Styl nowoczesny jest obecnie bardzo lubiany i popularny. Są różne jego wersje, na przykład skandynawski, industrialny. Ich wspólną cechą jest minimalizm, wyraźne, geometryczne formy i kontrast. Pomimo braku skomplikowanych dekoracji i dodatków, pomieszczenia takie mogą być gustowne, funkcjonalne i przytulne. Dowiedz się, jak zaaranżować salon w nowoczesnym stylu, aby zachwycał prostotą, elegancją i ciepłem.

Czym wyróżnia się styl nowoczesny?

drewniane meble do salonu

Mable z kolekcji Grande znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/grande-k.html

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą. W wystroju brak skomplikowanych ozdób, ornamentów, używa się jak najmniej dekoracji i dodatków. Jak najwięcej rzeczy przechowuje się w ukryciu, we wnętrzu szafek. Na otwartych półkach nie stawia się żadnych bibelotów, pamiątek, można tam ułożyć jedynie książki lub kwiaty w doniczkach. Kolory ścian utrzymane są w bieli, szarości, beżu, często występuje również czerń. Dla przełamania monotonii można zastosować drobne akcenty w bardziej wyrazistych kolorach, niebieskim, czerwonym, żółtym czy złotym. Surowe wnętrze ociepli geometryczny wzór ze złoceniami czy tapeta imitująca cegłę na jednej ze ścian. Można użyć również płytek ceglanych, paneli kub betonu dekoracyjnego. Jeżeli ściany wykonane są z czerwonej cegły, wystarczy usunąć tynk z jednej z nich, aby powstała modna, ocieplająca wnętrze ceglana ściana.

Meble w stylu nowoczesnym są oszczędne w formie i praktyczne. Niewskazany jest również ich nadmiar. Charakteru dodają im często oryginalne, geometryczne kształty oraz wysokiej jakości materiał, z którego są wykonane. W surowych wnętrzach, na tle białych czy szarych ścian, bardzo ładnie prezentują się proste meble w kolorze drewna oraz drewniane podłogi. Sprawiają, że pomieszczenie staje się eleganckie oraz ciepłe, miłe i przytulne. Może również nabrać niepowtarzalnego charakteru dzięki łączeniu w aranżacjach różnych materiałów i wzorów. Nacisk kładzie się na detale. Wskazane są mocne, śmiałe akcenty. Jeden charakterystyczny element, ciekawy stolik, wyrazisty w barwie fotel czy oryginalny narożnik może pełnić rolę dekoracyjną i określić klimat wnętrza.

Wysokiej jakości materiały, światło i otwarta przestrzeń w roli głównej

Meble dębowe

Mable z kolekcji Modern znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/modern.html

We wnętrzach w stylu nowoczesnym nie ma miejsca na zbędne elementy. Przestrzeń ma być jak najmniej ograniczona, nie może być zatłoczona dodatkami. Nowoczesny salon jest połączony zwykle z otwartą kuchnią, dzięki czemu staje się optycznie większy. Kuchnia i salon mogą być oddzielone wąską ścianką działową lub wyspą, lecz muszą tworzyć harmonijną całość.

Punktem centralnym salonu jest strefa wypoczynkowa. Sofa i fotele lub narożnik mogą być tak jak ściany w kolorach białym lub szarym. Obicia mebli powinny być gładkie lub w geometryczne wzory, nie pasują tutaj desenie kwiatowe, roślinne. Rolę ozdoby może przejąć na przykład stolik kawowy, wykonany z wysokiej jakości, kontrastowego w barwie materiału. Bardzo ładnie będzie prezentował się naturalny, drewniany blat.

Jako elementy dekoracyjne bardzo dobrze sprawdzą się tutaj meble z litego, dębowego drewna z kolekcji Grande, szafki RTV, komody, witryny. Wyglądają one bardzo naturalnie dzięki widocznym sękom i naturalnym spękaniom. Bardzo ładnie prezentują się na tle ścian w bieli i szarości, kontrastują z nimi. Takie proste w formie, naturalne, drewniane meble są nie tylko ozdobą salonu, lecz dodają mu wyjątkowo ciepłego i przytulnego charakteru, również dzięki wbudowanemu dodatkowemu oświetleniu. Są oczywiście również bardzo funkcjonalne i praktyczne, szafki i szuflady są pojemne, zapewniają dużo miejsca do przechowywania.

Funkcję dekoracyjną w nowoczesnym salonie bardzo dobrze spełnia również łączenie ze sobą różnych materiałów. W meblach dębowych z kolekcji Modern zastosowano połączenie naturalnego drewna z surowym metalem. Są to meble o prostej, nowoczesnej konstrukcji, których drewniane uchwyty osadzone są w metalowych kieszeniach. Metal zastosowano również w nogach mebli. Elegancko i stylowo prezentuje się drewniany panel ścienny z metalowymi półkami. Pojemne, naturalne i proste witryny mają stylowe przeszklenia. Bardzo oryginalne są drewniane klocki umieszczone na drzwiczkach, wykonane z plastrów drewna, z widocznym usłojeniem.

Meble z litego drewna

Mable z kolekcji Strong znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/strong.html

Meble z kolekcji Grande i Modern sprawdzą się w nowoczesnych salonach połączonych z kuchnią i jadalnią. Piękno naturalnego drewna doskonale się prezentuje w przestronnym wnętrzu utrzymanym w różnych odcieniach szarości lub bieli, lub w innych monochromatycznych, stonowanych barwach.

Duże znaczenie w kreowaniu wnętrza nowoczesnego salonu pełni również oświetlenie. Lampy stojące i sufitowe, żyrandole, dodatkowe doświetlenie wbudowane w meble, boczne kinkiety pozwalają na zabawę światłem oraz tworzenie w salonie dowolnego nastroju. W salonie w stylu nowoczesnym nie zasłaniamy firankami okien, zazwyczaj stosuje się jedynie rolety. Zwiększa to jeszcze poczucie otwartości i nieograniczonej przestrzeni, a dzienne światło może pełnić główną rolę lub współgrać z innymi elementami oświetlenia.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału na temat nowoczesnych aranżacji.