Realizacja marzenia o budowie własnego domu najczęściej jest zaledwie pierwszym etapem tworzenia perfekcyjnego lokum. Kolejnym, niemniej ważnym elementem jest jego urządzanie. W przypadku domów wykonanych z drewna mogłoby się wydawać, że możliwości mamy nieco ograniczone. Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od tego, jaki dom urządzamy i który styl dla niego wybraliśmy.

Wnętrze rustykalne

drewniana komoda

Wiecej mebli z kolekcji Rustyk znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Najczęściej domy drewniane kojarzą się nam z budynkami wykonanymi z bali. Taki styl budowy przez wieki dominował nie tylko na terenach górskich. Drewno, jako najłatwiejszy w obróbce i najbardziej dostępny budulec, ceniony był przede wszystkim za ciepło jakie dawał w dotyku i trwałość. Obecnie domy z bali ponownie wracają do łask i choć nie należą do najtańszych, znajdują wielu miłośników. Często w tym stylu budowane są karczmy, restauracje albo pensjonaty.

Wykończenie ścian i sufitów w budynku z bali jest bardzo proste, a wystarczy do tego jedynie impregnat lub bejca. Jednak wyposażenie już nie jest łatwe i nie każdy typ mebli będzie pasował do tego wnętrza. Rustykalny styl i okrągłe bale na ścianach mogą "gryźć się" z nowoczesnymi meblami. Dlatego warto postawić na stylowe produkty, które stworzone są z myślą właśnie o takich pomieszczeniach.

Do jasnych wnętrz najlepiej dopasują się ciemne drewniane meble z kolekcji Rustyk. Wykonane są z drewna sosnowego, które pokryte jest olejami i woskami. Ten zabieg pozwolił nadać meblom ciemnego koloru i uwidocznić przebarwienia na ich naturalnej strukturze. Dzięki temu będą dobrze kontrastowały z naturalnym jasnym drewnem budynku.

Charakterystyczną cechą mebli z tej kolekcji są ich masywne bryły i wykończenie stalowymi kutymi uchwytami. Te cechy w połączeniu z ciemniejszym kolorem elementów będą dobrze widoczne nawet na tle wyrazistej struktury ścian. Meble Rustyk mogą stanowić wyposażenie pokoju dziennego, jadalni, a także sypialni. Dzięki kilku wersjom szafek na buty garderoby i stylowego lustra, mogą zagościć także w korytarzu czy przedpokoju.

Nowoczesne pomieszczenia w domach kanadyjskich

nowoczesne meble drewniane

Wiecej mebli z kolekcji Grande znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/grande-k.html

Domy wykonywane w konstrukcji szkieletowej z drewnianych prefabrykatów stały się popularne wraz z nadejściem mody na styl EKO. Poza tym, że do ich budowy w większości wykorzystywane są naturalne materiały, zaletą jest także bardzo szybka budowa. Nie ma potrzeby czekania na związanie betonu na stropach i jeśli fundamenty przygotowane są wcześniej, cała budowa trwa kilka tygodni.

Wnętrze takich budynków nieco różni się od domów wykonanych z bali drewnianych. Ściany pokryte deskami są proste, a całe wnętrze prezentuje się bardzo nowocześnie. W takich pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na zabawę stylem i kompozycję różnych dodatków. Warto wybrać też meble, które są dopasowane deseniem do całości, co pozwoli stworzyć jednolitą kompozycję i wyeksponować dekoracje.

Ciekawą propozycją dla drewnianych wnętrz domów w budynkach szkieletowych są meble z serii Grande. Materiałem użytym do ich konstrukcji jest drewno dębowe o bardzo ciekawej i charakterystycznej strukturze. Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowoczesna konstrukcja mebli z odważnymi rozwiązaniami łamiącymi regularność ich bryły. Niektóre miejsca dodatkowo są podświetlane, co pozwoli zwrócić uwagę na najciekawsze dodatki i wyróżnić meble z otoczenia. Wyroby zgromadzone w tej serii mogą znaleźć się na wyposażeniu nowoczesnego salonu albo jadalni.

Przestronne wnętrza z prowansalskiej wsi

kredens drewniany

Wiecej mebli z kolekcji Charlotte Mix znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/charlotte-mix.html

Inspirując się Prowansją, regionem na południu Francji słynącym z rozległych wrzosowisk, możemy styl takich miejsc spróbować przenieść na nasz teren. Wystarczy postawić na większą przestrzeń w konstrukcji budynku, a drewniane wykończenie wnętrza pokryć białym lakierem. W ten sposób obiekt stanie się jasny i wizualnie większy.

Szukając mebli do takiego wnętrza, warto zatrzymać się na chwilę przy propozycji mebli Charlotte Mix. Zwłaszcza wariant wyrobów pokrytych białym lakierem doskonale skomponuje się z drewnianymi wnętrzami. Radosny styl kojarzący się z wiejskimi wakacjami podkreślą lekkie bryły mebli z delikatnymi regularnymi zdobieniami. Duże przeszklone witryny i funkcjonalne komody mogą stanąć niemal w każdym miejscu prowansalskiego domu.

Dom letniskowy w stylu vintage

Kredens drewniany

Wiecej mebli z kolekcji Vintage znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/vintage-k-69.html

Drewniane boazerie wykonane ze skrzypiących pionowych desek to charakterystyczna cecha dawnych domków letniskowych. Choć niewielu już pamięta, jaką funkcję pełniło to drewniane wykończenie, coraz częściej pojawiają się one w obiektach utrzymanych w stylu vintage. Wracając do wspomnień z dzieciństwa i urządzając wnętrza w tym stylu, warto pamiętać też o odpowiednich meblach.

Propozycją mebli drewnianych do takich wnętrz są wyroby z kolekcji Vintage. Wykonane są z litego drewna sosnowego, które zostało zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Meble mają masywne bryły, a poszczególne elementy wyglądają, jakby wykonano je za pomocą ręcznych narzędzi. Warto zwrócić uwagę także na charakterystyczne metalowe uchwyty i okucia.