Kiedy nasz maluch staje się za duży by spać w łóżeczku ze szczebelkami rodzice stają przed trudnym wyborem, jakie łóżko następne wybrać: klasyczne, drewniane, piętrowe czy w kształcie samochodu lub bramki piłkarskiej? Aby nie żałować decyzji należy kierować się zdrowym rozsądkiem, nie zaś panującą modą, bo liczy się funkcjonalność a nie chwilowy zachwyt. Wśród łóżek dla dzieci najbardziej popularne są łóżka parterowe, piętrowe oraz antresole.

Łóżka parterowe

Łóżko parterowe to najczęściej wybierane łóżko dziecięce, zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Oferta łóżek

Łóżko dziecięce

parterowych jest ogromna, dlatego rodzice mogą wybrać odpowiednie dla swojego dziecka spośród klasycznych łóżek drewnianych, łóżek z metalową ramą, z baldachimem czy bardziej kreatywnych łóżek w kształcie samochodu, namiotu czy domku. W pokoju dorastającego dziecka nigdy nie jest za dużo miejsca, dlatego każda dodatkowa przestrzeń jest mile widziana. Podczas zakupu łóżka parterowego dla dziecka warto zatem wybrać te z pojemną szufladą, w której będziemy mogli przechować pościel, zabawki czy ubrania. Coraz ciekawszym i chętnie wybieranym rozwiązaniem jest zastąpienie klasycznej szuflady w łóżku, dodatkowym łóżkiem do spania. Dodatkowe łóżko sprawdzi się gdy koleżanka czy kolega naszego dziecka zechce zostać na noc, a wspólny sen na jednym meblu będzie dodatkową frajdą. Przy młodszych dzieciach należy pamiętać o barierce zabezpieczającej, która zapobiegnie przed zsunięciem się z łóżka podczas snu, z reguły takie barierki są elementem ruchomym do szybkiego demontażu. W ostatnich latach bardzo popularne stały się również łóżka domki, z ruchomymi okiennicami czy zamykanymi drzwiami, taki model łóżka zarezerwowany jest głównie do większych przestrzeni.

Łóżka na antresoli

To jedne z ciekawszych łóżek jakie wkomponować możemy w przestrzeń dziecięcego pokoju. Z pozoru przypominają łóżka piętrowe, choć nimi nie są, gdyż posiadają tylko jeden, górny poziom spania. Antresola to rewelacyjna alternatywa do małych przestrzeni, gdzie liczy się każdy centymetr, pozwala na zaoszczędzenie miejsca jednocześnie dodając wnętrzu atrakcyjności. Pod antresolą możemy umieścić biurko, skrzynię czy regał z zabawkami oraz dziecięcą komodę idealną na bieliznę i ubrania. Sklepy meblowe do dziecięcych łóżek na antresoli proponują całą masę dodatkowych akcesoriów w postaci zjeżdżalni, kolorowych zasłonek i poduszek. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom z pozoru klasyczne łóżko na podwyższeniu może przekształcić się w kreatywne łóżko dla małej księżniczki, pirata, astronauty czy rycerza. Bezpieczny sen i udana zabawa gwarantowana!

Łóżka piętrowe

Łóżko piętrowe to doskonałe rozwiązanie dla rodzeństwa, gdy powiększa się rodzina warto postawić właśnie na ten model łóżka dziecięcego, bo kto z nas nie marzył o łóżku piętrowym? Różnorodność łóżek jakie dostępne są na polskim rynku zagwarantuje, że bez problemu znajdziemy odpowiednie dla naszych pociech, tu również możemy wzbogacić je o atrakcyjne dodatki i akcesoria. 

Łóżko dziecięceŁóżko dziecięceŁóżka dziecięceŁóżko dla dzieckaŁóżko dziecięceMeble dziecięceŁóżko dziecięceMeble dziecięceMeble dziecięceŁóżko dziecięceMeble dziecięceŁóżko dla dzieckaŁóżko dla dzieckaŁóżko dla dzieckaŁóżko dziecięceŁóżko dziecięce