Choć meble drewniane nieustannie pozostają najpopularniejszym typem domowego wyposażenia, w aranżacji wnętrz zauważyć można zmieniające się zainteresowanie meblami w jasnej i ciemnej kolorystyce. Nawet, jeśli decydujemy się na naturalne wybarwienie drewna, wciąż musimy podjąć jeszcze decyzję, czy wybrać meble jasne czy ciemne. Obecnie to jasne meble z litego drewna wiodą prym aranżacyjny – mają bowiem wiele zalet oraz pasują do większości najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz. Największym uznaniem cieszą się aktualnie te jasne meble drewniane, które posiadają prostą, klasyczną formę. Liczy się bowiem solidność, stabilność, naturalność i ponadczasowość domowego wyposażenia.

Jasne meble drewniane – zalety

drewniana komoda

Zakup produkty z kolekcji Sara tutaj - https://www.seart.pl/sara.html

Jasne meble z litego drewna są bardzo lubiane przez projektantów wnętrz i dzieje się tak ze względu na ich zalety dwojakiego typu. Po pierwsze, niewątpliwym walorem mebli z jasnego drewna jest ich niezwykle naturalny wygląd. Jasne wybarwienie wspaniale uwypukla nietuzinkowy, unikatowy rysunek drewna, co podkreśla bliski naturze charakter wyposażenia. A w czasach, gdy ludzie coraz chętniej uciekają od wielkomiejskiego tłoku i wszechobecnej nowoczesnej technologii, ta naturalność wyposażenia jest na wagę złota. Meble wykonane z jasnych gatunków drewna same w sobie są piękną ozdobą każdego pomieszczenia. Ale to nie wszystko: te wspaniałe meble przynoszą także wiele dobrego dla całego wnętrza! Lite drewno w jasnej kolorystyce wprowadza do aranżacji ciepłą, przytulną atmosferę, optycznie powiększa i rozjaśnia niewielką przestrzeń, dodaje wnętrzu wizualnej świeżości i odrobinę ponadczasowej, niewymuszonej elegancji. Ze względu na te wyjątkowe możliwości aranżacyjne, jasne meble z litego drewna to doskonały wybór do dowolnego pomieszczenia w domu: świetnie sprawdzą się zarówno w wąskim przedpokoju i niewielkiej sypialni, jak i w przestronnym salonie, kuchni, jadalni, a nawet łazience. Dodatkowe atuty jasnych, drewnianych mebli to ich uniwersalność i ponadczasowość: tego typu wyposażenie z łatwością dostosujemy do dowolnej aranżacji, bez trudu zestawimy z dowolną kolorystyką ścian, podłóg i dodatków dekoracyjnych, a jeśli wybierzemy meble o klasycznej, prostej linii, możemy być pewni, że naturalne, drewniane meble nigdy nie przestaną być modne.

Jasne drewniane meble – do jakiego stylu?

Ogromna popularność mebli drewnianych w jasnym wybarwieniu wynika m.in. z faktu, że meble te idealnie wpisują się w założenia większości najpopularniejszych obecnie nurtów w aranżacji wnętrz. Naturalny charakter wyposażenia i zdolność do optycznego rozjaśnienia i powiększenia przestrzeni to cechy, które sprawiają, że jasne meble z drewna świerkowego, sosnowego czy dębowego będą odpowiednie do aranżacji w stylu skandynawskim lub eko. Proste, jasne meble drewniane uświetnią pomieszczenia w stylu nowoczesnym, jak np. nasze meble do sypialni Dream Bedroom, ale będą też doskonałym wyborem dla wnętrz rustykalnych i prowansalskich – jak nasza kolekcja mebli świerkowych Sara. Prosta, klasyczna linia mebli w połączeniu z uwydatnionym rysunkiem drewna to idealna materia dla zaaranżowania przytulnych, sentymentalnych i sielskich wnętrz w starym stylu. Jasne meble skutecznie rozjaśnią też modne elementy wykończeniowe, takie jak cegła na ścianie – można je więc zastosować np. w aranżacji industrialnej. Jak widać, jasne meble z litego drewna to wyposażenie wszechstronne i uniwersalne, które bez obaw można wykorzystać w wielu różnych typach aranżacji wnętrz.

Z czym zestawiać jasne meble z litego drewna?

drewniane łóżko

Zakup produkty z kolekcji Dream Bedroom tutaj - https://www.seart.pl/dream-bedroom.html

Ponieważ uniwersalność to jedna z nadrzędnych cech mebli drewnianych o jasnym wybarwieniu, to, z czym takie meble zestawimy, zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i w jakim stylu pragniemy zaaranżować daną przestrzeń. Jeśli zestawimy jasne meble drewniane z białymi ścianami, jasnymi podłogami i dodatkami w delikatnych, jasnych barwach, uzyskamy efekt świeżości i lekkości. To świetny wybór do niewielkich i ciemnych pomieszczeń, do których chcemy wpuścić nieco światła i przestrzeni. Jeśli z kolei zestawimy jasne drewniane meble z kolorami ziemi, zyskamy przestrzeń o bardzo naturalnym charakterze. Świerkowe, dębowe i sosnowe meble w towarzystwie naturalnej zieleni, brązów, beżów i szarości dadzą efekt przeniesienia kawałka lasu do własnego domu – to kusząca propozycja dla wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury! Jeśli z kolei połączymy jasne drewno mebli z wizualnie ciężkimi okuciami metalowymi oraz z cegłą, kamieniem czy gliną, stworzymy bazę dla wykreowania rustykalnej, klimatycznej aranżacji.

Jasne meble z drewna prezentują się bardzo naturalnie i lubią otaczać się innymi naturalnymi materiałami. Jeśli zdecydujemy się na aranżację z jasnym, drewnianym wyposażeniem, koniecznie zwróćmy uwagę na dobór elementów wykończeniowych oraz dodatków dekoracyjnych. Naturalne tkaniny, elementy z wikliny, gliniane dzbanuszki, drewniane dodatki – wszystko to będzie dobrze wyglądać w towarzystwie jasnych mebli z litego drewna.