Wybieramy meble RTV do nowoczesnego salonu

Jest w każdym domu, czasem nawet w każdym jego pokoju. Niewątpliwie stał się nieodzownym elementem naszego życia i choć coraz częściej trafiają się osoby, które świadomie z niego rezygnują, to jednak w salonie jest częstym gościem – mowa oczywiście o telewizorze. W duecie z telewizorem zawsze stoją meble RTV, które doskonale sprawdzają się w roli mebli do przechowywania sprzętu elektronicznego oraz eksponowania kolekcji ulubionych płyt i filmów.

Współczesne meble RTV

Stawiamy na minimalizm, a wnętrza, nie tylko salony, urządzamy w myśl zasady: im mniej, tym lepiej. Choć uciekamy od tradycyjnych meblościanek, które jak sama nazwa wskazuje zajmowały całą ścianę, to nie rezygnujemy z mebli RTV całkowicie. Meblem, który doskonale współgra z przestrzenią telewizyjną jest bez wątpienia szeroka szafka RTV, na której najczęściej stoi telewizor. Szafka często wyposażona jest w szufladę oraz otwartą półkę przestrzenną. We wnętrzach minimalistycznych taki zestaw jest w zupełności wystarczający. Panująca moda na meble i wnętrza prowansalskie i skandynawskie sprawiła, że w naszych mieszkaniach zagościła biel, która stwarza wrażenie przestrzeni i otwartości. W takich wnętrzach oprócz klasycznej, prostej w formie szafki RTV pojawiają się również wąskie witryny ustawiane po jednej lub po obu stronach tego niskiego

Szafka RTV (komoda tv, rtv).

mebla. Dodatkowo nad telewizorem możemy zawiesić półkę, która zwiększy nam możliwości ekspozycyjne. Mówiąc o przestrzeni telewizyjnej oraz meblach RTV, należy również podkreślić znaczenie tego miejsca, jako miejsca ekspozycyjno dekoracyjnego. Bez wątpienia jest to punkt w mieszkaniu, który skupia na sobie wzrok zarówno domowników jak i przybyłych gości, dbamy więc o to, aby przestrzeń ta była „poukładana”, z przyjemnością ustawiamy na meblach ramki ze zdjęciami, pamiątki z podróży, antyki czy świeżo ścięte kwiaty.

Popularne stały się również meble telewizyjne w stylu rustykalnym. Meble w tym stylu koniecznie powinny być wykonane z litego drewna, wyposażone w metalowe, surowe uchwyty i okucia, często posiadające dekoracyjne zdobienia. Rustykalnych mebli RTV w ofercie sklepów meblowych nie brakuje, ale możemy je również wykonać samodzielnie, wystarczy odświeżyć lub odnowić stary mebel z odzysku, a z pewnością efekt mebla rustykalnego zostanie uzyskany. Moda na surowe, warsztatowe wnętrza sprawiła, ze coraz częściej decydujemy się na meble w stylu industrialnym. To połączenie drewna, często drewna z recyklingu z metalem. Meble RTV w stylu loftowym wyposażone są najczęściej w metalowe nogi lub ruchome kółka, pozwalające na łatwiejsze przesuwanie ale spełniające także funkcje dekoracyjną.

Co jeszcze możemy zaliczyć do mebli RTV?

Mówiąc o meblach RTV, coraz częściej kojarzymy je wyłącznie z salonem, nie zaś z sypialnią, tak jak było to jeszcze kilkanaście lat temu. W sypialni pragniemy się wyciszyć, odpocząć od niepotrzebnych bodźców zewnętrznych, a telewizor zakłóca atmosferę intymności i spokoju.

Jednak drewniane meble RTV na których ustawiamy sprzęt elektroniczny to nie wszystko, w przestrzeń kina domowego warto wliczyć również wygodne sofy i fotele, które z racji intensywnego użytkowania powinny być obszyte wytrzymałą i odporną na wszelkie zabrudzenia tkaniną. Doskonałym kompanem podczas każdego seansu filmowego będą także miękkie poduszki i zagłówki. Nie należy zapomnieć również o stoliku RTV, który zwykle zajmuje miejsce pomiędzy wygodnym wypoczynkiem a meblami RTV.

Wyposażając salon w meble z naturalnych materiałów oraz decydując się na jeden przewodni styl wnętrza, zapewniamy sobie harmonijną przestrzeń telewizyjną. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak wybrać ulubiony film i zaprosić przyjaciół do wspólnego seansu.

Meble rtv, tvMeble rtv, drewnianeMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTV (pod TV, drewniane).Meble RTV, TVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble rtvMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTVMeble RTV