Sypialnia małżeńska to czasami bardzo trudne miejsce do aranżacji. Jest bardzo osobistą, a zarazem wspólną przestrzenią. Jeśli małżonkowie preferują skrajnie różne kolory i style, powinni dążyć do zgody i kompromisu, wybierając neutralny wystrój.

Sypialnia małżeńska jest intymną przestrzenią małżonków, a także miejscem relaksu, wyciszenia i nocnego odpoczynku. Zadbaj o praktyczne i ładne wyposażenie tego miejsca wybierając drewniane meble. W centrum każdej sypialni stoi łóżko. Łóżka małżeńskie są robione w różnych rozmiarach, najpopularniejsze są modele o szerokości 140,160, 180 i 220 cm. Wielkość łóżka należy dostosować do indywidualnych preferencji, poczucia wygody i rozmiarów ciała. Jeśli wybierzesz łóżka małżeńskie z litego drewna, zapewnisz sobie maksymalny komfort i postąpisz bardzo ekologicznie. Zdrowe drewno sosnowe i bukowe, czy szlachetne dębowe, to idealny wybór i gwarancja zdrowego snu. Na łóżkach małżeńskich możesz położyć jeden większy lub dwa osobne materace. Warto kupić łóżko, które posiada wewnętrzną komorę - możesz wykorzystać ją na przechowywanie pościeli, lub innych potrzebnych Ci przedmiotów.

Nieocenionymi meblami w Twojej sypialni są drewniane stoliki lub szafki nocne, które stawia się w pobliżu łóżek małżeńskich. Dzięki temu Łóżka małżeńskie każdy z małżonków będzie miał pod ręką okulary i ulubioną książkę, którą czyta przed snem. Zapewnijmy sobie także odpowiednie oświetlenie. W tym celu można wybrać tradycyjne lampki nocne, albo zainstalować specjalne kinkiety u wezgłowia łóżka - źródło światła będzie skupione wtedy w jednym miejscu i nie będzie zakłócać snu współmałżonka

Neutralna aranżacja

Kobieca sypialnia, przeznaczona tylko dla jednej osoby, może wyglądać jak komnata w pałacu arabskiej księżniczki. Jeśli jednak kobieta dzieli swoją sypialnię z mężem, nie powinna go zmuszać do oglądania przedziwnych dodatków, drażniących kolorów i niewygodnych mebli. Dlatego takie pomysły jak kryształowy żyrandol w pałacowym stylu, różowe , słodkie zasłony w kwiatki, czy wielka fotografia Marilyn Monroe, wymagają wspólnego przemyślenia i dyskusji.

Neutralna kolorystyka jest wspaniałym rozwiązaniem dla wspólnej sypialni i stanowi znakomitą bazę dla bardziej stylowych akcentów. Łagodny i przyjemny kolor ścian- np. kremowy lub cappuccino będzie łagodnie oddziaływał na nastrój domowników. Na tym tle będą się pięknie prezentować drewniane meble w kolorze naturalnym, takie jak łóżka małżeńskie, szafy z litego drewna, komoda na bieliznę i prosty w formie regał na książki. Kobiecym elementem, na którym można umieścić swoje ulubione rzeczy, takie jak perfumy i przybory toaletowe, może być wdzięczna i delikatnie rzeźbiona drewniana toaletka. To miejsce należy wyłącznie do kobiety, więc mąż nie będzie miał raczej zażaleń co do wyglądu tego mebelka.

Wszystkie meble powinny tworzyć harmonijną kompozycję, zatem wybieraj raczej klasyczne, proste kształty, z ewentualnymi niewielkimi zdobieniami. Nie decyduj się na krzykliwe formy i kolory. Nowoczesne, geometryczne meble wprowadź do sypialni jedynie wtedy, gdy oboje jesteście ich entuzjastami.

Znakomitym dodatkiem, wpływającym na przytulny klimat twojej sypialni, będzie miły i ładny dla oka dywan. Jeśli jesteś osobą praktyczną, wybierz wzorzysty dywan o krótkim włosiu, w beżowych lub brązowych odcieniach. Jeśli jednak nade wszystko cenisz luksus i elegancję, to kup do sypialni niezwykle miękki, śnieżnobiały dywan o gęstym i długim włosiu, przypominającym futro. Elegancko wyglądają łóżka małżeńskie zasłane jedwabną lub satynową pościelą. W ciągu dnia łóżko można nakryć piękną narzutą – wybierz kolor pasujący do zasłon- np. brzoskwiniowy czy ecru. Na ścianach sypialni możesz powiesić ręcznie malowane obrazy- pejzaże łąk, lasów czy gór- są bardzo neutralne i akceptowane przez wszystkich. Jeśli chcesz wprowadzić trochę bardziej nowoczesny nastrój zawieś fotografie powiększonych kwiatów, motyli czy liści. Ciekawie wyglądają też nocne zdjęcia panoramy miasta.

 Łóżka małżeńskieŁóżka małżeńskieŁóżka małżeńskieŁóżka małżeńskieŁóżka małżeńskieŁóżka małżeńskieŁóżko małżeńskieŁóżko małżeńskieŁóżka małżeńskieŁóżko małżeńskie