Szafki nocne dla dzieci – praktyczne rozwiązanie do pokoju maluchów!

Dziecko musi w swoim pokoju czuć się bezpiecznie. Wiadomo, że największy lęk budzi wśród dzieci nieprzenikniona ciemność nocy. Aby stworzyć swojemu maluszkowi przyjazny, bezpieczny świat – także nocą – wystarczy odpowiednio urządzić jego pokój. Rodzice często skupiają się na nabyciu takich mebli do pokoju dziecka, jak dziecięce łóżko, biurko, krzesło i szafa, czasem również drewniany regał i pojemna skrzynia na zabawki. Jest jednak jeszcze jeden mebel, który z pewnością warto zakupić, urządzając dziecięcy pokoik. Tym meblem jest szafka nocna. Szafki nocne dla dzieci różnią się nieco wymiarami i stylistyką od odpowiedników dla dorosłych, ale są równie przydatne i wygodne w użytkowaniu. Jeśli dziecko ma swój stoliczek nocny lub szafkę nocną, może postawić na blacie kubek z wodą, na wypadek, gdyby obudziło się w nocy spragnione. Na dziecięcej szafce nocnej można też ustawić niewielką lampkę nocną. Zapalona przez całą noc, będzie dawać subtelne światło i z pewnością pomoże maluchowi oswoić jego nocne lęki. Kiedy pociecha zmaga się z przeziębieniem, stoliczek nocny może posłużyć za miejsce przechowywania zapasowych chusteczek. Starsze dzieci uwielbiają, gdy mogą po wieczornej lekturze odłożyć książkę lub czasopismo na szafkę nocną i nie muszą wstawać z ciepłego łóżka. Jak widać, szafki nocne dla dzieci to nie zbędny wymysł, tylko bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ułatwiające życie i rodzicom, i dzieciom.

Dziecięca szafka nocna – jaką wybrać?

Szafki nocne dla dzieci dostępne są w wielu różnych wersjach materiałowych, kolorystycznych i stylistycznych. Co zatem wybrać? Jaka dziecięca szafka nocna będzie najlepsza? Przede wszystkim warto wybierać meble z drewna. Naturalny surowiec jest bezpieczny dla dzieci, a jeśli mebel został pokryty ekologicznym lakierem lub woskiem, nadaje się nawet do pokoju najmłodszych maluchów. Do pokoju kilkulatka najlepiej wybierać białe meble, świetnie komponują się zarówno z pastelowymi kolorami, jak i z bardziej intensywnymi barwami, doskonale uzupełniają pokój dziecięcy urządzony w dowolnym stylu. To, czy lepsza będzie sosnowa szafka nocna czy może szafka nocna bukowa to już kwestia dyskusyjna. Oferowane przez nas dziecięce szafki i stoliki nocne są meblami najwyższej jakości, wykonywanymi z dbałością o każdy detal, tworzonymi przez doświadczonych rzemieślników, dla których praca jest także pasją. Prezentujemy bezpieczne i funkcjonalne meble dla najmłodszych, dzięki którym wyposażenie pokoju Państwa pociechy będzie praktyczne, solidnie wykonane, atrakcyjne wizualnie i ponadczasowe. Drewniana szafka nocna powinna być wymiarami oraz konstrukcją dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Jeśli pociecha przejawia zamiłowanie do detali, lubi przechowywać drobne przedmioty w zasięgu ręki, a przy tym jest miłośnikiem porządku, warto zdecydować się na szafkę nocną z szufladą oraz dodatkową, wolną przestrzenią pod nią, na przykład na aktualnie czytaną książkę. Dla młodszych dzieci lepszym wyborem będzie dziecięca szafka nocna z szufladami, w pełni zabudowana. Taki mebel będzie doskonały również do pokoju niemowlęcego. W takiej nocnej szafce możemy przechowywać np. kosmetyki do codziennej pielęgnacji maluszka, zapasowe smoczki, albo leki przeciwbólowe i witaminy.

Szafki nocne dla dzieci: czy są niezbędne?

Nie można powiedzieć, że szafka nocna to mebel niezbędny w pokoju dziecka, ale z całą pewnością można powiedzieć, że jest to mebel niezwykle przydatny. Jeśli obok dziecięcego łóżka stanie stabilna drewniana szafka nocna, zwiększamy bezpieczeństwo w pokoju malucha. Dlaczego? Dlatego, że jeśli malec ma pod ręką wszystko to, co może mu być potrzebne w nocy, nie musi wstawać w łóżka, nie ryzykujemy, że dziecko np. potknie się w ciemnościach w drodze do kuchni po szklankę wody. Ponadto estetycznie wykonana, modna biała szafka nocna uatrakcyjni wygląd pokoju, doda mu wizualnie przytulności. Ten niepozorny, nieduży mebel to również dodatkowe miejsce do przechowywania dziecięcych skarbów, których przecież nie brakuje. Szafka nocna powinna być dopasowana stylistycznie i kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia pokoju dziecka. Jeśli nie nabywamy kompletu mebli dziecięcych, tylko każdą część kupujemy oddzielnie, warto zdecydować się na jeden gatunek drewna i ujednoliconą kolorystykę. Jeśli wybieramy drewniane łóżko sosnowe, sosnową szafę i stół dziecięcy z drewna sosnowego, również szafka nocna sosnowa ma rację bytu w takim pokoju. Jeśli decydujemy się na meble w kolorze białym, biała szafka nocna będzie najlepszym wyborem, jeśli z kolei pozostałe meble są utrzymane w naturalnym kolorze drewna, to szafka nocna również powinna być w tym stylu. Przestrzegając podstawowych zasad aranżacji wnętrz zyskamy piękny dziecięcy pokój, a przy okazji od najmłodszych lat będziemy wyrabiać w dziecku poczucie gustu i zamiłowanie do piękna.