Sztuka klasyczna jest harmonijna, piękna i przewidywalna. Sztuka nowoczesna wprost przeciwnie - czasami epatuje dziwną formą i krzykliwym kolorem, nie jest dosłowna i nie jest atrakcyjna dla każdego. Podobnie wygląda sprawa z nowoczesnymi meblami.

Styl nowoczesny w wystroju wnętrz, stawia na otwartą przestrzeń, funkcjonalność i ciekawą formę mebli, których uroda nie kryje się w zdobieniach, ale w niespotykanych, geometrycznych kształtach, swoistych proporcjach i zastosowanych materiałach. Najczęściej w aranżacji wnętrza w stylu nowoczesnym, wykorzystuje się stal, kamień, szkło, nowoczesne tworzywa sztuczne i egzotyczne drewno. Podłogi wykłada się gładkimi płytkami ceramicznymi, drewnem, dodatkowo używa się także cegły lub betonu. By spotęgować wrażenie przestrzeni, ściany działowe wykonuje się z luksferów lub tafli szkła. Paleta kolorów używana w tej aranżacji jest maksymalnie szeroka- od jaskrawych, nasyconych kolorów, po stonowane pastele i beże. Nie stosuje się dużej ilości dodatków, co jest tak charakterystyczne dla innych

Meble nowoczesne

stylów w aranżacji wnętrz. Stwarza to niewątpliwie efekt pewnej surowości wnętrza, jednak aby to zmienić, można np. powiesić na ścianach biało - czarne fotografie, kubistyczny obraz lub monochromatyczną grafikę. Odpowiednio dobrane elementy wyposażenia wnętrza, jak lampy i stoliki z drewna, wszystkie w niebanalnych formach i kolorach, same w sobie będą atrakcyjną dekoracją.

Tworzenie nowoczesnego wnętrza nie jest najprostszą sprawą, ponieważ niezbędna jest tu pewna intuicja, dobry smak i wyczucie sztuki. W stylu tym, przenikają się przeróżne faktury, barwy i materiały dlatego też, na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że w mieszkaniu, gdzie występują najróżniejsze formy, nic do niczego nie pasuje. Tuż nieopodal klasycznej kanapy stoją plastikowe krzesła oraz drewniany stół. Będzie to jednak efekt jak najbardziej zamierzony… Nie można jednak przesadzać w ilości sprzętów, powinna być między nimi pewna wspólna nić, muszą ze sobą korespondować, w przeciwnym razie stworzymy kolorowy magazyn najróżniejszych rzeczy. Idealnie jest trzymać się zasady – im mniej tym lepiej. Wybierzmy jedynie kilka nowoczesnych mebli o prostej linii i nasyconym kolorze, dobierzmy designerskie dodatki i już będziemy mieć pełną aranżację mieszkania w stylu nowoczesnym.

Meble nowoczesne do salonu to np. białe komody z litego drewna, szklane stoliki oraz podświetlane szafki, które mogą występować w przeróżnych barwach, od bardzo wyrazistych, takich jak rubinowy, turkusowy, fioletowy, do bardziej stonowanych – pasteli, bieli, szarości lub czerni. Surową stylistykę warto złagodzić ciepłym kolorem ścian, wtedy salon nie wyda się chłodny, ale przytulny i gościnny. Najważniejszy jest dobry pomysł i wizja naszych wnętrz. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samemu zaplanować aranżację mieszkania nowoczesnymi meblami, zatrudnijmy profesjonalnego designera wnętrz.

Przykład nowoczesnej stylizacji w domu

Gdy wchodzimy do mieszkania, wita nas przestronny hol pełen mebli wykonanych z litego drewna, który został oddzielony od innych pomieszczeń szklaną ścianą rozciągającą się na wysokość całego pomieszczenia. Podłoga wykonana jest z płytek ceramicznych, a podstawowe źródło światła w holu stanowią diody LED, podświetlające sufit. Na końcu korytarza uderza nas niezwykły widok - przez panoramiczne okno widać pobliski, bujny las...

Pokój dzienny pomalowany jest na biało, wykończony został cegłą i płytkami ceramicznymi, takimi jak w holu. Posadzka z beżowych płytek ceramicznych wyglądała dość surowo, dlatego ocieplono wnętrze, wstawiając drewniany stolik kawowy oraz fantazyjną nowoczesną lampę na drewnianych nogach, z białymi, owalnymi abażurami. Podobne lampy, w formie kinkietów, stanowią dodatkowe źródło światła. Pośrodku salonu stoi wielka, soczyście zielona skórzana kanapa i dwa fotele do kompletu. Drewniane meble, w których stoją książki i drewniane rzeźby, są proste i ascetyczne w formie. Połowę ściany zajmuje kolorowa grafika, w której dominują barwy zieleni i żółci. Integralną częścią strefy dziennej salonu jest jadalnia z prostym, drewnianym stołem i krzesłami. Przestrzeń kuchenna jest stylistyczną kontynuacją holu, części jadalnej i salonu. Drewniane szafki kuchenne wykończono żółtym szkłem, co dodało im połysku i lekkości.

Sypialnia ukryta jest za mleczną taflą szkła, w pomieszczeniu dominuje kolor kremowy, meble z litego drewna są jasne, a na ścianach wiszą kolorowe grafiki.

Pracownia jest pomalowana na żółto - biało. Na stylowym zielonym biurku stoi lampka z abażurem w kształcie cytryny, natomiast na ścianach wiszą prace z motywami ze znanego komiksu, meble są biało - szare, z elementami szklanymi. Całość tchnie świeżością i niewymuszonym poczuciem humoru. Tak właśnie wygląda mieszkanie urządzone nowoczesnymi meblami.

Nowoczesne mebleMeble nowoczesneMeble nowoczesneNowoczesne mebleMeble nowoczesneNowoczesne meble drewnianeNowoczesne mebleMeble nowoczesneNowoczesne mebleNowocznes meble (biurka, komody, stoły).Meble nowoczesneMeble nowoczesneNowoczesne meble (komoda).Nowoczesne meble