Krzesło, taboret, a może fotel?

Wybór odpowiedniego krzesła zależny jest od pomieszczenia, w którym ma zostać umieszczone. Ponadto, bardzo ważną kwestią jest jego przeznaczenie. Innego siedzisko potrzebne będzie w jadalni, inne w salonie, a jeszcze inne w pokoju dziecka czy w sypialni. Skupmy się zatem na pomieszczeniach, w których poszczególne siedziska sprawdzą się idealnie.

Jak wybrać krzesło do salonu?

Salon jest przestrzenią, w której relaksujemy się i przyjmujemy gości. Wybór odpowiedniego krzesła jest tutaj gwarancją powodzenia spotkania czy też nabrania sił. W salonie świetnie sprawdzą się krzesła tapicerowane. Są wygodne i miękkie, dzięki czemu wspólna kawa będzie upływać we wspaniałej atmosferze. Uwagę gości przykują również krzesła ręcznie rzeźbione. Taki drewniany, solidnie wykonany dodatek do salonu z pewnością go upiększy. Idealne do salonu będą również krzesła białe – nie zaburzą wystroju, a świetnie go wypełnią. Ponadto, w salonie nie może również zabraknąć siedzisk idealnych do wypoczynku umożliwiającego, np. czytanie książki. W tej roli świetnie sprawdzi się fotel tapicerowany lub rattanowy. Takie siedziska są dodatkami, jednak odpowiednio dobrane mogą również grać pierwsze skrzypce – designerski fotel czy rattanowe krzesło to łakomy kąsek niejednego salonu.

Czy krzesło drewniane sprawdzi się w jadalni?

Krzesła drewniane

Krzesło do jadalni musi być przede wszystkim dopasowane do stołu. Spożywanie posiłków nie może wiązać się z niczym innym, jak z delektowaniem się smakiem czy rozmowami. W głowie siedzących nie mogą kłębić się myśli o braku wygody, czy niemożliwości wyciągnięcia nóg. Krzesła do jadalni muszą być odpowiednio dobrane do wysokości stołu. Z reguły ich wysokość to około 49-49 cm nad podłogą. Wspólny stół w jadalni kojarzy się z trwałością i stabilizacją, dlatego też najlepiej, aby krzesła drewniane były wykonane z drewna. Można wybierać spomiędzy wielu krzeseł drewnianych, np. sosnowych, świerkowych, bukowych, mahoniowych czy dębowych. Wygodne siedzenie zapewnią krzesła z poduszkami. Ponadto, jeśli jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania bez jadalni, to w kuchni świetnie sprawdzą się wysokie krzesła barowe.

Jakie krzesło do pokoju dziecka?

Krzesło w pokoju dziecka powinno dbać o jego postawę. Odrabiając lekcje, rysując czy czytając książki maluch bardzo często zapomina, aby siedzieć prosto. Ma to ogromny wpływ na jego kręgosłup, kark, a także… koncentrację. Nieodpowiednie siedzenie wpływa niekorzystnie na oddychanie, a co za tym idzie pociecha dostarcza nieodpowiednią ilość tlenu do mózgu, co wpływa na jakoś nauki. Aby temu zapobiec krzesło do pokoju dziecka powinno mieć regulowaną wysokość, dzięki czemu będzie ją można dopasować do wzrostu dziecka. Krzesło do pracy przy biurku powinno mieć również regulowane oparcie – takie, które dopasuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. W pokoju dziecka sprawdzą się również wszelkie krzesła z obiciami czy taborety z regulowanym siedziskiem.