Stoliki to elementy wyposażenia pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Prosta konstrukcja blatu z podstawami w postaci nóżek znajdzie miejsce dla siebie nie tylko w mieszkaniu, ale także restauracji, czy poczekalni. Jednak to właśnie w mieszkaniu można znaleźć dla niego tak wiele zastosowań, że niewielki mebel okaże się wprost niezastąpiony. Jeden mebel, a wiele zastosowań. Przedstawiamy niski stolik drewniany.

Stolik nocny w sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym wypoczywamy, a przynajmniej takie są założenia ogólne. Jednak w obecnych czasach, kiedy raz po raz jesteśmy zamykani w domach, pełni także inne funkcje. Spędzamy w niej coraz więcej czasu, wykonując różne czynności, a nie tylko śpiąc. Tymczasem niewielki i solidny stolik może pomóc w realizacji większości założeń.

Szafka nocna na metalowych nogach Tennessee 4

Więcej mebli z kolekcji Tennessee znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/tennessee-k.html

Stolik nocny z reguły znajdują się przy łóżku. To na nim umieszczasz książkę do czytania przed snem, ładowarkę i telefon, ale także potrzebne leki czy wodę. Jeśli wybierasz stolik nocny, z reguły zestawiasz go z wyglądem łóżka i innych elementów wyposażenia pomieszczenia. Tymczasem jeśli uciekniesz odrobiną od poprawnej aranżacji i postawisz większy nacisk na funkcjonalność, stolik stanie się nie tylko mobilny, ale także wielofunkcyjny.

Przykładem może być szafka nocna na metalowych nogach Tennessee. Ten produkt wykonany jest przy pomocy połaczenia drewna i metalu, co wpływa na jego trwałość. Dzięki temu sprawdzi się przy standardowych zadaniach w sypialni, ale także wielu innych. Jest lekki i kompaktowy, dlatego możesz przenieść go w dowolne miejsce. Jego trwałość sprawdzi się przykładowo podczas ćwiczeń fizycznych w sypialni, która aktualnie staje się siłownią. Ponadto jego prosta konstrukcja będzie pomocna w czasie drobnych napraw w domu do ułożenia i kompletowania narzędzi.

Mały stolik kawowy na wizytę gościa

Głównym elementem wyposażenia salonu jest przeważnie komoda z telewizorem i obszerna sofa. Trudno znaleźć wnętrze urządzone w inny sposób. Jednak coraz częściej jedna ze stref salonu wyznaczana jest jako przestrzeń o bardziej intymnym charakterze. Właśnie tam trafia stolik kawowy, przy którym mogą usiąść dwie osoby. To świetne rozwiązanie na wizytę sąsiada, niezapowiedzianego gościa, czy spędzenie chwil we dwoje.

Mogą Cię zainteresować


Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stolik kawowy pełnił także inne funkcje wewnątrz mieszkania. Możesz postawić go w sypialni, gdzie zastąpi klasyczne stoliki znajdujące się w pobliżu łóżka. Jeśli dysponujesz wysokim łóżkiem, nie będzie Ci przeszkadzał nawet wysoko umiejscowiony blat. W czasie ładnej pogody stolik możesz wynieść na taras, gdzie stanie się funkcjonalną podstawą do ustawiania napojów czy posiłków. Będzie stanowił także zaplecze techniczne do przechowywania sztućców w czasie spotkania przy grillu czy garden party.

Wybierając wielozadaniowy stolik kawowy, weź pod uwagę uniwersalne meble wykończone solidnym okrągłym blatem. Takim elementem wyposażenia może być Stolik kawowy drewniany Dinette 12. Ten produkt jest wykonany z drewna świerkowego o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Dzięki temu nie zniszczy się nawet przy czasowym stosowaniu na zewnątrz. Wysoka jakość mebla połączona jest z niezwykłą konstrukcją podstawy. Dzięki temu mebel jest nie tylko funkcjonalny, ale także wpłynie na estetykę całego wnętrza.

Stolik jako mebel do zadań specjalnych

Wystrój wnętrza mieszkania przez większość roku wygląda podobnie. Raz stworzona aranżacja, poza drobnymi korektami, najczęściej nie zmienia się przez wiele lat. Jednak są wydarzenia, które chcemy szczególnie zaakcentować ciekawą dekoracją. Właśnie do tworzenia nietypowych ozdób może Ci się przydać niewielki stolik. Przechowywany w sypialni czy mniej uczęszczanym miejscu, w tym szczególnym okresie stanie w centralnym miejscu w salonie.

Szafka nocna na metalowych nogach Tennessee 3

Więcej mebli z kolekcji Tennessee znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/tennessee-k.html

Klasycznym i najpopularniejszym przykładem okazji, która wymaga stworzenia ciekawych dekoracji, jest Boże Narodzenie. Nie ma wielu rodzin w naszym kraju, które nie przygotowywały się specjalnie na tych kilka zimowych dni. To właśnie na stoliku można postawić donicę z choinką lub inne ozdoby. Mebel może okazać się pomocny w czasie organizacji kolacji wigilijnej dla większej części rodziny. Stoliki wyposażone w solidne drewniane podpory możesz łatwo przenieść w dowolne miejsce, gdzie przydadzą się podczas wieszania dekoracji świetlnych.

Inne dekoracje przygotujesz podczas świąt wielkanocnych. To na stoliku możesz ustawić koszyki z barankiem, malowane pisanki, czy inne ozdoby. Dzięki temu staną się one widoczne i w ten sposób wprowadzisz świąteczną atmosferę. Jeśli lubisz bawić się w okazjonalne dekorowanie mieszkania, stolik drewniany przyda Ci się także w innych porach roku i przy okazji świąt mniej oficjalnych. Przełom października i listopada to uroczystość związana z amerykańskim świętem Halloween. Na stoliku w widocznym miejscu możesz zatem umieścić dynie, cukierki dla odwiedzających gości. Wiosną i latem możesz udekorować stolik za pomocą kwiatów zebranych w ogrodzie lub na łąkach.