W jakim stylu urządzić przedpokój?

Przedpokój to miejsce, które wita nas po męczącej podróży, ciężkim dniu w pracy czy energicznym treningu. To również wnętrze, które powinno nawiązywać do kolejnego pomieszczenia, które ukaże się naszym oczom po przekroczeniu progu. W większości domów z przedpokoju trafiamy wprost do salonu, nierzadko otwartego na kuchnię. Wówczas określenie stylistyki przedpokoju nie powinna stanowić większego problemu. Spójnie i harmonijnie zaprezentuje się przedsionek nawiązujący do salonu lub kuchni. Jeśli pierwszym pomieszczeniem sąsiadującym z przedpokojem jest kuchnia, warto postawić na podobne meble drewniane do przedpokoju. W mieszkaniach, w których przedpokój łączy się jedynie z korytarzem, mamy większą dowolność w zakresie wyboru stylistyki pomieszczenia. Zdarza się, że ta swoboda budzi w nas obawy i wątpliwości. W takiej sytuacji najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie nawiązanie do wspomnianych pomieszczeń, czyli salonu lub kuchni. Jeśli jednak eksperymenty wnętrzarskie są dla ciebie interesującym doświadczeniem, możesz pokusić się o potraktowanie przedpokoju jako odrębnego pomieszczenia. Najważniejsze jest, aby wszystkie elementy znajdujące się w tym pomieszczeniu tworzyły funkcjonalny przedpokój.

komoda drewniana

komody drewniane seart.pl

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Aby zapewnić sobie komfort podczas codziennych, rutynowych czynności, jakimi są: zakładanie butów czy kompletowanie odzieży wierzchniej przed wyjściem z domu, warto mieć wszystkie elementy garderoby pod ręką. Jakie zatem meble do przedpokoju wybrać, aby były funkcjonalne, trwałe i stylowe? Oczywiście wszystkie te cechy posiadają meble do przedpokoju. Meble pochodzenia naturalnego tworzą wyjątkowe wnętrza, a przede wszystkim odznaczają się niebywałą solidnością i wysoką odpornością na uszkodzenia. Meble znajdujące się w przedpokoju są bryłami szczególnie narażonymi na uszkodzenia mechaniczne. Wizyta znajomych z małym dzieckiem w wózku? Kurier z dużą przesyłką? Każdy dodatkowy element, którego miejscem docelowym jest inne pomieszczenie, przechodzi początkowo przez przedpokój. To sprawia, że trwałość powinna być jednym z czynników determinujących wybór mebli do przedpokoju. Niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami, które lubią zmiany, czy wręcz przeciwnie – meble są wyborem na lata, meble drewniane będą odpowiednie dla wszystkich użytkowników. Nawet jeśli obawiasz się, że kosztowne meble szybko cię znudzą, weź pod uwagę fakt, że drewniane meble możesz bez problemu przemalować na inny kolor.

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w przedpokoju?

Przedpokój jest z reguły niewielkim pomieszczeniem. Oczywiście dla każdego z nas pojęcie „niewielki” ma nieco inne znaczenie. Niezależnie od posiadanego metrażu, postaw na maksymalne wykorzystanie potencjał przedsionka. Ważne jest jednak rozsądne podejście do wyboru mebli do przedpokoju, aby nie przesadzić z ich ilością, co z kolei może przytłoczyć pomieszczenie. W każdym funkcjonalnym przedpokoju powinno znaleźć się siedzisko. Niezależnie od wieku domowników możliwość swobodnej zmiany obuwia jest bardzo ważna. Aby przestrzeń została w pełni wykorzystana, warto rozważyć zakup niskiej szafki na buty z możliwością siedziska. Ścianę nad szafką możesz wykorzystać na montaż panelu wieszakowego. Jeśli potrzebujesz większej przestrzeni do przechowywania butów, rozważ dodatkową, wysoką szafkę na buty. W niezwykle komfortowej sytuacji znajdują się osoby, które dysponują przedpokojem o większym metrażu. W takim pomieszczeniu doskonale sprawdzi się szafa drewniana do przedpokoju. Wówczas bez problemu przechowasz w niej odzież wierzchnią, czapki, szaliki i inne akcesoria. Niektóre szafy do przedpokoju są wyposażone również w półki na buty. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli niewielki metraż wyklucza obecność szafy drewnianej i szafki na buty jednocześnie. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na typową szafę do przedpokoju, postaw na jednodrzwiową szafę drewnianą. Dzięki możliwości ukrycia dodatkowej odzieży unikniesz chaosu i zyskasz dodatkową przestrzeń.

Szafki na buty drewniane

Szafki na buty drewniane seart.pl

Dekoracje w przedpokoju – czy warto?

W zależności od własnych preferencji możesz rozważyć obecność dekoracji w przedpokoju. Oczywiście w tym zakresie metraż przedpokoju również stanowi kluczową kwestię. Wysokie wazony, duże osłony doniczkowe lub inne dekoracje stojące na podłodze są poza zasięgiem posiadaczy niewielkich przedpokojów. Mały przedpokój nie wymaga zbyt wielu dekoracji. Często ozdobą małych przedsionków są urozmaicone meble do przedpokoju. Na etapie wyboru mebli drewnianych do przedpokoju, można pokusić się o kolekcje z charakternymi okuciami, które będą niewątpliwą ozdobą przedpokoju. Jeśli mimo wszystko uważasz, że twój przedpokój prezentuje się nieatrakcyjnie i brakuje w nim elementów urozmaicających przestrzeń, weź pod uwagę dekoracje ścienne. Subtelny obraz, ramki na zdjęcia czy plakaty ścienne nie przytłoczą małego przedpokoju, a dodadzą stylowości i szykowności.

Nawet mały przedpokój można urządzić w sposób funkcjonalny i atrakcyjny jednocześnie. Użyteczność i stylowość wbrew pozorom mogą tworzyć zgrany duet. Dlatego meblując przedpokój, nie traktuj tego pomieszczenia powierzchownie. Aranżując choćby niewielki przedpokój, stawiaj wobec niego wysokie wymagania. W końcu to pierwsze pomieszczenie, do którego trafiają twoi goście, a przede wszystkim ty sam. Dlatego nie może być przypadkowym zestawieniem mebli i dekoracji, ale starannie zaaranżowanym pomieszczeniem.