meble rustykalne

Drewniane łóżko do sypialni - jakie wybrać?

Łóżka drewniane - jakie wybrać? Najważniejsze, aby łóżko było komfortowe, bezpieczne i solidne. Ze względu na swoje właściwości, najbardziej trwałe, bezpieczne i wygodne jest łóżko drewniane. Lite drewno jest materiałem w pełni naturalnym. Drewniane łóżka są ponadto bardzo stabilne i solidne. Ich masywna konstrukcja daje gwarancję trwałości, a odporność na uszkodzenia powoduje, że łóżka z drewna służą przez długie lata. Łóżka sosnowe, bukowe czy dębowe zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Łóżko drewniane 160x200, 140x200 czy 180x200 - jaki rozmiar wybrać?

Podczas wyboru łóżka kluczową kwestią jest jego rozmiar. W naszej ofercie znajdują się zarówno łóżka pojedyncze, jak i łóżka małżeńskie. Łóżko w rozmiarze 140x200 będzie odpowiednie do niewielkich sypialni. Najczęściej wybieranym rozmiarem łóżka jest 160x200. Łóżko takie zapewnia komfort wypoczynku i nie zajmuje bardzo dużo miejsca w sypialni. Dla miłośników większych przestrzeni spania, najlepsze będzie łóżko 180x200. Pamiętajmy, że rozmiar łożka zawsze odpowiada rozmiarowi materaca, jaki do niego pasuje. Jeżeli mamy niewielką sypialnię i mało miejsca do przechowywania, wybierzmy łóżko z szufladami.

Łóżka z litego drewna - jakie kupić?

Oprócz kwestii praktycznych, ważny jest także aspekt estetyczny. Wybierając łóżko do sypialni kierujmy się takim stylem, w jakim czujemy się najlepiej. Jeżeli inspiruje nas klimat dawnej wsi, postawmy na masywne, drewniane łóżka rustykalne. Ich solidna konstrukcja, ręcznie szlifowane elementy i naturalny wygląd drewna sprawia, że łóżka w stylu rustykalnym tworzą bardzo przytulne sypialnie. Jeśli preferujemy wnętrza w stylu prowasalskim, zdecydujmy się na łóżko białe, które rozświetli sypialnię i nada jej romantycznego charakteru. Miłośnikom stylu nowoczesnego polecamy minimalistyczne łóżka nowoczesne o prostej konstrukcji. Drewniane łóżka klasyczne to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią ponadczasowy design i uniwersalne formy.

 
 
1

FAQ

Łóżka do sypialni – najważniejszy mebel?

Łóżko centrum każdej sypialni, najważniejszy mebel, którego zakup warto dobrze przemyśleć. Jakie powinno być? Przede wszystkim masywne i najlepiej wykonane z naturalnego drewna. Daje to gwarancję nie tylko wyjątkowo pięknego mebla, ale również pewność, że otaczamy się tym co naturalne i zdrowe. Ekologiczne łóżka to dzisiaj bardzo popularne rozwiązania, wzrasta bowiem nasza świadomość oraz potrzeba przebywania w zdrowym otoczeniu. Wybór drewnianego łóżka gwarantuje również, że w naszej sypialni stanie nie tylko naturalny, wygodny, ale również piękny mebel. Żadna bowiem płyta, MDF czy nawet fornir nie jest w stanie zastąpić uroku naturalnego drewna, jego struktury, niepowtarzalnego usłojenia i wyjątkowego zapachu, który tworzy we wnętrzu wspaniały klimat sprzyjający odpoczynkowi. Łóżko drewniane musi być masywne. Ważna jest nie tylko grubość zastosowanych elementów, ale również konstrukcja oraz sposób montażu. Masywne nogi i boki to jedno, istotne jest jednak solidne środkowe wzmocnienie, które zapewnia stabilność całego łóżka. Sposób montażu powinien gwarantować cichą i zamortyzowaną pracę elementów drewna. Wysokie wezgłowie zapewni komfort przy czytaniu i oglądaniu, niskie będzie idealne do sypialni na poddaszu. W małej sypialni świetnie się sprawdzi drewniane łóżko z niskim zanóżkiem, który pozwoli wygodnie usiąść czy nawet wejść na łóżko. Dla zwolenników wygody, polecamy łóżka z wyższym zanóżkiem, który będzie zatrzymywał, kołdry koce i narzuty przed spadaniem z łóżka. Ważny jest również odpowiedni wymiar. Idealne drewniane łóżko do sypialni powinno mieć rozmiar 180x200, nie każdy jednak może sobie pozwolić na tak duży mebel. W takim wypadku musi nam wystarczyć mniejsze łóżko małżeńskie w rozmiarze 160x200 lub nawet 140x200.

Łóżka drewniane – w jakim stylu?

Pozostaje wybór stylu oraz koloru, który musi idealnie skomponować się z wnętrzem sypialni. Rustykalne łóżko drewniane idealnie wpasuje się w scenerię dużej, ciepłej sypialni w stylu wiejskim, gdzie dominuje drewno, sufity zdobią piękne belki, a całość okraszona jest retro dodatkami. Retro charakter dodatkowo podkreśli strukturyzacja drewna, którą polecamy szczególnie tym którzy szukają produktów wyglądających niemalże jak antyki nadszarpnięte czasem. W ostatnim czasie niezwykle popularne są białe drewniane łóżka, które dedykowane są do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim i skandynawskim. Wybór białych łóżek jest bardzo duży, dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły wykończenia oraz odcień bieli, który ma wpływ na ostateczny wygląd łóżka. Zastosowanie przecierek, dodatkowych postarzeń zdecydowanie podkreśli charakter mebla, natomiast jednolity, biały kryjący lakier pozwoli na uzyskanie produktu dedykowanego do bardziej minimalistycznych i chłodnych wnętrz skandynawskich. Białe drewniane łóżko wykończone na bazie lakierów akrylowych pozwoli na zachowanie naturalnej struktury drewna i uwypuklenie tego co w drewnie najpiękniejsze. Do nowoczesnych wnętrz idealne będą proste, masywne łóżka bukowe lub dębowe. Dzięki prostej linii, bez zbędnych zdobień i ornamentów ten rodzaj drewnianych łóżek świetnie wkomponuje się nowoczesną a także loftową architekturę. Odważni, nie bojący się gry kolorów mogą wybrać intensywniejsze wybarwienia, morski, zielony butelkowy czy żółty. Umiejętne połączenie tych kolorów z pozostałymi elementami wnętrza pozwoli na stworzenie wyjątkowej sypialni. Zwolenników przeróbek zachęcamy do eksperymentów kolorystycznych i przemalowania starego łóżka drewnianego. Dzięki takiemu zabiegowi łóżka otrzyma nowe życie, a wnętrze zyska niepowtarzalny mebel. Zwolennikom produktów ekologicznych polecamy łóżka woskowane i olejowane. Tak wykończone drewno zachowuje swoje naturalne właściwości, a wyjątkowa struktura drewna jest nadal widoczna i wyczuwalna w dotyku. Kolejny atut drewnianych łóżek woskowanych i olejowanych to możliwość wielokrotnego odnawiania, które gwarantuje, że tak wykończone łóżko nigdy nie traci pierwotnego uroku. Koce, kołdry, dodatkowe poduchy to stałe elementy każdej sypialni, na przetrzymywanie których zazwyczaj brakuje miejsca. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem łóżka drewnianego z szufladami, bądź z uchylnym pojemnikiem na pościel. W małych wnętrzach lepiej sprawdzi się pojemnik, w nieco większych możemy rozważyć wybór szuflad, które oprócz niewątpliwych funkcji praktycznych dodatkowo podwyższają walory estetyczne produktu. Idealne rozwiązanie to szuflady wbudowane w konstrukcję łóżka, które nie tylko nie niszczą podłogi, ale dzięki pełnej zabudowanie chronią przetrzymywane w nich rzeczy przed kurzem. Jeśli uwzględniamy wszystkie powyższe kryteria, w naszej sypialni na pewno znajdzie się idealne drewniane łóżka małżeńskie.

Łóżko rustykalne czy łóżko nowoczesne?

Wybór łóżka to niełatwe zadanie, niezależnie jednak czy ma być rustykalne czy nowoczesne warto ukierunkować swój wybór na łóżka drewniane. Materiał z jakiego są wykonane ma wpływ nie tylko na ich trwałość, ale również na nasze zdrowie. Przesypiamy znaczną część naszego życia dlatego warto aby w naszej sypialni znalazły się właśnie łóżka drewniane, wykonane z naturalnego drewna, a nie ze sztucznych, chemicznych materiałów. Wzrasta nasza świadomość i potrzeba otaczania się naturalnymi produktami dlatego znaczna część społeczeństwa stawia na produkty ekologiczne i wybiera łóżka drewniane. Wybór materiału to jedno, pozostaje jeszcze wybór stylu i charakteru mebli do sypialni. Jeśli lubimy otaczać się tym co naturalne, ciepłe i przytulne warto wybrać spośród rustykalnych łóżek drewnianych, zwolennikom minimalizmu oraz prostej formy polecamy nowoczesne łóżka drewniane. Modele rustykalne charakteryzują się zdecydowana masywnością, ręcznym wykończeniem, a także kolorystyką uzyskana na bazie naturalnych woków i olei. Do ich wykończenia stosuje się również lakiery akrylowe, które zachowują naturalną strukturę drewna i podkreślają jego piękno. Sypialnie nowoczesne wymagają mebli o zupełnie innym charakterze, w tym wypadku pożądane są bukowe lub dębowe łóżka drewniane, najlepiej o prostej, masywnej linii, bez zbędnych detali i ozdób. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się również białe łóżka drewniane, pokryte kryjącym lakierem, dającym efekt sterylnej czystości, która idealnie pasuje do nowoczesnego minimalizmu. W połączeniu ze ścianą z białej cegły stworzymy wyjątkowe wnętrze. Niezależnie od stylu warto zadbać, aby centrum sypialni zawsze stanowiły piękne, małżeńskie łóżka drewniane.