Drewniana biblioteczka. Gdzie ją urządzić?

Zanim wybierzesz odpowiednie do swoich potrzeb witryny drewniane, które pozwolą ci zbudować domowy kącik do czytania, zastanów się, gdzie chcesz go urządzić. O wiele prościej będzie wybrać meble drewniane na książki mieszkańcom dużych przestrzeni. Jeśli posiadasz obszerne zbiory książek, możesz pozwolić sobie na meble drewniane do salonu, które pokryją całą ścianę. W tym wypadku witryny drewniane wypełnione po brzegi książkami nadadzą takim wnętrzom wyjątkowy charakter, a twoim gościom od razu ukażą twój charakter i zamiłowania. Z kolei, jeśli nie dysponujesz wielkim metrażem, możesz wybrać meble drewniane do sypialni, które ustawisz obok szafy czy komody. Drewniana biblioteczka będzie też stanowiła idealną ozdobę gabinetu, zarówno tego domowego, jak i w biurze. Meble drewniane do gabinetu powinny tworzyć spójną harmonijną całość, dlatego wszystkie regały i witryny drewniane najlepiej, aby pochodziły z tej samej kolekcji i cechowały się eleganckim reprezentatywnym wyglądem.

regał z drewna

Więcej w kategorii regały drewniane na seart.pl

Meble drewniane do salonu, czyli aranżacje wnętrz dla moli książkowych

Drewniana biblioteczka najlepiej sprawdzi się w salonie, zwłaszcza jeśli posiadasz całkiem sporą kolekcję książek, a nie masz oddzielnego pokoju, aby stworzyć sobie przytulny kącik do czytania. Oczywiście możesz postawić na klasyczne półki, które zawiesisz na ścianie, a które pozwolą ci zaoszczędzić sporo miejsca, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim w przypadku obszernych zbiorów półki mogą zwyczajnie nie wytrzymać obciążenia, a wówczas zostaną po nich nieestetyczne otwory w ścianie. Co więcej, otwarte półki i regały nie zagwarantują książkom odpowiedniej ochrony i szybko pokryją się kurzem. Zdecydowanie lepszym wyborem będą meble drewniane do salonu, które nie tylko wyeksponują księgozbiór, ale i będą pojemne oraz funkcjonalne. Dlatego też wybierz kredensy drewniane, które ochronią książki przed kurzem, wilgocią, nadmiernym słońcem czy owadami. Co więcej, takie solidnie wykonane meble drewniane nie tylko będą fantastycznie wyglądały w salonie, ale i w każdym momencie będziesz mógł je przestawić, całkowicie zmieniając aranżację. Naturalne drewno z widocznymi sękami i słojami w wielu wybarwieniach oraz eleganckie przeszklenie idealnie sprawdzi się w aranżacjach klasycznych. Z kolei meble drewniane do salonu z metalowym korpusem bądź ręcznie kutymi zawiasami i uchwytami to propozycja dla wnętrz rustykalnych, industrialnych, retro czy vintage.

witryna drewniana

Więcej w kolekcji Rustyk na seart.pl

Meble drewniane do sypialni – kredensy drewniane dla mniejszych przestrzeni

Jeśli nie posiadasz wolnej przestrzeni w salonie, swoją kolekcję książek możesz umieścić w sypialni. Drewniana biblioteczka nada jej jeszcze bardziej przytulnego i intymnego charakteru, a ty będziesz mógł cieszyć się lekturą, siedząc wygodnie w łóżku. Takie aranżacje wnętrz zdecydowanie pokochają kredensy drewniane. Te solidnie wykonane i odpornie na duże obciążenia meble z drewna do sypialni pozwolą ci wyeksponować swoje zbiory, a przy tym zapewnią im odpowiednią ochronę. Tutaj też zastanów się, czy mebel lub meble drewniane do biblioteczki powinny posiadać pełne przeszklenie, czy częściowe. Kredensy drewniane zabudowane szkłem od góry do dołu zdecydowanie będą bardziej reprezentatywne. Z drugiej strony, meble drewniane do sypialni, które posiadają dodatkowe zabudowane półki czy szuflady zwiększają ich funkcjonalność, ponieważ będziesz mógł schować do nich ważne dokumenty i inne przedmioty, które chciałbyś ukryć przed wzrokiem innych. Wszystkie kredensy drewniane powinny tworzyć harmonijną całość z resztą mebli w sypialni. Dlatego też, jeśli umieścisz w niej kilka mebli dobrze, aby stylem pasowały do innych sprzętów. Niemniej jednak, jeśli cechuje cię nutka ekstrawagancji i lubisz wnętrza pełne charakteru, możesz wybrać meble drewniane do sypialni całkowicie różne od innych mebli. Takie kredensy drewniane, które wyraźnie będą wyróżniały się na tle innych brył, z pewnością wniosą świeży powiew do twojej sypialni i jeszcze bardziej podkreślą fakt, że jest to twoja domowa drewniana biblioteczka.

Meble drewniane do gabinetu – drewniana biblioteczka pełna stylu i elegancji

Drewniana biblioteczka to miejsce obowiązkowe w każdym gabinecie bez względu na to, czy znajduje się on w domu, czy w biurze. Wyeksponowanie księgozbioru pokaże twoim klientom profesjonalizm i oczytanie w dziedzinie, którą się zajmujesz. Z kolei w domowym zaciszu z pewnością ułatwi ci szybkie odnalezienie interesujących propozycji, zwłaszcza jeśli dysponujesz obszerną kolekcją. Idealne meble drewniane do biura będą stanowiły solidnie wykonane, ale eleganckie i stylowe kredensy drewniane. Przede wszystkim ochronią książki przed szkodliwymi czynnikami, a elegancka tafla szkła doda luksusu temu prestiżowemu miejscu. Meble drewniane do gabinetu we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych zdecydowanie powinny prezentować naturalny rysunek i kolor drewna oraz prostą, ale elegancką linię. Z kolei dla gabinetów urządzonych w stylu industrialnym czy retro wybierz kredensy drewniane o masywnej bryle z elementami metalowymi, które dodadzą im surowości, ale i niezwykłego uroku. Drewniana biblioteczka urządzona w gabinecie zdecydowanie powinna tworzyć harmonijną i spójną całość — wszak ma to być pomieszczenie reprezentatywne. Dlatego też inne meble drewniane do gabinetu, takie jak biurka drewniane, regały i półki drewniane, stolik kawowy czy krzesła drewniane zdecydowanie powinny pochodzić z jednej kolekcji.

witryna z drewna

Więcej w kategorii witryny drewniane seart.pl

Drewniana biblioteczka to miejsce wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Pozwala wyeksponować obszerne księgozbiory i stanowi ozdobę każdego pomieszczenia. Bez względu na to, czy stworzysz ją w salonie, w sypialni czy gabinecie najlepszym wyborem będą solidnie wykonane odporne na duże obciążenia kredensy drewniane. Te funkcjonalne meble drewniane pozwolą ci ochronić swoje książki przed szkodliwymi czynnikami, a połączenie drewna, szkła i metalu będzie prezentowało się wyjątkowo bez względu na to, czy będą to klasyczne aranżacje wnętrz, czy bardziej nowoczesne i awangardowe.