Urządzanie restauracji to jeden z najważniejszych punktów na liście inwestycji w nowy lokal. Meble, jakie znajdą się w tego typu pomieszczeniach, są równie ważne, jak serwowane w nich potrawy. W związku z tym warto poświęcić trochę uwagi i środków, aby meble stały się częścią lokalu, a nie jedynie funkcjonalnym miejscem do spożywania posiłku. Odpowiednio dobrane meble podniosą prestiż naszego lokalu, co zawsze przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

Najważniejsze cechy mebli do restauracji

stół drewniany


Wiecej mebli z kolekcji Rustyk znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html


Restauracje są miejscami, które często określa się jako obiekty o dużym natężeniu ruchu. Przez lokale gastronomiczne przewija się wiele osób, często przebywając w nich zaledwie kilkadziesiąt minut. Ilość czynności związanych z przesuwaniem i przemieszczaniem krzeseł i stołów drewnianych, a także zróżnicowanie klientów sprawia, że spora trwałość to jedna z najważniejszych cech, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, sięgając po meble do restauracji. Zarówno stoliki, jak i krzesła powinny także być bardzo stabilne i opierać się równomiernie na wszystkich podporach. Chybotliwe meble znacznie zmniejszają komfort spożywania posiłku.

Na standard restauracji wpływa również stylistyka mebli. Jeśli stoliki i krzesła komponują się z pozostałymi dekoracjami, a lokal sprawia wrażenie kompletnego, zdecydowanie przyjemniej się w nim przebywa. Odczuwający to klienci chętniej wrócą do tego samego miejsca. Niezależnie od tego, jaką filozofię wyposażenia wnętrz uznamy za dominującą, powinniśmy konsekwentnie stosować ją w całej restauracji.

Polecane meble drewniane

Trwałość i styl mebli nie mogą być ważniejsze od ich funkcjonalności. Cóż nam z nowoczesnego stolika, jeśli jego konstrukcja uniemożliwi wyprostowanie nóg lub wygodne oparci rąk. To samo tyczy się komód oraz kredensów drewnianych do przechowywania sztućców i naczyń, które często także stanowią element wyposażenia restauracji. Odpowiednie meble do restauracji powinny zatem stanowić równowagę między trwałością, funkcjonalnością i charakterystycznym stylem.

Meble z tworzyw sztucznych czy naturalnych materiałów?

stół drewniany


Wiecej mebli z kolekcji Mexicana znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/mexicana-k-141.html


Materiały z tworzyw sztucznych, które imitują naturalne drewno i kamień, coraz częściej znajdują zastosowanie w budownictwie. Rozwój nowoczesnych technologii widoczny jest także w dziedzinie wyposażenia wnętrz i produkcji mebli. Kompozyty imitujące drewno często zachwalane są przez producentów jako doskonałe połączenie cech drewna i tworzywa sztucznego. Czy zatem warto wybierać meble z tworzyw sztucznych do wystroju restauracji?

Wiele płyt meblowych produkowana jest głównie z drewna, dlatego nie wchodząc głębiej w szczegóły, pozostawiamy kwestię ekologii. Jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia ekonomii, z pewnością sam zakup mebli z tworzyw sztucznych jest tańszy od drewnianych. Jednak w dłuższej perspektywie czasu, drewno może się okazać bardziej wytrzymałe i żywotne. Ślady uszkodzeń mechanicznych i przetarć szybciej będą widoczne na kompozytach. Takie uszkodzenia na drewnie łatwo można poddać renowacji, po której meble drewniane będą wyglądały jak nowe.

Warto zwrócić uwagę także na stylistykę drewnianych elementów wyposażenia. Nawet najlepsze tworzywo sztuczne będzie stanowiło jedynie imitację drewna. Nie trzeba być znawcą, żeby odróżnić prawdziwe drewno od kompozytu. Zatem jeśli zależy nam, żeby restauracja należała do tych o wysokim standardzie, warto postawić w niej oryginalne meble drewniane. 

Drewniane meble do nowoczesnych i rustykalnych wnętrz

Większość stylów, które obecnie należą do wiodących trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz, opiera się na naturalnych materiałach. Sporo miejsca zajmują w nich meble, w których widoczny jest układ słoi czy sęki. Dlatego szukając uniwersalnych elementów wyposażenia, warto zwrócić uwagę na drewniane meble z serii Rustyk

W tej kolekcji znajdują się wysokiej jakości elementy wyposażenia wykonane z drewna sosnowego. Nadają się do restauracji, ale także innych obiektów usługowych. Na szczególną uwagę zasługują trwałe stoły z blatami wykonanymi z szerokich desek. Ciekawą propozycją są także przeszklone witryny i komody drewniane, które mogą stać się miejscem przechowywania naczyń i dekoracji stolików. Dzięki temu pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie, jakby stanowiło część mieszkania, a klienci byli ważnymi gośćmi.

Ogromny potencjał, jaki drzemie w remontowanych dworkach i góralskich karczmach, warto wykorzystać poprzez tematyczne meble. W tym wypadku należy odsunąć na bok uniwersalne elementy wyposażenia, które pasują do wszystkiego. Swojski klimat rustykalnych wnętrz możemy uzyskać jedynie sięgając po bezkompromisowe rozwiązania, takie jak meble z serii Mexicana.

Choć nazwa może sugerować coś innego, w tej grupie znajdują się meble w stylu góralskim. Wykonywane są w podobny sposób, jak tworzono meble przed wiekami. Elementy ze świerkowego drewna są ciekawie zdobione w regionalne wzory. Możemy wybrać wiele rodzajów funkcjonalnych stołów, z których część jest składana. Sprawdzi się to w salach, które służą organizacji wesel i większych imprez. Wszystkie elementy tej kolekcji cechują się ogromną trwałością, która sprawi, że wnętrze długo będzie wyglądało niczym z obrazka.

Polecane meble drewniane