Gdy myślimy o szafie, w naszej wyobraźni pojawia się najczęściej obraz dużego, przestronnego i bardzo pojemnego mebla. Czasami jednak potrzebna nam jest szafa w pomieszczeniu, w którym nie zmieści się trzydrzwiowy kolos. W takiej sytuacji nie warto zupełnie rezygnować z mebla do przechowywania ubrań. Można przecież wybrać szafę jednodrzwiową, która również jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i odpowiednim dla niewielkich powierzchni.

Szafa jednodrzwiowa – jaką wybrać?

Szafa jednodrzwiowa

Sprawdź szafy jednodrzwiowe w naszej kolekcji tutaj - https://www.seart.pl/szafy-nadstawki-c-82.html

Trzeba zaznaczyć, że szafy jednodrzwiowe to nie identyczne pod względem funkcjonalności meble: to, że szafa posiada pojedyncze drzwi, wcale nie oznacza, że za nimi za każdym razem znajdziemy taki sam układ półek. Zanim więc wybierzemy idealny mebel do naszego wnętrza, trzeba zastanowić się, po co szafa jednodrzwiowa jest nam potrzebna? Co będziemy chcieli w niej przechowywać? Jeśli ma to być szafa na sukienki, garnitury, okrycia wierzchnie lub inne elementy odzieży, które powinny wisieć na wieszaku, odpowiednia będzie szafa bez półek, z zamontowanym uchwytem wieszakowym. Jeśli w meblu zamierzamy przechowywać ubrania, ale raczej w formie t-shirtów, jeansów i swetrów, szafa powinna być wyposażona w solidne półki. Dla osób, które planują przechowywać w szafie jednodrzwiowej drobniejsze przedmioty, przydatna będzie szafa z szufladami. Można również wybrać mebel, który posiada zarówno półki, jak i szuflady. Możliwości jest naprawdę sporo!

Praktycznie i stylowo – wybierz idealną szafę jednodrzwiową

Szafa jednodrzwiowa

Sprawdź szafy jednodrzwiowe w naszej kolekcji tutaj - https://www.seart.pl/szafy-nadstawki-c-82.html

Poza tym, że szafa jednodrzwiowa ma być praktycznym uzupełnieniem wnętrza, powinna także stylem pasować do pozostałego wyposażenia pomieszczenia. Szafa jednodrzwiowa w stylu prowansalskim będzie łączyć w sobie sielski charakter i odrobinę elegancji. Ponieważ szafa jest raczej meblem, w którym trudno o wymyślne formy, klasyczny kształt mebla może tutaj być wzbogacony delikatnymi dekorami na drzwiczkach, smukłymi nóżkami lub ozdobnymi uchwytami. Przykładem takiego mebla jest szafa jednodrzwiowa Charlotte Mix 10. Szafa rustykalna (jak drewniana szafa Country) to mebel nawiązujący do tradycyjnej estetyki, zachowujący w pełni naturalny charakter. Dla każdego stylu można znaleźć cechy charakterystyczne, które odnajdziemy nawet w tak prostym – i na pozór zwyczajnym – meblu, jak szafa jednodrzwiowa.

Bez względu na to, czy wybieramy duży, trzydrzwiowy mebel, czy wąską szafę z pojedynczymi drzwiami, zawsze warto postawić na najwyższą jakość i solidne wykonanie. Szafy drewniane to gwarancja stabilności i niezawodności mebla, który udźwignie nawet duże obciążenie.