eleganckiego szkła. Niemniej jednak wnętrza te kojarzone są ze ścianami wykonanymi z betonu konstrukcyjnego, który nadaje im chłodnego, ale ekstrawaganckiego sznytu. Sam beton wykazuje niezwykłą odporność na uszkodzenia i upływ czasu, a coraz częściej do głosu dochodzą jego walory estetyczne, przez co stanowi doskonały materiał, z którego wykonuje się umywalki, meble i inne ozdoby. Beton dekoracyjny nierzadko zawiera w swoim składzie dodatki pochodzenia naturalnego, dzięki czemu potrafi zaskakiwać swoim kolorem, fakturą czy niezwykle estetycznym smugowaniem, dzięki czemu pozwala stworzyć niebanalne aranżacje wnętrz.

stół z drewna

Więcej w kolekcji Boston seart.pl

Kolekcja Boston oferuje stoły drewniane o zaskakujących formach będące doskonałym  połączeniem szlachetnych i ciekawych w odbiorze materiałów: blaty betonowe wsparte są na dębowych nogach lub odwrotnie — blaty z drewna posiadają stabilne nogi wykonane z betonu. Tego rodzaju meble do salonu i jadalni, nie tylko duże stoły dębowe, ale i kompaktowe stoliki kawowe to idealne uzupełnienie modnych wnętrz, które umiejętnie łączą tradycyjne szlachetne materiały oraz niecodzienne i ekstrawaganckie dekory.

Stoły drewniane do jadalni i salonu – meble loftowe do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych

Meble do jadalni i kuchni w szczególności narażone są na urazy mechaniczne i zarysowania. Muszą także znosić częste wahania temperatury, wilgoć i parę wodną oraz kontakt z wysoką temperaturą naczyń na nich stawianych. Naturalnym wyborem do tych pomieszczeń są zatem stoły dębowe, za pomocą których można stworzyć nie tylko wysoce funkcjonalne, ale i estetyczne aranżacje wnętrz. Kolekcja Boston prezentuje meble z drewna wykonane ze starannie wyselekcjonowanych wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są gwarancją wytrzymałości i użytkowania na lata. Stoły drewniane mogą być w całości wykonane z najlepszego gatunku drewna, posiadać metalowe podstawy o prostym geometrycznym kształcie lub podstawy o całkowicie finezyjnej formie. Kolekcja oferuje zarówno duże rodzinne stoły dębowe idealne dla domów z dziećmi, jak i mniejsze modele oraz stoliki kawowe, które zmieszczą się w najmniejszych wnętrzach, w których liczy się każdy wolny metr przestrzeni. 

Co więcej, kolekcja Boston zawiera meble z drewna wyposażone w blaty betonowe niezwykle wytrzymałe, ale nie toporne, ekstrawaganckie, a jednocześnie eleganckie i szlachetne. To, co świadczy o ich przemyślanej konstrukcji to fakt, że można je niemal dowolnie konfigurować w zależności od swoich potrzeb i upodobań. Blaty betonowe i nogi betonowe zachwycają niepotarzanymi wzorami i fascynującym smugowniem, a przy tym są wyjątkowo trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju szkodliwe czynniki, jakie muszą wytrzymać meble do salonu czy jadalni. Chłodny i nieco surowy beton stanowi idealne poczynienie z ciepłym w odbiorze szlachetnym i naturalnym drewnem dębowym. Dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjne rozwiązania, ale chcieliby posiadać meble drewniane z nutką nowoczesności, idealne będą stoły z drewnianym blatem na solidnych i wytrzymałych nogach z betonu. Meble loftowe z kolekcji oferują szeroki wybór stołów drewnianychprostokątnych i okrągłych o tradycyjnym rozstawieniu nóg lub w wariantach bardziej ekstrawaganckich z umieszczoną po jednej stronie, ale równie stabilną postawą.

stół z betonowymi nogami

Więcej w kategorii stoły drewniane seart.pl

Stoliki kawowe – kompaktowe meble do salonu pełne stylu

Nowoczesne meble do salonu i pokoju dziennego to także niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie kompaktowe i stylowe stoliki kawowe. Kolekcja Boston prezentuje całe bogactwo zróżnicowanych pod względem wyglądu i łączenia najwyższej jakości materiałów meble dębowe, za pomocą których można stworzyć stylowe aranżacje wnętrz. Doskonale pasują nie tylko do mieszkań industrialnych i loftowych, w których króluje beton konstrukcyjny, ale także do wnętrz minimalistycznych, skandynawskich czy wiejskich, w których wszechobecne drewno przełamują blaty betonowe stolików kawowych. W kolekcji dostępne są nie tylko modele o kwadratowym, prostokątnym czy okrągłym blacie, ale także blaty o nieregularnym kształcie, które doskonale przełamią geometrię wnętrza oraz nadadzą się do ustawienia w narożniku. Kolekcja Boston udostępnia stoły drewniane w całości wykonane z naturalnego surowca, stoliki kawowe z drewnianym blatem na metalowych nogach, lub blaty betonowe na drewnianych nogach, które stają się popularne w wielu stylach wnętrzarskich. Takie meble loftowe wyposażone w blaty betonowe to idealne meble do salonu, ale i reprezentatywnego biura, które łączy w sobie szlachetność i elegancję drewna z nowoczesnymi formami dekoratorskimi, jakim jest beton.

Aranżacje wnętrz takich jak jadalnia, salon czy kuchnia, powinny brać pod uwagę funkcjonalność i estetykę tych pomieszczeń, w których toczy się życie towarzyskie. Wszystkie meble z drewna, które tworzą te wnętrza, muszą być solidnie wykonane, wytrzymałe i estetyczne, dzięki czemu będą mogły spełniać swoje funkcje, a przy tym doskonale uzupełnią stylistykę tych wnętrz. Stoły dębowe wyposażone w blaty betonowe to absolutny hit aranżacyjny roku 2022. Dlatego też kolekcja Boston oferuje meble do jadalni i salonu, takie jak stoły drewniane o dużych rodzinnych rozmiarach oraz kompaktowe i stylowe stoliki kawowe idealne do odpoczynku i relaksu. Wszystkie meble loftowe zawarte w kolekcji można dowolnie modyfikować pod względem wybarwienia, rozmiaru, a nawet rozstawienia nóg.  Dzięki temu jest to oferta, którą można dostosować do własnych potrzeb i gustu, aby otrzymać aranżacje wnętrz stylowe, zaskakujące i modne.