Charakterystyka

Nasze produkty są wykonywane w bardzo bogatej kolorystyce na bazie lakierów, wosków i olei. Po zastosowaniu lakieru, na powierzchni drewna, jest twarda, śliska i delikatnie błyszcząca powłoka, łatwa w utrzymaniu czystości. Woski i oleje pozwalają na uzyskanie bardziej naturalnego charakteru drewna, powierzchnia mebli jest matowa, a w dotyku wyczuwalna jest naturalna struktura drewna. Pasują one szczególnie dobrze do klasycznych i stylowych mebli wykonanych z litego drewna. Woskowania nie stosuje się, jeśli powierzchnia narażona jest na stałe oddziaływanie wysokich temperatur i obciążeń mechanicznych. Powierzchnie olejowane lub lakierowane są bardziej odporne na takie oddziaływania. Woski maja konsystencje stałą, dlatego są powierzchniowe, z czasem mogą ulegać wycieraniu i wymagają ponownego woskowania. Oleje maja konsystencje płynną, głęboko wnikają w drewno, dobrze zabezpieczając przed zabrudzeniami i wilgocią, dzięki czemu meble mogą byś stosowane również w łazienkach.

Pielęgnacja i użytkowanie mebli

Meble drewniane
W czasie codziennego użytkowania nawet najlepsze meble stracą nieco ze swego piękna i blasku. Aby zachować piękno mebli na dłuższy czas i przywrócić im świetność, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację i ochronę Pielęgnacja mebli zapewnia im piękny widok i długotrwałe ochronę. Niezależnie od drewna z jakiego zostały wykonane, wszystkie meble potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Należy też pamiętać, aby odpowiednio użytkować meble. - Wrogiem każdego mebla drewnianego jest woda, dlatego należy przecierać je jedynie suchą lub wilgotną miękką ściereczką. Szorstkie szmatki mogą porysować powierzchnię. Meble wykonane z drewna znoszą wyższe temperatury, ale powinny stać co najmniej 1 metr od źródła ciepła. Wszystkie zabrudzenia powinny być natychmiast usuwane Meble powinny być ustawiane na stabilnym podłożu, aby uniknąć odkształceń Nie wolno stawiać gorących napojów bezpośrednio na meblu, należy do tego używać podstawek - bardzo łatwo wówczas o białe kółka. Nie należy narażać mebla na działanie detergentów tj. płyny do naczyń, gdyż mogą powodować odbarwienia. Dla codziennej pielęgnacji, meble z drewna litego powinny być wycierane suchą, ewentualnie wilgotną, ale nigdy mokra ściereczką. Na rynku możemy znaleźć wiele preparatów, które służą do pielęgnacji mebli drewnianych. Preparaty te zawierają wosk lub olej, które zabezpieczają meble przed wilgocią i kurzem, a także nadają drewnu piękny połysk. Prosimy nigdy nie używać preparatów w aerozolu. Polecamy preparaty marki LIBERON.
Meble lakierowane pielęgnujemy jedynie miękką szmatką z użyciem wosku bezbarwnego lub w kolorze Państwa mebli. Należy nanieść cienką warstwę pasty szmatką wzdłuż słoi drewna. Czynność należy wykonywać 3-4 razy w roku.
Meble woskowane lub olejowane pielęgnujemy preparatami zawierającymi wosk lub olej. Zabezpiecza on meble przed wilgocią i kurzem oraz nadają piękny połysk. Preparaty należy nanosić na miękką ściereczkę np. flanelę, a nie bezpośrednio na mebel, następnie szybko wycierać do sucha. Czynność należy wykonywać 3-4 razy w roku. W przypadku silnych zabrudzeń i plam, wskazane jest przetarcie tych powierzchni drobno ziarnistym papierem ściernym do drewna (granulacja 150), a następnie ich zaolejowanie lub zawoskowanie zgodnie z zaleceniami producenta oleju czy wosku.
Meble olejowane, można raz na kilka lat odświeżać poprzez pokrycie ich olejem lnianym lub woskiem. Olej nanosić równomiernie do momentu jak przestanie wsiąkać, następnie przetrzeć miękką szmatką. Drobne rysy na meblu można usunąć poprzez posmarowanie wazeliną i pozostawienie na dobę, po czym wypolerować posmarowane miejsce.
Meble rattanowe
Meble rattanowe można odkurzać, lub też przecierać wilgotną ściereczką.