Problemy z odpowiednią jakością snu dotykają wielu osób. Szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy mieszkanie zaczyna pełnić wiele ról, o które dotychczas go nie podejrzewałeś. Wówczas zasypianie może być nieco trudniejsze. Niestety poza higieną snu i jego odpowiednimi godzinami potrzebne jest także dobrej jakości łóżko. Jego wybór może mieć ogromny wpływ na Twój sen.

Surowce do produkcji łóżka a komfort snu

Wybór łóżka to jeden z etapów wystroju i urządzania sypialni. Najczęściej to właśnie po zakończonym remoncie nadchodzi refleksja dotycząca doboru odpowiedniego mebla. Bez wątpienia w pierwszej kolejności będziesz kierował się stylistyką tego mebla. Zwrócisz uwagę na jego wygląd, kształt, formę i zastanowisz się, czy będzie pasował do pozostałych elementów wyposażenia. To dobra ścieżka, jednak warto zwrócić uwagę również na inne cechy przyszłego łóżka do sypialni.

Łóżko dębowe Natural 1

Więcej łóżek drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/lozka-drewniane-c-4.html

Materiał, z którego wykonane będzie łóżko, powinien być naturalny, a my polecamy drewno. Dlaczego warto wybrać łóżko właśnie z tego materiału? Jeśli zaczęliśmy wybór od wyglądu mebla, możemy dalej pójść tym tropem. Meble drewniane mają niezwykle oryginalne desenie, których nie da się podrobić. Ten materiał można dowolnie formować i nadawać meblom dowolną stylistykę. Ponadto materiał ten będzie pasował do każdego wnętrza, zarówno pomieszczeń rustykalnych, jak i nowoczesnych, loftowych wnętrz. Zwłaszcza łóżka dębowe należą do grupy niezwykle solidnych mebli, cechujących się ponadprzeciętną trwałością.

Jednak o wyglądzie mówiliśmy już wielokrotnie i pewnie doskonale o tym wiesz. Jest kilka innych cech, które sprawiają, że ten mebel jest polecany do sypialni. Drewno nie powoduje ataków alergicznych. W Seart do zabezpieczenia materiału stosuje się naturalne oleje i bezpieczne lakiery. Dzięki temu wiele godzin spędzonych na łóżku nie będzie prowadziło do ataków alergicznych. Jednocześnie mebel można czyścić na mokro czy odkurzać, co dodatkowo wpłynie na komfort snu.

Czy wysokość łóżka ma znaczenie?

Skoro masz wybrany już materiał, z jakiego będzie łóżko i wizję jego stylistyki, pora przejść do kolejnego etapu. Często na forach internetowych dotyczących wyposażenia wnętrz pojawia się pytanie o wysokość łóżka i jej wpływu na komfort snu. Nie zawsze wysokość konstrukcji to tylko estetyka i chęć dopasowania elementu do charakteru wnętrza. Wysokość łóżka ma znaczenie nie tyle dla jakości snu, ale również dla komfortu układania się w nim i wstawania, dlatego postaw przede wszystkim na wygodne łóżko.

Mogą Cię zainteresować:


Niskie łóżko sypialniane wygląda minimalistycznie i polecane jest jako ciekawy element wyposażenia przez wielu dekoratorów. Jednak z punktu widzenia funkcjonalności może powodować pewne niedogodności. Wstawanie z takiego łóżka jest znacznie trudniejsze niż przy meblach wysokich. Dlatego warto zwrócić na to uwagę, szczególnie urządzając sypialnie dla starszych osób z problemami ruchowymi. Również w pensjonatach, sanatoriach czy pokojach hotelowych lepiej zastosować wysokie łóżka. Przestrzeń pod nimi może być zagospodarowana na wiele rozmaitych sposobów.

Materac - klucz do dobrego snu

W ostatnim czasie sporo mówi się o komforcie snu i jego wpływie na nasze zdrowie. Dobry sen to taki, po którym rano czujesz się wypoczęty, a nie obolały i zmęczony. Regularne spanie w wygodnej pozycji zapobiega powstawaniu zmian zwyrodnieniowych w układzie kostnym. Jednak nie wystarczy odpowiednie ułożenie ciała i dobór poduszek, żeby osiągnąć takie efekty.

Kluczem do dobrego snu jest przede wszystkim dobrze dobrany materac. Jego twardość i wymiary powinny być indywidualnie dopasowane do użytkownika, jego wagi oraz innych cech. Sporą popularnością i pochlebnymi opiniami ekspertów cieszą się materace ze sprężyn woreczkowych. Zapewniają one wiele niezależnych punktów podparcie, co pozwala ułożyć ciało w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo stosuje się pianki poliuretanowe, które zapewniają właściwe podparcie. Zastosowanie do produkcji wysokiej jakości drutów i osłon tapicerskich sprawia, że materace na długo zachowują trwałość.

Łóżko drewniane Tennessee 2

Więcej łóżek drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/lozka-drewniane-c-4.html

Żeby zapewnić sobie dobry sen, warto zwrócić uwagę również na inne akcesoria, w jakie wyposażone są materace. Chodzi przede wszystkim o pokrowce wykonane z tkanin naturalnych. Odpowiednio dobrane włókna sprawiają, że wewnątrz niego nie rozwijają się mikroorganizmy i drobnoustroje. Dzięki temu materace sprawdzą się również wśród osób z alergiami dróg oddechowych. Warto sięgnąć również po materace wyposażone dodatkowo w pokrowce z włókien klimatyzujących, które zapobiegną przegrzaniu się lub wychłodzeniu organizmu.

Natura w sypialni - dodatki

Jeśli dobrze dobrane drewniane łóżko tylko w niewielkim zakresie poprawiło jakość Twojego snu, możesz sięgnąć również po dodatki do sypialni. Olejki aromatyczne aplikowane wieczorem w sypialni uspokoją organizm i sprawią, że szybciej zapadniesz w sen. Najpopularniejsza jest oczywiście lawenda, jednak możesz spróbować także innych aromatów ziołowych. Jeśli zależy Ci także na stworzeniu naturalnej dekoracji, możesz wstawić do sypialni donice z żywymi roślinami. Pamiętaj także o regularności w porach układania się do snu, a także jego długości. Dzięki temu sam organizm będzie wiedział, że oto właśnie nadeszła pora na ładowanie bateryjek.