Kolekcja

Ławy i stoliki kawowe z litego drewna do salonu

Ława mały, drobny i niepozorny mebel. Mówiąc o niej od razu na myśl przychodzi wygodna kanapa, ciepło kominka, ulubiona kawa lub herbata i oczywiście pilot, jednym słowem wreszcie chwila wytchnienia. Choć mała, zajmuje centralne miejsce w salonie, dlatego nie może być byle jaka. Musi podkreślać charakter wnętrza, ubogacać je, a zarazem być masywna, stabilna i praktyczna, czyli po prostu musi to być ława z drewna. Kształt i forma to kwestia indywidualna, może być ława kwadratowa, ława prostokątna, ława z półką lub ława z szufladami na podręczne drobiazgi. Nowoczesny design kreuje niskie, masywne ławy bukowe, lub ławy dębowe, często z naturalnymi sękami i pęknięciami. Do wnętrz stylizowanych na wiejski przytulny styl pasują ławy rustykalne, ławy prowansalskie i ławy białe. Bardziej odważni mogą pomyśleć o nietuzinkowej formie jaką ma ława z pnia, jednak tu trzeba uważać, aby ewentualne robaczki z kory nie zjadły nam podłogi.
 
 
Oferujemy ławy z drewna dębowego, teakowego, mahoniowego i sosnowego w różnych kształtach i stylach. Posiadamy ławy do narożników i stoliki kawowe.

Drewniany stolik kawowy – obowiązkowy mebel w każdym salonie!

Tak, jak trudno wyobrazić sobie jadalnię bez porządnego drewnianego stołu, tak nie sposób wyobrazić sobie dobrze urządzony salon bez drewnianej ławy czy stolika kawowego. Nawet, jeśli w pomieszczeniu znajduje się pełnowymiarowy, tradycyjny stół, warto pomyśleć o mniejszym meblu, który ustawimy tuż przed sofą, w kąciku wypoczynkowym. Ława z litego drewna lub klasyczny stolik kawowy to mebel bardzo praktyczny, który przy okazji pełni istotną rolę w wystroju wnętrza – jest widoczny, znajduje się w centralnej części salonu i narzuca stylistykę pomieszczeniu, warto więc zadbać o dobór odpowiedniej ławy. Przede wszystkim, należy skupić się na meblach z drewna. Ławy drewniane i drewniane stoliki kawowe są solidne, stabilne i ponadczasowe – nigdy nie wyjdą z mody, będą odporne na codzienną, intensywną eksploatację i posłużą nam przez długie lata. Wybierzmy ławę do salonu zgodnie z naszymi potrzebami, nie decydujmy się ani na zbyt duży, ani na zbyt mały stolik, rozważmy również modele z dodatkowymi szufladami lub półkami, zwłaszcza, jeśli dysponujemy stosunkowo niewielką przestrzenią i nie możemy sobie pozwolić np. na dodatkowy gazetownik.

Piękne ławy drewniane w różnych stylach

Wybór drewnianych ław i stolików kawowych jest przeogromny. We wnętrzach klasycznych i nowoczesnych sprawdzi się niska, masywna ława bukowa lub ława z drewna dębowego. Jeśli chcemy zadbać o stabilność, ale i wizualną lekkość mebla, w nowoczesnym salonie możemy ustawić ławę ze szklanym blatem, równie ciekawą opcją będzie ława dębowa ze szklaną półką. W wielu różnych aranżacjach strzałem w dziesiątkę będzie biała ława. Białe meble pasują do różnych wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i retro. Strukturyzowana ława drewniana w bieli wspaniale uzupełni salon rustykalny lub pomieszczenie w klimacie vintage, natomiast w salonie w stylu prowansalskim świetnie sprawdzi się ława mahoniowa lub biały sosnowy stolik kawowy. W loftowych wnętrzach znajdzie się miejsce dla połączenia starego drewna z metalem. Industrialna ława wygląda jak mebel z odzysku, a industrialny stolik kawowy do złudzenia przypomina stare stoły warsztatowe. Jeśli nie mamy pewności, czy nasz salon długo pozostanie utrzymany w obecnej stylizacji, rozsądnym wyjściem będzie klasyczna ława drewniana, którą bez trudu dopasujemy do dowolnej aranżacji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ławy do salonu?

Poza tym, że ława musi być dopasowana stylistycznie do wystroju salonu i że powinna być to ława drewniana, by stanowiła mebel stabilny i długowieczny, warto przy zakupie zwrócić uwagę na kilka innych, ważnych kwestii. Wysokość ławy należy dobrać do wysokości kanapy, przy której ławę ustawimy. Większość ław z litego drewna to meble stosunkowo niskie, stoliki kawowe bywają z kolei wyższe. Chodzi o to, by osoba siedząca na sofie, mogła wygodnie sięgać po rzeczy ustawione na stoliku. Ważna jest także powierzchnia blatu: jeżeli nasza rodzina jest liczna i lubimy wszyscy razem spędzać czas np. przy filmowym seansie, nie możemy decydować się na miniaturowy stoliczek, na którym ciężko będzie zmieścić kilka kubków z herbatą. Jeżeli liczba domowników jest zmienna w różnych porach dniach, świetnym rozwiązaniem będzie komplet stolików kawowych. W skład zestawu wchodzą zazwyczaj 2 lub 3 stoliki, różniące się między sobą wielkością. Mniejsze stoliki można bez trudu wsunąć pod największy, więc nie zajmują niepotrzebnie miejsca, nawet, jeśli nie są w danym momencie używane! To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza do niewielkich mieszkań. Stolik kawowy z szufladami lub klasyczna ława drewniana z półką to wygodny sposób na przechowywanie przedmiotów, które zawsze chcemy mieć pod ręką w kąciku wypoczynkowym. Jeśli zdecydujemy się na taki właśnie mebel, nie grozi nam przypadkowe zalanie czasopisma, telefonu czy listownej korespondencji kawą lub herbatą. Kolejną rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić, jest kształt stolika kawowego. Najpopularniejsze są ławy prostokątne oraz ławy kwadratowe, ale jeżeli stylistyka salonu narzuca wybór mebli o miękkich liniach i opływowych kształtach, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać okrągły stolik kawowy. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady, trzeba się zastanowić, jaki wybór będzie dla nas najlepszy. Bez względu na wybrany kształt oraz na to, czy zdecydujemy się na białą ławę sosnową, czy na stolik w stylu nowoczesnym albo na ławę rustykalną, wybierzmy ławę z litego drewna, zyskamy wówczas mebel doskonałej jakości.