Seart na 51. Dymarkach w Nowej Słupi

Co łączy Seart i największą imprezę archeologiczną w Polsce? Przede wszystkim zamiłowanie do tradycji. Do Nowej Słupi jechaliśmy po prostu zaprezentować naszą ofertę, a zastaliśmy wyjątkowych ludzi, mnóstwo inspiracji i całe morze pasji.

Rekonstrukcje wytopu żelaza starożytną metodą, pokaz łucznictwa konnego, odtworzenie ceremonii zaślubin legionisty z barbarzynką – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na odwiedzających Dymarki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Festiwal Twórców Ludowych, podczas którego można było posłuchać lokalnych zespołów folklorystycznych i zobaczyć efekty rękodzieła miłośników kultury ludowej. Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło koncertów gwiazd – w sobotę goście bawili się podczas gali disco-polo, w niedzielę natomiast wystąpił zespół Golec uOrkiestra.

Oryginalnie zaaranżowane stoisko marki Seart oraz Rustykalne Uchwyty zwracało uwagę odwiedzających. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się meble z kolekcji Rustyk, a zwłaszcza solidne łóżko Mieszko II, utrzymane w stylistyce tradycyjnej, wiejskiej chaty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 51. Dymarek w Nowej Słupi!