Jadalnia to wspaniałe miejsce do celebrowania posiłków i spotkań z bliskimi. Jako, że jest tak ważnym miejscem, powinna być umiejętnie urządzona. Zobacz jak zaaranżować ją w kolorze białym.

Biała jadalnia - to określenie barwy wystroju nie jest jednoznaczne, przeciwnie, jest różnorodne i pojemne. Biel to bardzo bogata gama odcieni, od zimnej, arktycznej, po kremowe, niemal ciepłe ecru. Możemy również przebierać w stylach, białe wnętrze może być minimalistyczne i sterylne, lub też ozdobne i romantyczne.

Biel niesie ze sobą poczucie bezpieczeństwa, spokoju i harmonii. Niezwykle popularna dziś moda na białe i proste w formie meble przybyła do Polski ze Skandynawii, gdzie mieszkania urządza się w oszczędnym i stonowanym stylu. Białe możemy mieć nie tylko ściany i podłogi, ale także całe wyposażenie, a głównym elementem kompozycji jest biały stół i krzesła z drewna. Wokół nich aranżujemy kolorowe dodatki - wazony z kwiatami, wzorzyste siedziska krzeseł i oryginalne obrazy. Biały kolor świetnie wygląda z kontrastową czernią i z pastelami, jednak wszystko zależy od naszej fantazji i odrobiny gustu. Białe meble Jadalnia urządzona białymi meblami z litego drewna - przestronna, wypełniona światłem, elegancka i funkcjonalna, to marzenie wielu z nas. Jeżeli mamy szczęście posiadać duży dom, znakomitą myślą jest urządzenie jadalni białymi meblami w osobnym pomieszczeniu. Będziemy posiadać miejsce bardzo reprezentacyjne, które dobrze nadaje się na wystawne przyjęcia. Aranżując jadalnię z białymi meblami, trzeba wiedzieć, że nie może być ona zbyt mała. Dlatego nie przeznaczajmy na nią niewielkiego pomieszczenia, w którym nie będziemy mogli swobodnie się poruszać. Biel jest znakomitym wyborem dla tych szczęśliwców, którzy mogą cieszyć się pięknym krajobrazem za oknem. Jasny kolor, bez dodatkowych kolorowych zdobień czy wzorów, stanowi tło dla cudownego widoku, nie skupia wzroku wewnątrz pomieszczenia.

W przypadku, gdy nie dysponujemy dużym metrażem, możemy umiejscowić jadalnię w kuchni lub w pokoju dziennym. Można wyodrębnić ją odpowiednim światłem lub innym rodzajem podłogi, która będzie wyznaczała symboliczną granicę. Jadalnia w salonie musi znaleźć się poza głównym szlakiem komunikacyjnym, by zachować spokój podczas posiłków. Jeśli mamy małą kuchnię, można ustawić biały drewniany stół przy ścianie, pamiętając o zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsca do wygodnego przy nim siedzenia. W przypadku gdy kuchnia jest otwarta na salon, meble białe z drewna możemy ustawić na granicy tych dwóch przestrzeni - to sprytne to rozwiązanie, które zwiększa powierzchnię użytkową domu.

Biały stół z drewna jest centrum każdej jadalni, poświęćmy mu zatem szczególną uwagę, by stał się wygodnym miejscem skupiającym nasze życie rodzinne. Istotne jest, by jego wymiary odpowiadały naszym potrzebom. Dobrze jest mieć biały stół rozkładany np. Strukturyzowany Stół Rozkładany Lena 1, którego powierzchnię będziemy zwiększać w zależności od liczby gości. Należy wiedzieć, że aby swobodnie przemieszczać się i manewrować krzesłami trzeba odsunąć stół o co najmniej 60 cm od ściany.

Gabaryty białych krzeseł z drewna decydują o tym, ile osób zmieści się przy stole. Jedno krzesło zajmuje minimum 60 cm, dlatego jeśli zamierzamy postawić po jednej stronie krzesła dla 3 osób, musimy mieć biały stół o długości co najmniej 180 cm.

Dodatkowe białe meble w jadalni

Wiele osób decydując się na aranżację jadalni białymi meblami wybiera również białą komodę oraz kredens z drewna, w których można przechowywać zastawę stołową i sztućce. Jest to także doskonałe miejsce, na pięknie haftowane obrusy, serwetki i elementy dekoracyjne, które zawsze będą pod ręką. Jeśli nie posiadamy dostatecznie dużej przestrzeni na umieszczenie dodatkowych białych mebli w jadalni, zdecydujmy się na niewielką białą szafkę z drewna, w której przechowamy najpotrzebniejsze sprzęty.

 

Meble białe Meble białe drewniane Meble białe z drewna Drewniane meble białe Meble białe Meble białe