Buk to okazałe, potężnie zbudowane drzewo liściaste o majestatycznych konarach, grubym pniu i szerokiej koronie. Pojedyncze drzewo osiąga wiek do 350 lat. Buki najpiękniej wyglądają zgrupowane razem, tworząc poetyckie w wyglądzie lasy, o drzewach posiadających gładką, srebrno-szarą korę. Możesz mieć u siebie w domu kawałek prawdziwego lasu, jeśli kupisz naturalne szafy bukowe.

Meble bukowe mają wielu zwolenników i są bardzo popularne. Jest tak dlatego, ponieważ posiadają one wiele istotnych zalet. Drewno to jest twarde i zbite, ale dobrze poddaje się obróbce. Szafy bukowe wyróżniają się nie tylko przyjemną dla oka estetyką i ciekawym kolorem, ale także są wykonane z surowca niezwykle wytrzymałego, który zniesie duże obciążenie. Oprócz drewnianych mebli, z buku wytwarza się też skrzynki, beczki, narzędzia, papier, węgiel drzewny i wiele innych przedmiotów. Szafa bukowa (łóżko bukowe, komoda). W ostatnich latach przemysł meblarski promuje poszanowanie dla środowiska naturalnego i przywiązuje wielką wagę do aspektu zdrowotnego swoich produktów. Na zdrowie człowieka wpływają substancje lotne, unoszące się w powietrzu. Są one emitowane do otoczenia przez materiały pochodzenia naturalnego, jak i te wytworzone przez człowieka w sposób sztuczny. Wiele współcześnie stosowanych materiałów wyposażenia wnętrz zawiera szkodliwe środki pochodzenia chemicznego. Do nich należą płyty wiórowe, MDF, sklejka, płyty pilśniowe, kleje, lakiery, tworzywa piankowe, sztuczne okleiny, tkaniny syntetyczne. Emitowane do powietrza substancje lotne istotnie wpływają na mikroklimat pomieszczenia w którym przebywamy. Decydując się na drewniane meble i szafy bukowe mamy pewność, że wybraliśmy zdrowy produkt, który pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Meble z drewna wyróżniają się eleganckim wyglądem przez długi okres czasu, czego nie można powiedzieć o meblach z niskiej jakości materiałów syntetycznych. Właściwie konserwowane drewno bukowe może znakomicie wyglądać przez wiele lat, zapewniając pokojowi wygląd kojarzący się z pięknem natury. Warto wiedzieć, że powierzchnie z drzewa bukowego są niezwykle odporne na zarysowania i odpryski.

Szafa bukowa, wykonana z naturalnego drewna jest jasna, najczęściej blado-żółta albo też czerwonawo-brązowa. Tą drugą barwę posiada tzw. drewno parowane, na którym mogą występować także charakterystyczne, ciemniejsze plamki oraz prążki. Niektóre szafy bukowe mogą być wytwarzane z tzw. „buku rdzeniowego”. Jest to surowiec, który pochodzi z tzw. kolorowego obszaru rdzenia drewna. Mebel z niego wykonany posiada wyraźny rysunek słojów na powierzchni, co wpływa na jego oryginalny wygląd. Jasne meble bukowe będą najbardziej pasowały do wnętrz w stylu skandynawskim, prowansalskim i shabby chic. Mieszkanie urozmaicone kolorowymi dodatkami, barwnymi narzutami i komponującymi się z nimi zasłonami, będzie cieszyć naturalnym pięknem i miłą grą barw.

Jasny przedpokój z bukową szafą

Szafy bukowe znakomicie wypełnią wnętrze wąskiego i ciemnego przedpokoju, a wybierając szafę z lustrem dodatkowo optycznie powiększysz pomieszczenie. Ściany przedpokoju możesz wyłożyć ozdobną, kamienną kostką w białym lub piaskowym kolorze. Kostkę można położyć do wysokości 1, 7 metra, pozostałą część ściany i sufit malujemy na biało. Jeśli nie decydujemy się na kostkę, możemy wybrać tańszą opcję i położyć na ściany jasną, winylową, odporną tapetę, np. w eleganckie beżowo- brązowe pasy. By urozmaicić przedpokój możemy powiesić na ścianie obraz, na którym widnieją kwiaty w pastelowych kolorach. Zadbajmy również o gustowny żyrandol, najlepiej krótki, emitujący jasne, odpowiednio mocne i ciepłe światło. Jeśli wybierzesz przestronne i funkcjonalne szafy bukowe, ułożysz w nich wszystkie swoje zimowe ubrania na różne sezony, zmieścisz także buty i sprzęty AGD. Przedpokój w którym jest porządek i ciepły, rodzinny nastrój, będzie pierwszym miejscem, w którym z radością będziesz witać gości.

Łóżko bukowe (meble bukowe).Łóżko bukoweMeble bukowe do sypialniŁóżko bukowe, szafka nocna bukowaBiurko bukoweMeble dziecięce bukowe (z drewna bukowego).Meble dziecięce bukoweKomoda bukowaKomoda. szafa bukowaKomoda z drewna bukowegoLustro z drewna bukowegoMeble bukowe do przedpokojuStół bukowyStół z drewna bukowegoSzafka nocna bukowaSzafka bukowa, łóżko bukoweŁóżko bukowe, szafka nocna bukowaSzafka bukowa nocnaŁawa bukowaBukowa ława (stolik kawowy).Ława dębowa, bukowaŁawa bukowa