Pokój młodzieżowy na poddaszu — od czego zacząć?

Pokój młodzieżowy na poddaszu to nie lada wyzwanie, ponieważ musimy wziąć pod uwagę nie tylko kłopotliwe skosy, ale i gust młodego człowieka. Bez względu na to, czy będzie przeznaczony dla chłopaka czy dziewczyny, musi stanowić on doskonałą przestrzeń zarówno do snu, jak i nauki i rozrywki. Często bywa tak, że pokoje na poddasze są raczej niewielkie, dlatego też warto wprowadzić do nich jasne kolory, które rozświetlą je i optycznie powiększą, a dodatkowo będą stanowiły doskonałe tło dla mebli drewnianych i dodatków, które się w nich znajdą. Najbardziej uniwersalne będę biel, beże oraz jasne szarości. Jeśli jednak nasz młody człowiek będzie chciał bardziej wyrazistego koloru, pomalujmy nim tylko jedną ze ścian. Pamiętajmy, że wraz z upływem lat i zmieniającymi się gustami naszych pociech ściany możemy łatwo i szybko przemalować.

Pokój młodzieżowy — aranżacje wnętrz do snu, nauki i rozrywki

ŁÓŻKO DREWNIANE RUSTYK / DOBROMIR 90

Wieęcj mebli z kolekcji Rustyk można znaleźć tutaj.

Nie ulega wątpliwości, że pokój młodzieżowy, a zwłaszcza ten znajdujący się na poddaszu, wymaga o wiele bardziej starannej aranżacji niż w przypadku sypialni czy salonu. Przede wszystkim musimy pamiętać o jego wielofunkcyjności oraz szybko zmieniających się gustach nastolatka. Warto, zatem przygotować przestrzeń służącą do snu, relaksu i nauki, która będzie rosła razem z nim. Tutaj nie tylko liczą się odpowiednie dekoracje, które młody człowiek sam wybierze, ale przede wszystkim solidne i funkcjonalne, a także ponadczasowe meble drewniane, które nie wyjdą z mody wraz z upływem lat. Warto także zwrócić uwagę, jakie meble z drewna można i warto ustawić przy wyższej ścianie, jakie przy skosie, a jakie przy oknie.

Pokój młodzieżowy na poddaszu, który zapewni dobry sen

Młody człowiek, który wciąż się rozwija i jest bardzo aktywny w ciągu dnia, potrzebuje dużo zdrowego i dobrego snu. Dlatego też łóżko drewniane w pokoju młodzieżowym stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Łóżko z drewna to doskonała inwestycja na lata, ponieważ to, za co cenimy meble drewniane to ich wysoka jakość wykonania, solidność oraz niezaprzeczalna estetyka. Bez względu na to, w jakim stylu wnętrzarskim będzie urządzony pokój młodzieżowy na poddaszu, łóżko drewniane nie tylko doskonale wpisze się w ten styl, ale i oprze się często zmieniającej się modzie. Pamiętajmy, także że łóżko z drewna jest w 100 % ekologiczne, nie wydziela toksycznych substancji oraz nie uczula i nie przyciąga kurzu, dlatego jest idealne także dla alergików. Co więcej, meble drewniane, nie tylko łóżko z drewna, ale i komody z drewna, regał drewniany czy biurko drewniane, w razie uszkodzenia łatwo poddać renowacji i przywrócić im dawny urok lub też przemalować je na dowolny kolor i całkowicie zmienić ich wygląd.

Łóżko z drewna w pokoju młodzieżowym na poddaszu powinniśmy postawić w pobliżu okna tak, aby zapewnić młodemu człowiekowi jak najwięcej światła dziennego oraz pozwalało mu patrzeć w gwiazdy. Najważniejsze jednak jest to, aby ustawić je w taki sposób, aby nasza pociecha mogła na nim swobodnie usiąść bez obawy, że uderzy głową w ścianę. Dlatego też najlepiej ustawić łóżko z drewna wezgłowiem przy wyższej ścianie przeciwlegle do skosu lub też wybrać łóżko z niską ramą i ustawić je wezgłowiem przy skosie, o ile ten nie jest zbyt niski.

Pokój młodzieżowy na poddaszu, który zapewni komfort nauki

DREWNIANA KOMODA COUNTRY NEW 12

Wieęcj mebli z kolekcji Country New można znaleźć tutaj.

Nauka stanowią ważny element życia młodego człowieka. Dlatego też każdy pokój młodzieżowy na poddaszu powinien być wyposażony w wygodne i funkcjonale, ale i estetyczne biurko. Biurko drewniane w pokoju ze skosami koniecznie powinniśmy ustawić pod oknem tak, aby zapewnić naszej pociesze idealne źródło światła dziennego. Choć obecna młodzież często uczy się, siedząc na łóżku czy w fotelu, biurko z drewna razem z ergonomicznym wygodnym fotelem zapewni im odpowiednią pozycję ciała podczas wielogodzinnej nauki. Pokój młodzieżowy na poddaszu, który posiada biurko drewniane będzie wówczas stanowił nie tylko idealne miejsce do nauki, ale i do relaksu np. w czasie grania w gry komputerowe.

Pokój młodzieżowy na poddaszu, który pozwoli rozwijać pasje

Pokój młodzieżowy na poddaszu to wręcz idealne miejsce do rozwijania pasji młodego człowieka. Bez względu na to, czy będzie to gra na instrumentach, malowanie, moda czy obserwowanie rozgwieżdżonego nieba, koniecznie wybierzmy do pokoju meble drewniane, które zadbają o porządek. Warto zatem wstawić do niego pojemny i funkcjonalny regał drewniany, który pomieści ulubione gadżety, elektronikę, książki czy dekoracje. Niemniej ważnie jest zapewnienie odpowiedniej garderoby młodemu człowiekowi zwłaszcza w przypadku dziewczyn. Wówczas warto wykorzystać niskie komody z drewna idealne do ustawienia pod skosami, które pomieszczą modne ubrania czy zapasową pościel.

Aranżacje wnętrz przeznaczonych dla młodego człowieka, który dopiero wchodzi w dorosłe życie to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Jest to tym trudniejsze, jeśli chodzi o pokój młodzieżowy na poddaszu, którego urządzenie jest o wiele trudniejsze, ponieważ znajdują się tam skosy oraz często niewiele miejsca, które trzeba umiejętnie wykorzystać. Aby stworzyć idealną przestrzeń do snu, nauki i rozrywki warto wybrać łóżko z drewna, komody z drewna oraz biurko drewnienie i regał drewniany, które nie tylko nie uczulają i nie wydzielają toksycznych substancji, ale i są ponadczasowe piękne i funkcjonalne, dlatego pozwolą stworzyć małe centrum dowodzenia każdego rozwijającego się młodego człowieka.