Ekskluzywny styl industrialny nawiązuje do życia artystycznego oraz związanej z nim wolności, swobody i wysmakowanego gustu. Warto dodać, że moda na ten styl dotarła do Polski pod koniec lat dziewięćdziesiątych i niemal od razu znalazła tutaj spore grono wielbicieli. Jeśli dysponujesz dużymi przestrzeniami możesz je zaaranżować w  meble industrialne. Dowiedz się jak!

Styl industrialny został zapoczątkowany przez artystów, którzy w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku zaczęli zasiedlać opustoszałe obiekty poprzemysłowe, takie jak magazyny, hale fabryczne albo domy towarowe. Urządzane były z fantazją i dostępnymi, najróżniejszymi sprzętami i meblami. Surowcami wykończeniowymi, używanymi we wnętrzach utrzymanych w tym stylu, są głównie beton, drewno, cegła, szkło oraz metal. Często również kształt oraz forma mebli nawiązuje do przedmiotów, które spotkać można w przestrzeni dawnych fabryk. Idealnie w takie wnętrza wkomponują się Industrialna  Komoda Madison 1 czy też Industrialny Organizer Metalowy Madison 2.

Styl industrialny, dzięki swojej ekstrawagancji, uwielbiany jest zwłaszcza przez architektów. Jest eklektyczny, gdyż łączy ze sobą elementy

Meble industrialne

różnych styli, a każdy mebel w naszym domu może być w trochę innym charakterze. Urządzając wnętrza w stylu industrialnym możemy postawić na proste drewniane meble bez zbędnych dodatków, takie jak Szafka Stojąca Charlotte 373, albo też sprzęty, które nawiązują do dawnych czasów. Proste i geometryczne kształty można zestawić z meblem bardzo stylowym lub też z antykiem. Idealnie wyglądają duże przeszklone witryny o stalowych konstrukcjach, komody z drewna i metalu, jak np. Industrialna Komoda Madison 3 oraz półki wykonane z surowych desek, czy też metalowe industrialne biurka, np. Biurko Metalowe z Szufladami Max. Przy budowie mebla łączy się różne surowce ze sobą, podkreślając ich piękno.Dodatkowo wyeksponować można okucia w meblach, śruby, zawiasy czy też zamki.

Przestrzeń do zagospodarowania

Pierwsze, co powinno rzucać się w oczy, gdy przekraczamy próg stylizowanego wnętrza, to duża przestrzeń, którą możemy stworzyć poprzez pozbycie się w mieszkaniu ścian działowych. Drugą cechą charakterystyczną aranżacji w stylu industrialnym jest wyeksponowanie tego, co normalnie jest zręcznie ukryte przed wzrokiem – przeróżnych instalacji i wszystkich elementów tworzących szkielet każdego domu. Wnętrze, tak jak w starej fabryce, powinno być pełne surowych elementów, takich jak rury, surowe mury czy elementy wentylacji. Celowo można zostawiać wybrane powierzchnie bez wykończenia, w tym tkwi urok tego stylu. Na tym tle Industrialna Lampa Madison czy Krzesło Sosnowe Marco 1,będą się idealnie prezentować.

Kolejnym elementem aranżacji w stylu industralnym jest minimalizm. Nie stosuje się wielu elementów wyposażenia czy ozdób, w pomieszczeniu wystarczy umiejętnie zestawić kilka mebli industrialnych takich jak np. Komoda 2 Drzwiowa Metalowa Max czy Lampa Stojąca This and That z paroma  dodatkami i lampami, aby stworzyć oryginalne wnętrze w stylu industrialnym.

Aby spotęgować wrażenie przestrzeni zastosujmy lustra – proste, szklane tafle będą tworzyć iluzję głębi i znakomicie będą komponować się z minimalistycznym wystrojem.

W stylu industrialnym najlepiej prezentują się meble w odcieniach bieli i szarości, od antracytu po bardzo jasne, piaskowe odcienie. Kolory te bardzo dobrze modelują pomieszczenie, optycznie je powiększając. Aby ocieplić mieszkanie należy wykorzystać w akcentach takie barwy jak np. wypaloną cegłę lub ciemną żółć . W takim wnętrzu można postawić industrialne łóżko np. Łóżko z drewna bukowego Luiza 140 oraz industrialne biurko np. Biurko Metalowe z szufladami Max

Charakterystyczną cechą stylu industrialnego jest stosowanie dużej ilości lamp. Najczęściej metalowe lub aluminiowe, czasami nawiązują do klasycznych świetlówek. W tego typu wnetrzach dobrze będzie komponowała się Lampa Wisząca This and That 9.

Meble industrialneMeble industrialneMeble industrialneMeble industrialneMeble industrialneMeble industrialneMeble industrialne