Naturalne i praktyczne meble fundamentem stylu scandi boho

Zarówno styl skandynawski, jak i boho stawiają na obecność naturalnych surowców we wnętrzu. Dotyczy to nie tylko mebli, ale również akcesoriów dekoracyjnych. Wiklina, len czy bawełna to tworzywa, które można odnaleźć w dodatkach znajdujących się we wnętrzach scandi boho. Z kolei wśród mebli dominuje drewno. Jednak nie wszystkie meble drewniane będą odpowiednie do wnętrz urządzonych w tym stylu. Pomimo ogromnej swobody, jaką cechuje się styl scandi boho, istnieją pewne wytyczne, które czynią tę stylistykę wyjątkową. Meble drewniane skandynawskie to bryły, których cechy są bardzo charakterystyczne. Znakiem rozpoznawczym mebli drewnianych skandynawskich są wysokie, smukłe nóżki oraz proste uchwyty meblowe. Natomiast meble w stylu boho to bryły z duszą i historią. Idealnie w stylu boho odnajdą się zużyte meble, własnoręcznie odrestaurowane, najlepiej w pastelowych kolorach. Jak zatem znaleźć wspólny mianownik dla tak skrajnych wytycznych? Z pomocą przychodzi nasza nowa kolekcja mebli Tennessee!

meble w stylu skandynawskim boho

meble w stylu skandynawskim boho seart.pl

Drewniane meble w stylu scandi boho

Połączenie dwóch przewodnich stylów wnętrzarskich było dla nas inspiracją do stworzenia mebli, które zachwycą fanów prostoty i swobody w nienachalnym, naturalnym wydaniu. Meble sosnowe zostały wykonane z najwyższej jakości surowców, a grubość poszczególnych elementów oraz innowacyjny sposób łączenia świadczy o ich trwałości. Kupując solidne meble drewniane, zyskujesz gwarancję użytkowania ich przez wiele lat, przy zachowaniu nienagannego wyglądu brył. Kolekcja Tennessee to nic innego jak meble drewniane skandynawskie z nutą szaleństwa w stylu boho. Design mebli został zaprojektowany w myśl skandynawskiej funkcjonalności i bezpretensjonalności. Elementy wyglądające jak pojedyncze deski tworzą interesujący układ, który nie przytłacza i w subtelny sposób urozmaica powierzchnię mebli. Lekkości konstrukcji dodają wąskie nóżki meblowe. Nie należy się jednak obawiać o stabilność konstrukcji, ponieważ całość została opracowana tak, by zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa i użyteczności. Obecność nóżek meblowych to nie tylko zabieg estetyczny. Dzięki nóżkom meblowym meble sosnowe zyskują na praktyczności – ich obecność znacznie ułatwia utrzymanie czystości w mieszkaniu. Meble drewniane skandynawskie to także nieskomplikowane uchwyty meblowe. W kolekcji Tennessee zostały zamontowane proste uchwyty wykonane ze stali, które wpisują się w stylistykę skandynawską, a jednocześnie nie są pozbawione charakteru.

Meble z drewna ucztą dla zmysłów

Prostota, natura i skandynawski chłód przeplatający się z ciepłem boho to cechy charakterystyczne dla mebli drewnianych z kolekcji Tennessee. Te aspekty nie odnoszą się jedynie do przenikających się stylów. Należy traktować je również dosłownie – barwy, jakie można odnaleźć na powierzchni mebli, przenikają się, tworząc imponującą kompozycję. Elementami podkreślającymi tę wyjątkowość są naturalne słoje, typowe dla drewna sosnowego. Całość prezentuje się urzekająco, co stanowi prawdziwą uciechę dla zmysłu wzroku. Strukturyzowana powierzchnia oraz ślady po narzędziach oddziałują z kolei na zmysł dotyku. Wszystkie te zabiegi to celowe działania, które świadczą o wysokim poczuciu estetyki projektantów. Wyjątkowym i trudnym zadaniem do przedstawienia są wrażenia węchowe wynikające z obcowania z meblami sosnowymi. Zapach drewna połączony z aromatem naturalnego oleju, którym zabezpieczono powierzchnię mebli, tworzy oszałamiającą mieszankę, stymulującą zmysł powonienia. Doświadczanie bodźców sensorycznych wynikających z użytkowania mebli drewnianych jest doskonałym urozmaiceniem i miłym dodatkiem do ich codziennego użytkowania. Te z pozoru niezauważalne aspekty składają się na wyjątkowość mebli sosnowych i ich oryginalny charakter, czyli cech pożądanych w stylistyce boho.

Łóżko w stylu skandynawskim

Więcej mebli w stylu scandi boho seart.pl

Mieszkanie urządzone w stylu scandi boho to wnętrze pełne ciepła i komfortu. To cechy, które sprawią, że domownicy poczują się swobodnie, a starannie dobrane, naturalne bryły i dodatki podniosą wartość estetyczną mieszkania. Meble z drewna goszczące w stylu scandi boho zostały wyprodukowane z myślą o osobach ceniących praktyczne i nieskomplikowane rozwiązania, zaczerpnięte ze stylu skandynawskiego. Wraz z funkcjonalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnych, jakie zostały zastosowane w kolekcji Tennessee, idzie także ich gustowny wygląd. Urządzając mieszkanie w stylu scandi boho, warto pamiętać, że stylistyka ta nie lubi przesady. Prostota i umiar jest kluczem do stworzenia katalogowego wnętrza o atrakcyjnym wyglądzie.