Pozornie może się wydawać, że krzesła drewniane i sypialnia niewiele mają ze sobą wspólnego. Krzesło kojarzy się głównie ze stołem jadalnianym czy biurkiem w gabinecie. Z kolei sypialnia to w zasadzie łóżko, szafa na ubrania i nic więcej. Tymczasem w wielu nowoczesnych, nawet minimalistycznych aranżacjach krzesło stanowi jeden z elementów wyposażenia sypialni. Czy to tylko moda, a może ten mebel rzeczywiście poprawi funkcjonalność sypialni?

Funkcjonalne krzesło przy toaletce

Komoda drewniana sosnowa FARMHOUSE 4

Więcej krzeseł drewnianych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/krzesla-drewniane-c-224.html

Krzesło w sypialni nie jest rozwiązaniem nowym. Już wiele dekad temu stanowiło ono niezwykle ważny element wyposażenia. Trudno wyobrazić sobie przestronne przedwojenne sypialnie bez toaletki z dużym, często okrągłym lustrem. Najczęściej korzystały z niej panie, rano robiąc makijaż, a wieczorem rozczesując włosy przed snem. Trudno byłoby prowadzić te wszystkie czynności bez wygodnego tapicerowanego krzesła z oparciem lub w formie taboretu.

Dziś najczęściej sypialnie to niewielkie pomieszczenia, gdzie brak miejsca na dodatkowe meble. Dawną funkcję secesyjnych toaletek pełni lustro w łazience wraz z półkami ulokowanymi pod nim. Sporadycznie zdarzają się sypialnie z toaletkami i ustawionymi przy nich krzesłami. Kultowe meble, przy których rozgrywały się liczne pamiętne sceny filmowe, powoli odchodzą w zapomnienie.

Jeśli jednak masz odpowiednio dużo miejsca w sypialni, zdecyduj się na ten element wyposażenia. Toaletka jest miejscem intymnym dla kobiety i stanowi jej królestwo. Podobnie, jak warsztat majsterkowicza kryje w sobie elementy dla kobiet kompletnie enigmatyczne, tak toaletka jest skrzynią skarbów tylko dla pań. W ofercie Seart możesz znaleźć kilka typów toaletek, które zmieszczą się nawet do niewielkich sypialni. Jeśli nie wiesz jakie krzesło będzie najlepsze, sięgnij po gotowy zestaw. Toaletka z taboretem Florence to połączenie mebla z licznymi niewielkimi szufladkami oraz tapicerowanego taboretu.

Krzesło w kąciku rozrywkowym

Nie tylko panie lubią luksus związany z krzesłem w sypialni. Każdy miłośnik literatury, niezależnie od płci, także chętnie wstawia ten mebel do swojej sypialni. Wygodne krzesło w okolicach wysokiej stojącej lampy pozwala na zanurzenie się w lekturze przed snem i nie tylko. Z uwagi na prywatny charakter sypialni i sporą szansę na znalezienie w niej spokoju, to pomieszczenie powszechnie wybierane jest do czytania.

Mogą Cię zainteresować


Krzesło może też służyć miłośnikom bardziej nowoczesnych rozrywek. Jeśli lubisz oglądać przed snem odcinek ulubionego serialu czy filmu, krzesło w sypialni będzie stanowiło statyw dla laptopa lub tabletu. Możesz pewnie i bezpiecznie ustawić na nim urządzenie i nie obawiać się, że coś mu się stanie, nawet jeśli zaśniesz. Jeśli w sypialni wspólnie oglądać produkcje filmowe, na krześle ustaw rzutnik, który pozwala emitować obraz na ścianę.

Co ciekawe, to samo krzesło może zaspokoić potrzeby miłośnika literatury i fanów kina. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do obu procesów zatrudnić ten sam mebel. W ciągu dnia może stać w kącie i pasywnie wpływać na wygląd całego pomieszczenia. Jeśli dobrze dobierzesz krzesło, wykorzystasz je także do innych zadań, które opisane są w dalszej części poradnika.

Inne zastosowania krzesła w sypialni

Komoda drewniana sosnowa FARMHOUSE 4

Więcej mebli z kolekcji Classic znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/classic-k.html

Nie da się uciec od skojarzenia, które łączy krzesło w sypialni z ubraniami przerzuconymi przez oparcie. Niestety obawy przed taką funkcją mebla sprawiają, że wiele osób całkowicie z niego rezygnuje. Rzeczywiście, porozwieszane spodnie, bluzki czy koszule nie wyglądają estetycznie. Jednak może taka funkcja krzesła nie jest taka całkiem zła. Jeśli ustalisz, że na krześle znajdą się ubrania tylko poskładane w estetyczną kostkę i przygotowane na kolejny dzień, unikniesz bałaganu. W nocy raczej nikt niespodziewany nie odwiedzi Twojej sypialni, która stanowi intymną część domu. Z kolei w ciągu dnia ubrania znikną i pozbędziesz się całkowicie nieestetycznego problemu.

Tylko, czy wstawianie krzesła do sypialni tylko po to, żeby wieszać na nim ubrania jest racjonalne? W ciągu dnia mebel może pełnić także wiele innych funkcji. W dobie pandemii wiele osób wykonuje swoje obowiązki z zacisza domowego. Naturalnie to właśnie sypialnia staje się pomieszczeniem spokojnym i cichym, gdzie z łatwością można się skupić. Intensywna eksploatacja tego pokoju przypada na godziny nocne. Z kolei w dzień bywa często całkowicie opuszczone.

Krzesło w sypialni może być zatem fotelem w biurze utrzymanym w trybie pracy zdalnej. Jeśli nie spędzasz przy komputerze więcej, niż kilka godzin, może nie być Ci potrzebny fotel kubełkowy. Wystarczy Krzesło tapicerowane drewniane Classic, które łączy w sobie funkcjonalność z piękną estetyką. Nie zajmie wiele miejsca i z łatwością dopasujesz go do innych mebli w sypialni.

Podsumowując, krzesło w sypialni to modny element jej wyposażenia. Podkreśl urok tego miejsca, szczególnie jeśli jest dopasowany stylistycznie i kolorystycznie do innych mebli. Jednak decyzja o tym, czy wspomniane krzesło lub taboret znajdzie się w sypialni, w dużej mierze uwarunkowana jest wielkością pomieszczenia.