Szafy drewniane uznawane są za niezwykle estetyczne i trwałe. Choć ich koszt czasem może być wyższy, niż konstrukcji z płyt meblowych, wielokrotnie jakość jest warta wyższej ceny. Wskazujemy zalety mebli drewnianych i podpowiadamy, dlaczego podczas urządzania wnętrza warto wybrać właśnie ten materiał.

Koszt mebli z płyt meblowych i drewna

Zabudowy z płyt meblowych coraz częściej trafiają do naszych mieszkań. Cenione za funkcjonalność i łatwość wykonania konstrukcji w dowolnych wymiarach pasujących do wielkości pomieszczenia. Szczególnie zabudowa meblowa w kuchni czy salonie staje się już niemal standardem. Choć to bardzo wygodne i można stworzyć kuchnię o odpowiedniej funkcjonalności, w dłuższej perspektywie może okazać się nieopłacalne. Dlaczego?

W przypadku tworzenia mebli na wymiar odpada nam argument ceny. Koszt przygotowania zabudowy meblowej jest porównywalny z doborem gotowych wyposażeń drewnianych. Choć do tworzenia konstrukcji używane są produkty w różnych cenach, w przypadku zabudowy z płyt meblowych dochodzi koszt pomiarów i wykonania mebli na wymiar. Jeśli jednak dysponujesz w miarę ustawną kuchnią lub salonem, spośród wielu wariantów z łatwością dobierzesz takie, które będą pasowały do danego pomieszczenia.

Drewniana szafa Country New 19

Więcej kredensów drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/szafy-nadstawki-drewniane-c-82.html

Parametry techniczne mebli drewnianych

Drewno ma szereg zalet, które ogólnie możemy określić jako parametry techniczne materiału. Choć to określenie może brzmieć bardzo tajemniczo, chodzi o wszystkie jego cechy użytkowe. W przypadku drewna na szczególną uwagę zasługuje trwałość i wytrzymałość surowca. Nie ma na rynku innego materiału wykorzystywanego do produkcji mebli, który miałby parametry na porównywalnym poziomie. Nawet nowoczesne płyty meblowe wykonywane w całości z odpadów i wiórów drewnianych są mniej trwałe na rozmaite obciążenia.

Żadna z płyt meblowych nie może się pochwalić tak dobrą wytrzymałością na zarysowania czy przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, jak drewno. Nawet w przypadku zarysowania powierzchni i powstaniu wgłębienia, uszkodzenie nie będzie dalej postępowało. Z łatwością można naprawić ten fragment lub pozostawić w takim stanie. Jeśli jednak wybierzesz meble z płyt, każde uszkodzenie naruszy zewnętrzną strukturę i miejsce okaże się wrażliwe na wilgoć oraz będzie niszczało.

Mogą Cię zainteresować:


Drewno wykorzystywane do produkcji mebli w Seart to pełnowartościowy materiał. Nie ma tu mowy o odpadach czy gorszym gatunku, dlatego są to bryły najwyższej jakości. Ponadto szafy drewniane wykonywane są z dbałością o szczegóły i sporą solidnością. Wszystkie łączenia są trwałe, a otwory wewnątrz litego materiału nie będą wykruszały się i osłabiały mocowanie akcesoriów złącznych. Tak dobrze wykonane szafy to inwestycja na długie lata, które często mogą służyć jeszcze kolejnym pokoleniom.

Estetyka mebli wykonanych z pełnowartościowego drewna

Jeśli mamy omówione już parametry techniczne, pora wskazać na walory estetyczne mebli wykonywanych z drewna. Możesz powiedzieć, że płyty meblowe dostępne są we wszystkich wzorach i kolorach, ponieważ za ich wzór odpowiada nadruk cyfrowy naniesiony na okleinach. Można zatem nawet odtworzyć deseń inspirowany naturalnym drewnem. Jednak w tym sformułowaniu kluczowe jest słowo “inspirowany”, które dokładnie pokazuje, którego materiału estetyka jest większą wartością. Producenci płyt meblowych robią wszystko, żeby ich materiał przypominał drewno, jednak zawsze będzie to tylko jego pochodna.

Tymczasem meble drewniane to konstrukcje ponadczasowe nie tylko z uwagi na ich żywotność. Od setek lat stosowane są w wykończeniu wnętrz i nic nie wskazuje na to, żeby mogły zostać wyparte przez inne konstrukcje. Szafa z drewna sosnowego zachwyci Cię naturalnym rysunkiem i oryginalnymi przebarwieniami. Dzięki zastosowaniu rozmaitych technik wykończenia, meble mogą mieć wiele kolorów i różną wyrazistość wzoru.

Szafa drewniana dwudrzwiowa Tennessee

Więcej szaf drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/szafy-nadstawki-drewniane-c-82.html

Drewno to także materiał łatwy w obróbce i bez problemu można stworzyć z nich dowolną formę i kształt. Dlatego zalety tego materiału wykorzystywane są przy tworzeniu mebli loftowych, skandynawskich, ale także klasycznych i w stylistyce rustykalnej. Ogromny asortyment Seart pozwala na dowolne dobranie wielkości i funkcjonalności mebla, dlatego niepotrzebne mogą okazać się zabudowy na wymiar.

Klimatyczne wnętrza tylko z meblami drewnianymi

Wreszcie przechodzimy do cech, których nie da się zmierzyć żadnymi narzędziami pomiarowymi. Trudno też je policzyć lub wskazać za pomocą uniwersalnych metod. Chodzi o klimat wnętrza, w którym zastosowano szafy drewniane. Zabudowa tworzona na wymiar to meble uniwersalne, a przez to nie mające indywidualnego charakteru. Tymczasem szafa drewniana wniesie do wnętrza niesamowitą aurę, która wyczuwalna jest w zapachu drewna, dźwięku otwieranych skrzydeł drzwiowych czy komód, a także dotyku nieregularnej struktury. To wszystko sprawia, że drewniane szafy są wyjątkowe nie tylko dla koneserów i osób przywiązujących sporo uwagi do wykończenia wnętrz. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji, sięgnij po nie i sam przekonaj się o właściwościach szaf drewnianych.