Stylowa łazienka, czyli jaka?

Na łazienkę składają się nie tylko sprzęty i glazura, ale również meble. Wybór odpowiednich brył do łazienki jest niezwykle ważnym elementem podczas aranżowania tej części mieszkania. O ile w przypadku wnętrz minimalistycznych proces ten wydaje się nieco łatwiejszy, o tyle utrzymanie klimatu prowansalskiego czy rustykalnego w łazience jest bardziej karkołomnym wyzwaniem. Meblem, którego obecność w łazience może zaskakiwać, jest niewątpliwie witryna z drewna. Widok wspomnianej bryły w gabinecie, salonie czy kąciku czytelniczym jest naturalny i powszechny, z kolei umiejscowienie witryny w łazience może wydawać się zaskakującym rozwiązaniem. Taki krok świadczy jednak o świadomości potencjału tych brył. Witryna do łazienki to propozycja, która sama w sobie zaskakuje. Jest jednak meblem, który dodaje elegancji w każdym wnętrzu. Witryna drewniana do łazienki to rozwiązanie, które nawiązuje do konkretnego stylu. Decydując się na zastosowanie takiego rozwiązania, zyskujemy pewność, że witryna drewniana będzie idealnym dopełnieniem wizerunku przestrzeni kąpielowej.

Witryna drewniana

Więcej w kolekcji tennessee seart.pl

Jaką witrynę do łazienki wybrać?

Wybór konkretnego modelu witryny drewnianej powinien zależeć od stylu, w jakim urządzamy wnętrze. Aby całość prezentowała się spójnie i atrakcyjnie warto przeanalizować kwestie wyboru glazury i mebli łazienkowych znacznie wcześniej. Dobrze zaprezentują się wnętrza, w których będzie dominował ten sam kolor drewna. Jeśli jednak wykonanie szafki umywalkowej w pożądanym stylu wydaje się wręcz nieosiągalne, warto rozważyć użycie komody drewnianej jako szafki pod umywalkę. Wówczas zyskujemy znacznie więcej możliwości urządzenia łazienki jako klimatycznego wnętrza w wyjątkowym stylu. Ułatwi to również aranżację przestrzeni kąpielowej, ponieważ witryny drewniane można zestawić z komodami z tej samej kolekcji. Aranżacja łazienki w wybranym stylu stanie się nieco łatwiejsza, jeśli określimy preferowaną stylistykę tego pomieszczenia. We wnętrzu rustykalnym czy vintage świetnie zaprezentuje się witryna drewniana pokryta ciemnym woskiem, z kolei w łazience prowansalskiej doskonale odnajdą się witryny do łazienki w jasnych barwach. O wysokim poczuciu estetyki świadczy również drewniana witryna do łazienki industrialnej. Połączenie drewna, stali i szkła to kwintesencja stylistyki loftowej, zatem witryna wykonana ze wspomnianych surowców będzie idealnym dopełnieniem wnętrza. Łazienki industrialne są zazwyczaj przestronnymi wnętrzami, dlatego trudno o lepsze podkreślenie stylistyki loftowej niż wybór odpowiednich mebli. Witryny drewniane z metalowymi szprosami oraz lustro w podobnym stylu uświetnią łazienki loftowe i będą spójnym uzupełnieniem wnętrza.

Dekoracje w stylowej łazience

Przeszklenia znajdujące się na frontach brył to dodatkowe możliwości aranżacyjne. Łazienka jest miejscem, w którym nie przechowujemy pamiątek wakacyjnych czy tym podobnych ozdób. Jest to tym samym przestrzeń, która nie potrzebuje dodatkowych akcesoriów, ponieważ dekoracjami mogą stać się po prostu... ręczniki lub inne, typowe dla tej przestrzeni elementy. Wystrój łazienki zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Nie warto jednak przesadzać z nadmiarem akcesoriów dekoracyjnych. Elegancko i stylowo zaprezentują się choćby ręczniki ułożone kolorystycznie w witrynie drewnianej. Jeśli jednak chcesz urozmaicić kompozycję, opleć ręczniki grubą wstążką. Efektownie w drewnianej witrynie zaprezentują się świece o różnych rozmiarach. Aby ułatwić ich wyjmowanie i wykorzystanie podczas kąpieli, warto umieścić je na drewnianej lub metalowej tacy. Kolejnym praktycznym i jednocześnie dekoracyjnym elementem w łazience są wiklinowe kosze lub woreczki jutowe, w których ukryjesz mało atrakcyjne, ale niezbędne przedmioty użytkowe. Finezyjne ułożenie ich w drewnianej witrynie wywoła zdumiewający efekt i zaskoczy nawet ciebie. Możesz pokusić się również o ułożenie biżuterii, kosmetyków lub innych przedmiotów w ozdobnych pojemnikach w różnych rozmiarach.

Witryna drewniana industrialna

Więcej w kolekcji industrial seart.pl

Witryna drewniana w łazience może wydawać się zaskakującym wyborem. Jest to jednak propozycja, która świadczy o wysokim poczuciu estetyki. Na takie rozwiązanie decydują się jedynie osoby odważne, które nie boją się zdecydowanych rozwiązań. Często w klimatycznych łazienkach można spotkać również witryny powstałe ze starych okien czy innych mebli z recyklingu, zaadaptowanych jako witryny. Jak widać, rozwiązanie to cieszy się popularnością wśród osób, które pragną zaaranżować swoje wnętrze w osobliwym stylu.