Sypialnia to pomieszczenie, w którym wypoczywamy. W zasadzie każdy z nas ma takie samo pierwsze skojarzenie. Ta część mieszkania musi być wyposażona w przestronne łóżko z wygodnym materacem, na którym będziesz zbierał siły i regenerował organizm. Czy w takim pomieszczeniu jest miejsce na biurko? Czy mebel kojarzący się z czymś całkowicie odmiennym, czyli pracą i nauką może stanowić element wyposażenia sypialni? Oczywiście, że może, a na dodatek będzie w nim pełnić wiele funkcji.

Biurko w sypialni - zmień funkcję tego pomieszczenia

Umieszczenie biurka w sypialni może wzbudzać wiel wątpliwości. Mebel związany z pracą może się źle kojarzyć w pomieszczeniu stworzonym do wypoczynku. Jednak nie zawsze jest to złe rozwiązanie. Szczególnie w mieszkaniach, gdzie brakuje oddzielnego pomieszczenia na gabinet, sporo osób stawia na biurko lub ławę jako element wyposażenia sypialni.

biurko drewniane

Wiecej mebli z kolekcji Charlotte Mix znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/charlotte-mix.html

Okres lockdownu w czasie pandemii koronawirusa zmusił wielu z nas do tego, żeby swoje prace biurowe przenieść do domu. Zacisze własnego mieszkania stało się miejscem pracy. Trudno powiedzieć, czy ten okres definitywnie przeminął, dlatego biurko drewniane w sypialni pozwoli Ci szybciej przystosować się do pracy zdalnej. Jeśli nawet nie będziesz pracował w domu, ustawiony na biurku komputer może przydać się podczas załatwiania spraw urzędowych, wykonywania płatności czy szukania informacji w sieci. Będzie też wygodnym miejscem do czytania książki czy przeglądania dokumentów.

Dlaczego właśnie w sypialni ma stanąć biurko? Ponieważ w mieszkaniu trudno znaleźć lepsze miejsce na ten mebel. Pokój dzienny zazwyczaj jest centrum każdego mieszkania i dzieje się tam najwięcej. Natomiast charakter pozostałych pomieszczeń po prostu na to nie pozwala. Sypialnia przez większą część dnia stoi pusta, ponieważ spędzamy tam głównie noce. Najczęściej jest też wyciszona i oddzielona od reszty mieszkania pełnymi drzwiami. To wręcz idealne warunki do tego, żeby skupić się na pracy.

Niekoniecznie praca - inne zastosowania biurka

Biurko nie musi służyć tylko do pracy, zwłaszcza jeśli nie zamierzasz ustawiać na nim stacjonarnego komputera czy pozostałych akcesoriów biurowych. Płaska powierzchnia na stabilnych nogach w sypialni może znaleźć też inne zastosowanie. Jeśli ustawisz je w pobliżu wysokiego łóżka, może stać się powiększoną szafką nocną. Zmieści się na nim znacznie więcej przedmiotów niż na standardowych niewielkich półkach.

Sypialnia jest miejscem, w którym panie lubią robić makijaż. W tych czynnościach biurko także może okazać się pomocne. Na jego blacie z łatwością ustawisz wszystkie niezbędne kosmetyki i dodatki. Znajdziesz miejsce nawet dla niewielkiego lusterka. W razie potrzeby większe lustro możesz zawiesić na ścianie przed biurkiem. Jeśli sięgniesz po lustra w drewnianych ramach, będą one mobilnymi zwierciadłami, które po skończonej pracy odwiesisz lub odstawisz w ustronne miejsce.

Mogą Cię zainteresować


Jeśli już nie masz innego pomysłu na zagospodarowanie blatu biurka, wykorzystaj go jako miejsce do wystawiania dekoracji. Masz ozdoby, które są dla Ciebie cenne? Może lubisz zdjęcia swoich bliskich lub przodków? Na płaskim blacie biurka będą znakomicie wyeksponowane. Dodatkowo to miejsce zapewni im stabilne podparcie. Jeśli dodatkowo udekorujesz je kwiatami lub podobnym obrusem, szybko sam zapomnisz, że ta przestrzeń wystawiennicza w rzeczywistości jest biurkiem.

Jak dobrać biurko do sypialni?

Podczas aranżowania sypialni zazwyczaj nie bierze się pod uwagę biurka. Z pewnością zajmiesz się najpierw wyborem łóżka i wygodnego materaca, komody na bieliznę czy szafki nocnej. Ten mebel z reguły trafia tam w późniejszym okresie. Niezależnie od tego, w jakim stylu umeblowana jest Twoja sypialnia, zadbaj o to, żeby biurko dopasować do pozostałych elementów. Dzięki temu nie zaburzy charakteru tego pomieszczenia i stanie się jego integralną częścią.

skrzynia drewniana

Wiecej mebli z kolekcji Rustyk znajdziesz tutaj - https://www.seart.pl/rustyk-sosnowy-k-34.html

Jeśli wybrałeś meble masywne o solidnej konstrukcji, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby biurko także miało ciężką stylistycznie bryłę. Tymczasem w towarzystwie łóżek o lekkiej konstrukcji, lepszym rozwiązaniem będą ławy lub niewielkie stoliki. Także kolorystyka mebli powinna być podobna, ponieważ w aranżacji sypialni kontrasty nie są wskazane. Ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym będą sekretarzyki drewniane. Te meble przypominają zwykłe komody z licznymi szufladami. W razie potrzeby można rozłożyć blat i wykorzystać mebel jako biurko.

Pewnie zauważyłeś, że biurko w sypialni ma wiele zastosowań. Jest tak uniwersalne, że z pewnością będzie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ustawianie i zdejmowanie komputera, dekoracji, czy wspomnianego lustra może zniszczyć słabe meble. Dlatego sięgnij po biurko wykonane z pełnowartościowego drewna. Ten materiał wytrzyma wiele. Odpowiednio zabezpieczony nie zniszczy się w przypadku przetarć czy lekkich uderzeń. Woskowana powierzchnia bez szkody wytrzyma krótkotrwałe działanie wilgoci. Dzięki temu solidne drewniane biurko na wiele lat stanie się estetycznym elementem wyposażenia.