Biblioteczka jako element dekoracyjny

regał drewniany

Wiecej mebli z kolekcji Strong znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/strong.html

Najważniejszym elementem w każdym kąciku czytelniczym jest miejsce do przechowywania książek. Książki poukładane w równych szpalerach na półkach to nie tylko znakomity sposób na przechowywanie ich. Tak urządzona biblioteczka stanowi ciekawą dekorację. Można było to zauważyć w ostatnich miesiącach, kiedy byliśmy zmuszeni do przebywania w domach. Wielu ekspertów i dziennikarzy prowadziło relację ze swoich mieszkań, jako tło wybierając właśnie przepastne biblioteczki zapełnione książkami.

Podczas wyboru takiego mebla w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego wytrzymałość. Książki z reguły są ciężkie i półki z wątpliwej jakości płyt drewnopodobnych mogą się pod nimi wyginać. Dlatego lepszym rozwiązaniem będą meble wykonane z naturalnego drewna. Takie produkty wykazują się sporą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i łatwo można je odnowić w razie potrzeby.

Jeśli szukasz ciekawych biblioteczek na książki, sprawdź asortyment mebli Seart. Znajdziesz tu wysokiej jakości meble wykonane z drewna. Możesz wybrać biblioteczki o różnej stylistyce, co pozwoli Ci dopasować mebel do wyglądu pomieszczenia. Część z nich jest całkowicie otwarta, a w niektórych znajdują się drzwiczki w dolnej części. Meble mają różną wielkość, co z kolei możesz dopasować do wielkości swoich zasobów. Pamiętaj, że lepiej wyglądają biblioteczki przepełnione książkami, niż takie, na których pozostanie sporo wolnego miejsca.

Inne miejsca do przechowywania książek

Stworzenie kącika czytelniczego nie musi wiązać się z całkowitym przemeblowaniem mieszkania i wymianą mebli na nowe. W tym celu możesz też zaaranżować swoje dotychczasowe elementy wyposażenia. Zamiast nowej biblioteczki wybierz przeszkolone kredensy lub witryny. W tym reprezentacyjnym miejscu Twoje książki z pewnością zwrócą na siebie uwagę gości. Jeśli masz dużo książek umieść na witrynie tylko najnowsze lub najchętniej czytane egzemplarze. Pamiętaj, że wiele osób ocenia człowieka, spoglądając na jego biblioteczkę.

Mogą Cię zainteresować

 • Regał z rzeźbionymi frontami Jagna 3

  Regał z rzeźbionymi frontami Jagna 3

  2 629,00 zł
 • witryna, regał drewniany na książki

  Witryna drewniana dwudrzwiowa Sara 1

  4 038,00 zł
 • regał sosnowy

  Drewniany regał Strong 1

  2 941,00 zł

  Brak w magazynie

 • świerkowa witryna

  Witryna/Regał drewniany Charlotte Mix 9

  2 708,00 zł
 • Drewniana Witryna

  Drewniana Witryna Loftowa Industrial 1

  3 806,00 zł
 • witryna z drewna boho do salonu sosnowa z szuflada

  Witryna drewniana z szufladą Rustyk

  W MAGAZYNIE
  4 116,00 zł


Poza meblami stojącymi na podłodze warto zagospodarować także ściany pomieszczenia. Wiszące półki na książki to kolejny sposób na urządzenia kącika czytelniczego. W tym celu możesz sięgnąć po proste półki wykonane z pojedynczego elementu drewnianego umieszczonego na wspornikach. W asortymencie Seart znajdziesz też półki wiszące w stylu rustykalnym, które świetnie sprawdzą się jako miejsce na książki. Pamiętaj tylko o właściwym zamocowaniu ich do ściany, żeby były w stanie przenieść ciężar książek.

Jak zagospodarować kącik czytelniczy?

witryna drewniana

Wiecej mebli z kolekcji Rustyk znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Skoro już wiesz, w jaki sposób wybrać główne meble do swojego kącika czytelniczego, pora na wybór pozostałych dodatków. Jeśli lubisz czytać, a biblioteczka nie jest tylko sposobem na dekorację pomieszczenia, stwórz sobie do tego warunki. Zadbaj o wygodny stolik na tyle duży, żebyś mógł położyć na nim książkę, filiżankę z kawą albo półmisek z przekąskami. Dopasuj jego wielkość do swoich potrzeb i warunków panujących w pomieszczeniu. Jeśli jest to część gabinetu i stolik służy także do pracy przy komputerze czy przeglądania dokumentów, uwzględnij to przy wyborze. Jeśli jednak kącik czytelniczy jest tylko wyodrębnioną częścią salonu, możesz postawić na mniejszy stolik albo całkowicie z niego zrezygnować.

Nie możesz za to zrezygnować z wygodnego krzesła lub fotela. Ten mebel musi znajdować się w kąciku czytelniczym i to on współtworzy charakter tego miejsca. W zależności od zasobów wolnego czasu, na czytaniu spędzisz od kilku do nawet ponad dwudziestu godzin tygodniowo. W związku z tym krzesło musi być wygodne. Sięgnij po krzesło tapicerowane, którego siedzisko będzie wypełnione miękką pianką. Zwróć uwagę na podłokietniki, które wymuszają na Tobie wyprostowaną pozycję. Jest to szczególnie ważne w przypadku miejsc, w których zrezygnujesz ze stolika.

Jeśli chodzi o stylistykę, wszystko zależy od Twojej inwencji i upodobań. Pięknie wygląda klasyczny kącik czytelniczy wypełniony bogato zdobionymi ciemnymi meblami z drewna. Nie musisz jednak decydować się na taką aranżację i możesz wybrać meble w stylu prowansalskim czy rustykalnym. Ważne jest, żeby wszystkie elementy były ze sobą spójne i miały przynajmniej jeden wspólny wątek. Jeśli kącik czytelniczy jest wyodrębnioną częścią innego pokoju, musisz dopasować meble na książki także do pozostałych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Tylko w ten sposób stworzysz estetyczną i spójną aranżację.