Tym razem udaliśmy się na malownicze pojezierze brodnickie, które zachwyciło nas nie tylko przepięknymi okolicznościami przyrody ale również osobami których odwiedziliśmy, a mianowicie Państwa Anitę i Krzysztofa Trebunia Tutka.

Pan Krzysztof jest założycielem i liderem zespołu Trebunie Tutki, muzykującej od pokoleń góralskiej rodziny, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki. Pani Anita jest managerem i prawą ręką zespołu.

Choć Pan Krzysztof to góral z krwi i kości, to wspólnie z żoną twierdzą, że właśnie tu, na pojezierzu brodnickim odpoczywają i regenerują swoje siły.

Państwo Trebunia Tutka zgodnie mówią, że to mieszkanie to ich dom pracy twórczej, wnętrze miało być jasne i słoneczne, a meble – tylko z drewna. Jednogłośnie zdecydowali się na kolekcję prowansalskich mebli Halifax. Śmietankowa biel mebli w połączeniu z rattanem oraz ścianami i dodatkami w kolorze lazurowego nieba, tworzy wnętrze w iście śródziemnomorskim stylu.

Dlaczego przy doborze mebli skorzystali z pomocy architekta, czy białe meble są praktyczne oraz dlaczego w grę wchodziły tylko solidne meble z drewna? Te i inne odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale „Dom muzyków – Trebunie Tutki”.

Zapraszamy!

P.S. Rozmawiało nam się tak miło i przyjemnie, że kompletnie straciliśmy rachubę czasu – ale cóż, ponoć wszystko co dobre szybko się kończy :)

Zespół Trebunie Tutki na swoim koncie ma współpracę między innymi z Adrianem Sherwoodem (produkował Depeche Mode, Primal Scream, Sinéad O'Connor), gitarzystą jazzowym Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora", zespołem Voo Voo oraz jamajską formacją Twinkle Brothers, z którą współpracują już od kilkunastu lat.

Twinkle Brothers to formacja reggae założona na północy Jamajki przez braci – Normana i Ralstona Grantów. Zadebiutowali na początku lat 70. XX wieku, niedługo potem założyli własną wytwórnię, w której do dziś wydają swoje albumy. Występowali na licznych festiwalach muzycznych, w tym Bob Marley Days, Sunsplash i Helsinki Reggae Festival.

Oba zespoły spotkały się po raz pierwszy w 1992 roku w Białym Dunajcu. Niedługo potem ukazała się ich debiutancka płyta, „Higher Heights”, a dwa lata później projekt pod nazwą „Come Back Twinkle 2 Trebunia Family”. Na kolejny album „Songs of Glory/Pieśni chwały” fani zespołów musieli czekać aż czternaście lat.

 ViedoopinieViedoopinieViedoopinieViedoopinieViedoopinieViedoopinieViedoopinie