Aranżacja wnętrz w stylu country – od czego zacząć?

Styl country to przede wszystkim wyraz tęsknoty za powrotem do natury. Jego prostota, sielski minimalizm, a niekiedy duża doza ascetyzmu nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak warto zauważyć, że w dobie nieustannego pośpiechu i wszechobecnej sztuczności wybór właśnie takiego stylu pozwala odpocząć od codzienności oraz pielęgnować relacje rodzinne i towarzyskie. 

Styl country to drewniane podłogi, kominki, w których bucha wesoło ogień, drewniane ściany i stropy z niestarannie ociosanymi belkami. Aranżacja wnętrz w stylu country cechuje się prostotą ukrytą we wszechobecnym naturalnym drewnie z wyraźnie widocznym usłojeniem i licznymi sękami. Choć nie znajdziesz w nich podłóg ułożonych z płytek ceramicznych, to z powodzeniem możesz przełamać monotonię materiału, układając na części ścian czy wokół kominka surowy kamień lub cegłę. Meble drewniane, takie jak komody drewniane, stoły drewniane czy szafki drewniane rzadko są udekorowane niepotrzebnymi bibelotami. Uzupełnieniem ich wiejskiego wyglądu mogą być za to lniane obrusy najlepiej z wyszytym ludowym wzorem. Za to łóżka drewniane i krzesła uwielbiają nakrycia w postaci  grubych koców i pledów. Na drewnianych podłogach królują włochate dywaniki imitujące skórę zwierząt, które wnoszą element ciepła do tych prostych i minimalistyczny wnętrz. Styl country to przede wszystkim kolor biały, beżowy, popielaty, niekiedy ciepłe brązy i szarości. W takich też kolorach powinniśmy do nich dopasować meble drewniane.

komoda drewniana

Więcej mebli z kolekcji Country seart.pl

Meble drewniane w stylu country

Drewno to materiał uniwersalny i ponadczasowy, który można odnaleźć niemal w każdym stylu wnętrz. Wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia, a także dobrze znoszące zmiany temperatury i wilgoć jest podstawowym materiałem stylu wiejskiego, do którego należy także styl country. Dlatego też we wnętrzach kowbojskich odnajdziemy meble drewniane w różnych odsłonach.

Styl country w salonie

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Ściany w postaci boazerii albo pomalowanych desek można dodatkowo przyozdobić cegłą lub surowym kamieniem, który urozmaicić te wnętrza. Często w salonie stylizowanym na styl kowbojski znajduje się kominek (tradycyjny lub elektryczny), który warto pięknie obramować kamieniem lub cegłą.

 

Do salonu w stylu kowbojskim idealnie będą pasowały meble drewniane z kolekcji Country New, które cechują się masywnym prostym wyglądem i zjawiskową elegancją naturalnego drewna z wyraźnie widocznymi sękami i usłojeniem. Pojemne komody drewnienie z tej kolekcji pomieszczą wiele rozmaitych przedmiotów, a ich  misternie wykonane, ale subtelne okucia metalowe przełamią monotonię drewna. Centrum salonów w stylu country stanowią duże stoły drewniane o surowym blacie i takie krzesła drewniane, które stworzą strefę idealną do rodzinnych i towarzyskich spotkań.

Dodatkowo do salonu możesz wstawić wszelkie elementy wyposażenia z rattanu czy wikliny takie jak bujane krzesła i kosze. Styl country tworzą również charakterystyczne dodatki takie jak kowbojskie buty i kapelusze, mosiężne podkowy, skóry zwierzęce, ręcznie wykonane makatki, drewniane koła od wozu. Zawieszone na ścianach nadadzą wnętrzom iście kowbojskiego i sielskiego stylu, tak różnego od współcześnie urządzonych nowoczesnych mieszkań. Dodatkowo wstaw do salonu kwiaty, koniecznie żywe, w ceramicznych lub drewnianych donicach.Taka aranżacja wnętrz w stylu country sprawi, że odpoczynek w nich przeniesie cię w całkiem inny świat.

Aranżacja wnętrz sypialni

Sypialnia w stylu country cechuje się maksymalną prostotą, ale i przytulnością oraz harmonią. Jasne kolory optycznie powiększą nawet najmniejszą przestrzeń, w której centrum znajdą się łóżka drewniane o masywnej i surowej, acz eleganckiej bryle. Aranżacja wnętrz w stylu country w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku polega na wstawianiu do nich jedynie elementów wyposażenia niezbędnego do życia domowników. Należą do nich meble drewniane z kolekcji Country New, takie jak masywne komody drewniane z licznymi półkami i szufladami, które pomieszczą niemal wszystko, szafki drewniane, biurko drewniane czy konsola drewniana. I nic więcej. Ściany możesz przyozdobić obrazami przedstawiającymi wiejski pejzaż koniecznie oprawionymi w stylowe i wyraziste drewniane ramy. Sięgnij także po bawełniane pledy czy wełniane koce, które położysz na łóżka drewniane, a które złagodzą ascetyzm sypialni i sprawią, że będzie prezentowała się bardziej przytulnie. Miękkości doda także dywanik imitujący skórę zwierząt.

Kuchnia w stylu country

Styl country w jadalni to przede wszystkim meble drewniane z kolekcji Country New i wysuwające się na pierwszy plan masywnestoły drewniane z widocznymi sękami i słojami oraz krzesłami drewnianymi.Aranżacja wnętrz w stylu countrywyznaje jedną zasadę – im bardziej surowe drewno, tym lepiej, jednak najważniejsze, aby było ono odpowiednie obrobione i zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz odporne na wilgoć i wahania temperatury. Równie dobrym pomysłem na aranżację kuchni będą ławki drewniane, które pomieszczą zdecydowanie więcej osób niż krzesła, a przy tym wyglądają bardzo oryginalnie oraz odznaczają się ogromną wytrzymałością. W kuchni w stylu country nie może zabraknąć pojemnych szafek drewnianych na drewniane i emaliowane naczynia najlepiej z ludowymi wzorami i kwiatami. W takiej wiejskiej kuchni mogą znaleźć się także bardzo pojemne kredensy drewniane,które będą odpowiednie do przechowywania nawet bardzo ciężkich żeliwnych garnków i przyrządów.

krzesło drewniane

Więcej w kategorii meble skandynawskie seart.pl

Styl country, obok stylu rustykalnego i skandynawskiego, stanowi odnogę stylu wiejskiego, który okazuje tęsknotę człowieka za powrotem do natury. Meble drewniane, które królują w tych wnętrzach, takie jak stoły drewniane do kuchni czy salonu, krzesła drewniane, pojemne i masywne komody drewniane  czy solidne i wytrzymałe łóżka drewniane, dodają im charakterystycznego nieco surowego, ale sielskiego wyglądu i zachwycają swoją naturalnym  pięknem. Drewniane podłogi, kamienne wstawki przy kuchennym blacie i kominku czy kowbojskie ozdoby na ścianach tworzą niepowtarzalny klimat tych pomieszczeń. Aranżacja wnętrz w stylu country to nie lada wyzwanie, ale i niezwykła przygoda, która pozwoli ci stworzyć niepowtarzalne, magiczne wręcz wnętrza, które wraz z przekroczeniem ich progu pozwolą ci zapomnieć o pędzie życia i wszechobecnej sztuczności.