Jak na kilkunastu metrach pomieścić stosy zabawek, ubrań, przyborów papierniczych i książek, a do tego pozostawić miejsce do zabawy? Rozsądnym wyborem będą komody, pojemne regały i pakowne szafy.

Stosunkowo mały metraż sprawia, że urządzenie funkcjonalnego pokoju dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą producenci mebli i dodatków do pokojów dziecięcych, w ofercie których znajdują się modele nie tylko ładne, wpisujące się w najnowsze trendy, ale także funkcjonalne, z dużą ilością pojemnych szuflad i półeczek.

Meble białeJedną z największych bolączek rodziców jest brak miejsca na przeróżne rzeczy związane z dziećmi. Warto w związku z tym odpowiednio przygotować się na to, że dziecięcych ubrań, książek i zabawek będzie bardzo szybko przybywać, szczególnie w przypadku posiadania dwójki lub większej liczby dzieci. Już na etapie projektowania zadbajmy o  dostatecznie dużą ilość szuflad i półek. Większość producentów mebli dziecięcych oferuje szafy i regały o zróżnicowanych wymiarach, które z powodzeniem dostosujemy do potrzeb naszego pokoju.

Ciekawym rozwiązaniem są szafy, które nie tylko posiadają część zamykaną do przechowywania odzieży, ale także otwarte półki, na których z powodzeniem można ustawić książki czy różne dziecięce bibeloty. Jeśli pokój dziecka ma być urządzony w jasnych barwach to warto skierować się po meble produkowane przez firmę Tom Mebel. Wiele szaf, regałów czy komódek jest utrzymanych w skandynawskim, nieco chłodnym stylu, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach stylizowanych na „komnaty księżniczek”, jak również na styl marynistyczny.Meble dziecięce drewniane białe

Burzę kolorów znajdziemy wśród mebli marki Timoore, gdzie nowoczesne wzornictwo idzie w parze z doskonałą jakością wykonania. Meble z kolekcji „Simple” są niezwykle barwne, a do tego mają zaokrąglone brzegi, dzięki czemu są bezpieczne dla rozbrykanych dzieci. Równie ciekawe kolory i wzory, a także pomysłową stylistykę, która pozwala na ciekawe zaaranżowanie dziecięcego pokoju znajdziemy w ofercie IKEA. Ta szwedzka firma znana jest z minimalistycznego i praktycznego wzornictwa, która doskonale sprawdza się także w pokojach najmłodszych.