Podczas urządzania wnętrza każdy element powinien być dobrany do pozostałych. Może to powodować spore trudności i prowadzić do konsternacji. Podpowiadamy, w jaki sposób dobierać dodatki do mebli i po jakie sięgnąć, żeby wnętrze zachowało swoją stylistykę.

Charakterystyka dodatków

Urządzanie wnętrza to dosyć skomplikowany proces, który ma na celu stworzenie wygodnej i estetycznej przestrzeni. Zaczyna się już na etapie projektu, kiedy to planujesz kolorystykę ścian, wykończenie podłóg i podstawowe rozwiązania architektoniczne. Kolejnym etapem jest dobór mebli, gdzie większą rolę gra funkcjonalność oraz wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Na koniec pozostaje dobór dodatków i dekoracji, które będą miały za zadanie spięcie całości klamrą stylistyczną. Warto również zastanowić się nad ociepleniem wizerunku pomieszczenia dzięki umieszczeniu w nim dywanów. Choć dekoracje zajmują niewiele miejsca i łatwo można je wymienić, to właśnie one mają największy wpływ na wszystkie aranżacje.

Zanim podpowiemy kilka rozwiązań, które wykorzystują nasz asortyment, warto poznać kilka ogólną zasadę tworzenia aranżacji. Przede wszystkim dodatki powinny być spójne stylowo z meblami i wykończeniem wnętrza. Musisz potraktować pomieszczenie jako całość, dopiero wówczas będzie estetyczna. Spójność nie polega jednak na doborze dokładnie tych samych kolorów ścian, mebli i dodatków. Kolory powinny być odmienne, żeby elementy różniły się między sobą. Ważna jest stylistyka wszystkich części wystroju, szczególnie jeśli chodzi o meble i ustawiane w ich pobliżu dodatki.

Obraz metalowy 3D Loftowy ANGIELSKI AUTOBUS

Więcej obrazów metalowych znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/obrazy-metalowe-3d.html

Dodatki do zawieszenia na ścianę

Do najmodniejszych aranżacji wnętrz należy stylistyka loftowa inspirowana pomieszczeniami fabrycznymi. To w niej stawia się na minimalizm i puste przestrzenie. Także meble wybierane do tego stylu z reguły mają ciężki charakter, a w ich geometrycznych bryłach widoczne są metalowe dodatki. Do surowych drewnianych frontów komód i szaf najlepiej pasują dodatki wykonane w minimalistycznym stylu.

Na pustych ścianach wewnątrz przestronnych pomieszczeń dobrze będą prezentowały się charakterystyczne obrazy. Ten rodzaj dekoracji najbardziej kojarzy się z urządzaniem ścian. W pomieszczeniach industrialnych postaw na dekoracje ścienne, które będą kojarzyły się z pomieszczeniem fabrycznym. Sięgnij po metalowe dekoracje ręcznie malowane w surowej stylistyce. Na ścianach w przedpokoju w okolicach komody drewnianej możesz umieścić charakterystyczne stalowe wieszaki. Wszystkie elementy powinny przywoływać skojarzenia z warsztatem rzemieślniczym i do siebie pasować.

Mogą Cię zainteresować


Na drugim biegunie w kategorii dekoracje wnętrz znajdują się wnętrza w stylistyce rustykalnej. Tutaj ważne są nawiązania do dawnych dekoracji wiejskich chat lub dworków. W takich wnętrzach więcej uwagi poświęca się dekoracyjnemu charakterowi dodatków. Można też pozwolić sobie na zabawę stylistyką, choć w ramach pewnych standardów.

We wnętrzach rustykalnych ściany najczęściej wykonywane są z drewna, dlatego umieszczane na nich dekoracje powinny być wyraźne, choć utrzymane w naturalnej kolorystyce. Ciekawą propozycją są ogromne mapy, które przedstawiają nasz glob, stylizowane na produkty z okresu wielkich odkryć geograficznych. Taki dodatek będzie świetnie prezentował się nad zdobioną drewnianą komodą z ciemnego drewna. Innym sposobem na wyróżnienie danej ściany będzie umieszczenie na niej świecznika. Jego konstrukcja już sama w sobie będzie świetnie współgrała z drewnianymi półkami czy wysokimi szafami. Dodatkowo po jego zapaleniu efekt będzie jeszcze ciekawszy.

Dodatki na stół czy parapet

Skoro dekoracje ścienne mamy już dobrane, pora przejść do kolejnych stref w pomieszczeniach. Na stołach i parapetach dobrze czują się dekoracje wykorzystujące piękno i naturalny charakter roślin. Możesz wybrać wyjątkowe osłonki na doniczki, które dopasują wygląd uniwersalnych donic do charakteru wnętrza. Sprawdzą się zarówno jako dodatek we wnętrzach nastawionych na dekorację, jak i nowoczesnych minimalistycznych przestrzeniach.

Komplet metalowych osłonek doniczkowych Tennessee 3 szt.

Więcej dekoracji znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/miejsce-przeznaczenia-dekoracje-c-755-761.html

Równie uniwersalne zastosowanie mają wazony szklane, w których możesz zasadzić wybrane rośliny. Transparentne pojemniki sprawią, że widoczne będą nawet rośliny bez kwiatów oraz podłoże, w jakim zostaną zasadzone. Takie dekoracje znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach minimalistycznych, takich jak skandynawskie czy wspomniane wcześniej loftowe. W bardziej radosnych aranżacjach z dekoracyjnymi meblami i otwartymi regałami możesz umieścić dekoracyjne doniczki o innym charakterze.

Meble - nie tylko funkcjonalność

Na początku wspominaliśmy o tym, że wybieramy meble pod kątem ich funkcjonalności. Tymczasem niektóre elementy mogą stanowić jedynie dekorację i nie pełnić z góry ustalonej funkcji. Niejednokrotnie taką rolę odgrywają krzesła tapicerowane o ciekawym wzorze na tkaninie. Wybierane jest z uwagi na wygląd i charakter zbliżony z meblami, tymczasem zastosowanie dla niego często znajduje się już w czasie eksploatacji.

W ofercie Seart możesz znaleźć różnego typu krzesła, które podkreślą stylistykę pomieszczenia. Wybierz klasyczne konstrukcje o uniwersalnym zastosowaniu. We wnętrzach stylizowanych na retro możesz ustawić modernistyczne krzesła o nietypowych konstrukcjach. Z kolei rustykalne wnętrze o górskim charakterze ozdób takim ze zdobionym oparciem.