Są takie meble, na widok których dzieciom aż błyszczą się oczy, a w głowie kłębią się pomysły na wspaniałą zabawę. Meble, w których można się ukryć, spać, uczyć czy potajemnie czytać książki kiedy rodzice już śpią. Takimi meblami są łóżka-domki.

Łóżka przypominające kształtem drewniany domek z oferty firmy Seart to genialny pomysł dla małej księżniczki lub małego księcia. Dwa modele z kolekcji „Hugo” zostały dostosowane do potrzeb zarówno chłopców jak i dziewczynek. Model dziewczęcy jest utrzymany w białej kolorystyce, a okienka przypominają kształtem serca, zaś chłopięcy model to łóżko w jasno szarym kolorze, które ma okienka w kształcie gwiazd. 

Są to łóżka parterowe, posiadające ruchome drzwi i okna, które można swobodnie otwierać i zamykać. Wewnątrz łóżka Łóżko domekzostały zamontowane półki, aby dziecko mogło mieć po ręką najpotrzebniejsze zabawki oraz przedmioty. Dzięki możliwości odgrodzenia się dziecko zyskuje nie tylko prywatną przestrzeń w pokoju, która z powodzeniem może stać się azylem, ale także ma niezakłócony spokój podczas spania, bowiem zamknięte drzwiczki wyciszają hałasy z zewnątrz.

Łóżka wykonane zostały z litego drewna sosnowego oraz poddane szczotkowaniu, dzięki czemu uwydatnione zostały naturalne rysunki drewna, a sam model wygląda jakby był „postarzony”. Dzięki malowaniu na biały kolor (w przypadku modelu dla dziewczynek) łóżko doskonale wpisuje się w skandynawski styl, który przeżywa obecnie swoje pięć minut sławy.

W klimacie skandynawii

Model doskonale wpisujący się w nieco chłodny, aczkolwiek bardzo modny styl skandynawski znajdziemy także w ofercie marki Tom Mebel. Łóżko-domek zostało wykonane z drewnianych desek malowanych na biało, wewnątrz mebla zamontowano półki na najpotrzebniejsze przedmioty. Dzięki szczelinom między deskami do wnętrza domku wpada przyjemne światło nie dając tym samym efektu zamknięcia w ciasnym pomieszczeniu, efekt ten podtrzymują także dość duże okna, które wyglądają jak prawdziwe okna domowe. Łóżko jest przestronne oraz komfortowe. Drzwiczki łóżka otwierają się niczym harmonijka i są bezpieczne do użytkowania nawet dla małych dzieci. Pod stelażem umieszczono pojemną szufladę na pościel.

Łóżko domekŁóżka oferowane przez firmę Tom Mebel są utrzymane w jasnej bieli i nawiązują bardzo mocno do skandynawskiego wzornictwa. Dla osób, które nie są przekonane do białego koloru w pokoju dziecka proponujemy przełamanie go kolorowymi dodatkami (pościelą, poduszkami, maskotkami umieszczonymi na półkach), które skutecznie ocieplą całą aranżację. 

Na wysokich nogach

Równie ciekawą, ale zajmującą znacznie mniej przestrzeni są łóżka dziecięce na antresoli, których przestrzeń do stelażem została odgrodzona materiałową kotarą, tworząc tym samym „domek”. Na górę, gdzie jest miejsce do spania wejść można za pomocą drewnianej drabinki, zaś pod spodem jest wiele miejsca na zabawę. Łóżka na wysokiej antresoli to także oszczędność miejsca w pokoju, ponieważ pod stelażem z powodzeniem zmieści się biurko dla starszego dziecka.