Gabinet to przestrzeń, która kojarzy się przede wszystkim z pracą w ciszy i skupieniu. Może pojawiać się w obiektach firmowych, ale także w mieszkaniach i domach prywatnych. Pomieszczenie, w którym mamy możliwość spokojnego planowania przyszłych działań albo oddawania się pracy twórczej to wciąż synonim luksusu i obiekt westchnień posiadaczy niewielkich mieszkań. Gabinetem może być też wydzielona część salonu czy pokoju, w którym będziemy sami. Jak urządzić to pomieszczenie, żeby było funkcjonalne i modne?

Rodzaje mebli niezbędnych w gabinecie

Najważniejszymi meblami, bez których gabinet nie może funkcjonować, są biurko i wygodne krzesło. Niezależnie od tego, czy pomieszczenie będzie w biurze, czy domu i w jakim stylu będziemy urządzali to wnętrze, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o wygodne biurko i fotel. To zapewne w pozycji siedzącej będziemy spędzali większość czasu i realizowali założone projekty. To też najwygodniejsza pozycja do pisania, liczenia, czy pracy przy komputerze.

Jeśli już w naszym gabinecie będzie wygodnie, pora na znalezienie miejsca na dokumenty, książki, czy sprzęt biurowy. W tym celu warto sięgnąć po komody, przeszklone witryny czy obszerne szafy drewniane, które stylistyką dopasujemy do wcześniej wybranych mebli. Jeśli nasz gabinet ma służyć także przyjmowaniu gości czy kontrahentów, warto umieścić w nim stolik kawowy i kilka dodatkowych krzeseł. Warto zadbać o to, żeby pomieszczenie było nie tylko wygodne i użyteczne dla nas, ale także jednolite stylowo.

Gabinet elegancki

drewniane biurko

Wiecej mebli z kolekcji Rustyk znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Wygląd i jakość wyposażenia gabinetu, zazwyczaj świadczą o profilu i powadze całej firmy. W przypadku pomieszczeń firmowych jednym z bezpiecznych sposobów urządzenia gabinetu jest wprowadzenie do niego eleganckiego stylu. Można to łatwo osiągnąć, stawiając na ciemne ściany i podłogi, a także meble w podobnym odcieniu. Ciemne wnętrza wydają się bardziej luksusowe i eleganckie. Rezygnacja z powiększającej wizualnie bieli świadczy o sporym rozmiarze gabinetu, który nie potrzebuje takich zabiegów, żeby wyglądać na bardziej przestronny.

Propozycją mebli, które mogą stworzyć takie wrażenie, jest kolekcja Rustyk. Znajdują się w niej meble sosnowe, w których dzięki odpowiednim zabiegom zostały uwydatnione naturalne przebarwienia i struktura drewna. Meble mają ciemnobrązowy kolor i masywne symetryczne bryły. Wykończenie stanowią metalowe kute uchwyty, które pomalowane są na czarno. Wśród mebli z tej kolekcji można znaleźć kilka wariantów biurka albo stołu z drewna oraz do funkcjonalne komody i szafy wzbogacenia aranżacji.


Polecane meble do gabinetu


Gabinet nowoczesny

drewniane biurko

Wiecej mebli z kolekcji Dinette znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/dinette-k-69.html

Nowoczesne meble w gabinecie świadczą o tym, że sternicy firmy orientują się w najnowszych modowych trendach. Taki styl powinien zagościć w gabinetach osób zajmujących się nowoczesnymi technologiami, marketingiem i branżami, w których trzeba być zawsze na czasie ze zmieniającymi się trendami. Nowoczesne meble sprawdzą się także we wnętrzach o otwartej formie i niestandardowym założeniu architektonicznym.

Nowoczesne meble z serii Grande to propozycja dla osób, którym zależy na modnej i bardzo ekskluzywnej aranżacji. Solidne meble dębowe wykonane są z najwyższej jakości drewna , w którym widoczna jest naturalna struktura. Na uwagę zasługuje odważne rozmieszczenie półek i szuflad często w niesymetrycznych układach. Dodatkową atrakcją takich mebli mogą być podświetlane przestrzenie, które podkreślą najciekawsze miejsca i dodatkowo uwidocznią interesującą strukturę mebli.

W skład tej kolekcji wchodzą przede wszystkim komody i szafy, a także przeszklone witryny drewniane. Solidny dębowy stół może służyć jako biurko nawet dla kilku osób. W razie potrzeby można też sięgnąć po inny stół drewniany jednak warto zadbać o odpowiednie dopasowanie go do pozostałych elementów nowoczesnego wnętrza.

Gabinet industrialny

drewniany regał

Wiecej mebli z kolekcji Strong znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/strong.html

Industrialny styl nie przestaje cieszyć się zainteresowaniem użytkowników mieszkań, ale także osób odpowiedzialnych za urządzanie pomieszczeń biurowych. Zwłaszcza w gabinetach usytuowanych w pomieszczeniach dawnych fabryk lub stanowiących część działającego zakładu produkcyjnego, taki styl będzie dobrze się prezentował. Meble umieszczone w takim gabinecie nie odbiegają charakterem od użytecznych stołów warsztatowych. Dzięki temu biuro będzie miało styl dopasowany do całości obiektu, a urzędujące w nim osoby z założenia mogą zostać uznane za doświadczonych fachowców.

Ciekawą propozycją takich mebli, jest kolekcja Industrial, w której znajdują się meble wykonane z litego drewna świerkowego i metalu. Niektóre witryny i komody wyposażone są w przeszklenia z surowego szkła, które jeszcze lepiej podkreśla industrialny charakter gabinetu. Na uwagę zasługują także masywne bryły mebli i czarne stalowe okucia wokół przeszklenia witryny.

W kolekcji można znaleźć także niewielki stolik kawowy na stalowych nogach i stół, który śmiało będzie stanowić biurko w tym pomieszczeniu. Jedyną wadą może być otwarta przestrzeń pod stołem i nieduża liczba półek, jednak z powodzeniem zmieści się tam komputer, czy mała komoda. W razie potrzeby do takiego gabinetu można wstawić stół warsztatowy z szufladami, który odpowiednio odrestaurowany będzie świetnie komponował się z trwałymi meblami z serii Industrial.