Dawniej ludzie nie przywiązywali dużej wagi do wyglądu pomieszczeń i do obowiązującej mody wnętrzarskiej. Dziś coraz więcej osób pragnie mieć mieszkanie urządzone wygodnie, modnie i ze smakiem. W związku z tym, iż nie wszyscy posiadają wysoko rozwinięty zmysł estetyczny, lub nie każdy ma czas na to, by dokładnie zaprojektować wygląd poszczególnych pomieszczeń, wciąż rosnącą popularnością cieszą się architekci wnętrz. Ich praca podzielona jest na kilka etapów, a efekt końcowy musi nie tylko być zgodny z najnowszymi trendami urządzania wnętrz, lecz także - a nawet przede wszystkim - z gustem i oczekiwaniami klientów.

Kiedy warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Choć w internecie znaleźć można mnóstwo inspiracji, dotyczących aranżacji mieszkań, niezwykle trudno jest samodzielnie Projektowanie wnętrzodzwierciedlić wygląd pomieszczenia na podstawie zdjęcia i krótkiego opisu. Projektant wnętrz potrafi dobrać odpowiednie kolory i faktury, wie, gdzie najlepiej kupować meble, farby i tekstylia, trafnie dobierze oświetlenie do danego pomieszczenia. 

Inną sytuacją, w której architekt wnętrz okazuje się niezwykle pomocny, jest brak czasu na samodzielne przeprowadzenie remontu i zaprojektowanie wnętrz. Przeglądanie asortymentu sklepów wnętrzarskich, umawianie się na spotkania z producentem mebli, zamawianie próbek kolorów farby, poszukiwanie odpowiednich materiałów wykończeniowych, realizacja prac - wszystko to jest bardzo czasochłonne. Architekt wnętrz posiada rozbudowaną sieć kontaktów, z łatwością odszuka i zorganizuje wszystko, co jest potrzebne, by odmienić dane wnętrze.

Profesjonalna aranżacja wnętrz wiąże się także z pewnym prestiżem. Jeśli tylko finanse na to pozwalają, zatrudnienie osoby, która w sposób fachowy zajmie się zaprojektowaniem przestrzeni mieszkalnej, czy biurowej, zaowocuje większym uznaniem ze strony otoczenia. Jest to niezwykle istotne np. przy urządzaniu mieszkania, przeznaczonego pod wynajem.

Architekt wnętrz znajdzie meble dopasowane do stylu wnętrza

Projektowanie wnętrzMeble stanowią jeden z najistotniejszych elementów wystroju wnętrz. Mają nie tylko być odpowiednio pojemne i funkcjonalne, by pomieścić wszystkie, niezbędne do codziennej egzystencji, przedmioty, ale także - stanowić dopełnienie aranżacji, współgrać z całością wnętrza, dodawać pomieszczeniu charakteru. Pytanie o to, jak dobrać meble do wnętrza, spędza sen z powiek wielu osobom.

Architekt wnętrz korzysta przeważnie ze sklepów internetowych. Meble w internecie są produktami dobrej jakości, wybór jest ogromny, a ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do cen ze sklepów stacjonarnych. W sklepach internetowych meble na zamówienie nie stanowią żadnego problemu, zwykle nabywane są bezpośrednio od producenta, zatem projektant wnętrz może dostosować wygląd mebli do swoich potrzeb, decydując np. o rodzaju pokrycia mebli, doborze uchwytów, czy kolorze poszczególnych elementów.

Propozycja współpracy dla architektów - meble na zamówienie

Znaleźć meble, zgodne z wyobrażeniami klienta, a jednocześnie odpowiadające projektowi wnętrza, to zadanie niełatwe. Najlepsze internetowe sklepy meblowe wychodzą z propozycją współpracy dla architektów, oferując szeroki wybór mebli stylowych, najwyższej jakości, wykonanych z litego drewna, tworzonych w oparciu o obowiązujące trendy.

Współpraca producenta mebli i architekta wnętrz polega na tym, że producent oferuje szeroki wybór nie tylko samych mebli, ale i rodzajów wykończeń oraz konkurencyjne ceny mebli. Dla architekta takie rozwiązanie to z pewnością łatwiejsza aranżacja wnętrz, gdyż zamiast przez długi czas poszukiwać mebli, odpowiadających jego wizji, może je sam zaprojektować, uzgadniając z producentem wszelkie szczegóły.

Meble z internetu to nie tylko wygodne projektowanie wnętrz, bez konieczności wychodzenia z domu, to także możliwość wyboru mebli najwyższej jakości, bez ryzyka przekroczenia budżetu, wskazanego przez klienta. Meble dla architektów sprzedawane są zwykle w specjalnych cenach, ponieważ zadowolony projektant wnętrz to dla producenta mebli stały klient.

Jak wybrać odpowiednie meble?

Niezależnie od tego, czy urządzamy samodzielnie własne mieszkanie, czy świadczymy usługi projektowania wnętrz, warto Projektowanie wnętrzzwrócić uwagę na to, by wybierane przez nas meble były ładne, funkcjonalne i trwałe. Najlepszym wyborem są meble z litego drewna, ponieważ odznaczają się długowiecznością oraz łatwością w odświeżaniu i dostosowywaniu do nowej aranżacji, gdyby w przyszłości właściciel mieszkania zdecydował się na kolejną zmianę.

Drewniane meble są wyrobem naturalnym, sprzyjającym wypoczynkowi i harmonizującym z tak popularną ostatnio modą na ekologiczny styl życia. Żadne inne wyroby meblarskie nie mają w sobie takiej duszy, takiej magii, jak meble z litego drewna - dobry architekt wnętrz potrafi dojrzeć w tych meblach potencjał i wydobyć z nich to, co najpiękniejsze, za każdym razem uzyskując inny, unikatowy efekt. Jeżeli podczas urządzania wnętrz na czymś można zaoszczędzić, to z pewnością nie na meblach - kupno nowej farby i odświeżenie ścian co kilka lat, to wydatek niewielki, meble natomiast należy wybrać trwałe i solidne, takie, by dobrze służyły i pięknie wyglądały przez długie lata codziennego użytkowania.